KRAJ: Srbija - Austrija 0:2

ponedeljak, 17. 06. 2019. u 18:01

КРАЈ: Србија - Аустрија 0:2

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije porazom od 2:0 (1:0) protiv Austrije u Trstu danas započela je nastup na Evropskom prvenstvu u Italiji i San Marinu

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas od Austrije sa 2:0, u prvom kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Italiji.

Strelci u Trstu su bili Hanes Volf u 37. i Saša Horvat u 78. minutu.

Austrija je bila bolja, imala je mnogo više prilika, iako je i srpski tim imao dve velike šanse u drugom poluvremenu.

Luka Jović je pogodio prečku, dok je Nemanja Radonjić promašio prazan gol.

Vukašin Jovanović je isključen u 75. minutu zbog starta posle kojeg je Hanesu Volfu polomljena noga.

Druga utakmica prvog kola Grupe B između Nemačke i Danske počeće u 21.00.

Srpski fudbaleri će narednu utakmicu igrati u četvrtak od 21.00 protiv Nemačke.

SASTAVI

Stadion: Nereo Roko (Trst), Sudija: Andrea Ekberg

Srbija:Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – Živković, Radonjić, Jović.

Austrija: A. Šlager – Ingolič, Danso, Poš, Ulman – Lajnhart, Ljubić – Horvat, K. Šlager, Volf – Honsak.

UTAKMICA JE POČELA

Utakmica je počela. Što se tiče sastava Srbije, on je manje-više očekivan, jedino je možda malo iznenađenje prednost koju ima Erhan Mašović u odnosu na Uroša Račića, ali pretpostavka je da je to iz taktičkih razloga pošto se visoki vezista sjajno ubacuje između štopera i diktira igru.

MIRAN START MEČA

Prilično miran početak meča, bez većih uzbuđenja. Srbija je u drugom minutu pokušala da brzo krene u kontru, Radonjić je povukao loptu po levom boku, ali je sebi dao for i lako izgubio loptu.

USPAVANKA U TRSTU

I dalje je igra veoma rastrzana u poslednjoj trećini, ali Srbija se jako lepo snalazi u iznošenju lopte kada Mašović uđe između dvojice štopera. I dalje bez prave šanse na meču, čak ni udaraca iz daljine nema...

AUSTRIJA OPASNIJA

Opasna polukontra Austrije U 16. minutu. Hanes Volf, koji nam zadaje velike probleme na sredini terena, zaleteo se ka našoj odbrani, ali je na žrtvu bio spreman Andrija Živković, vratio se čak do našeg kaznenog prosotra i uz pomoć Milenkovića zaustavio napad rivala.

AUSTRIJA BLIŽA GOLU

Ostavili smo veliki prostor Hanesu Volfu u 19. minutu kome u blok nisu ušli štoperi, Erhan Mašović ili neko od njegovih saigrača na sredini terena, ali srećom šut nije bio u okvir gola. Ni minut kasnije dobar prodor Horvata po desnom boku, niko je nije zakačio.

PRVI POKUŠAJ SRBIJE U 25. MINUTU

Prva ozbiljnija akcija Srbije u 25. minutu. Dobro su iskombinovali naši igrači, lopta je došla do Luke Jovića u kaznenom prostoru Austrije, ali dobro je reagovala i odbrana protivničke ekipe i otklonila opasnost. Minut kasnije, posle prekida sa leve strane, Erhan mašović ja zamalo zakasnio na centaršut koji je uputio Andrija Živković. I dalje, ništa konkretno.

RADUNOVIĆ SPASIO "ORLIĆE"

Najbolja prilika na meču i to za Austrijuu 29. minutu! Izgubljena lopta na sredini terena, Horvat je povukao brzu kontru, dodao loptu Šlageru koji je šutirao po sredini gola, ali je Boris Radunović fenomenalno intervenisao i sprečio gol!

AUSTRIJA VODI

GOL! AUSTRIJA VODI! 1:0!Loša odbrana Srbije došla je na naplatu u 37. minutu posle konsultacije VAR tehnologije... Horvat je pogodio stativu Radunovićevog gola, natrčao je na odbitak Volf i zatresao mrežu, ali je sudija prvobitno poništio zbog ofsajda. Austrijancise nisu bunili, delovalo je da će se igra nastaviti, ali je sudija dobio signal iz VAR sobe i obavešten je da je pomoćnik pogrešio, odnosno da Volf nije bio u ofsajdu.

KATASTROFALNO POLUVREME SRBIJE

Otišla je naša mlada reprezentacija u Italiju sa velikim ambicijama a u prvih 45 minuta meča protiv Austrije nisu uspeli da upute udarac na gol rivala. Loša, katastrofalna partija, preti da pulene Gorana Đorovića brzo pošalje kući. Jović, Živković, Radonjić i ekipa zasluženo gube od Austrija - 0:1.

JOVIĆ POGAĐA PREČKU

Velika šansa za Srbijuu 50. minutu! Najbolja na utakmici.Luka Jović glavom tuče, ali pogađa samo prečku posle ubacivanja Radonjića.

ŠANSA I ZA AUSTRIJU

Već u narednoj akciji Austrije posle prilike koju je imao Jović, umalo 0:2. Ksavijer Šlager se našao oči u oči sa Radunovićem, srećom, Austrijanac je loše šutirao, lopta je otišla preko gola!

ODBRANA SRBIJE KATASTROFALNA

Honsak u novoj šansi, odbrana deluje vrlo loše... Prošao je Honsak pored tri-četiri naša igrača, ali na pravom mestu na sreću je Radunović. Nakon kornera u šansi i Boš, Srbija prelako dozvoljava šanse rivalu. Sprema se Račić da uđe u igru.

RADUNOVIĆ JEDINA SVETLA TAČKA KOD SRBA

Ovo je već neverovatno šta sve brani Radunović, Ksaver Šlager je imao 20 metara prostora za sprint, izašao je pred našeg golmana i šutirao u njega.

RADONjIĆ SE OBRUKAO, PROMAŠIO ZICER

Neverovatno! Kakva šansa za Srbijuu 71. minutu! Odlično je Živković centrirao sa desne strane, lopta je prošla sve igrače i u petercu stigla do Radonjića koji je sa četiri metra trebalo samo da je pošalje u mrežu, ali je šutirao pored gola!

CRVENI KARTON JOVANOVIĆU

Teška povreda Hanesa Volfa posle duela sa Vukašinom Jovanovićem, slomljen mu je članak. Sudija proverava da li je za crveni karton... I pokazuje mu direktan crveni karton u 74. minutu.

AUSTRIJA VODI 2:0

Austrija je povela sa 2:0. Sa mesta gde je Jovanović faulirao Volfa izveden je prekid, učinio je to Horvat, šutirao je u levi donji ugao. Utisak je da se i golman Radunović malo zbunio tom prilikom izostala je intervencija i Austrija ima veliku prednost.

AUSTRIJA JURI TREĆI GOL

Katastrofalna igra Srbije se nastavlja i sa igračem manje, samo je pitanje da li će primiti još neki pogodak izabranici Gorana Đorovića. Ređaju se šanse rivala.

KRAJ

Srbija je poražena na otvaranju Evropskog prvenstva, ali ono što još više brine je katastrofalna partija "orlića", koji kao da nisu ni došli u Trst. Austrija je slavila rezultatom - 2:0.