Omladinci Srbije u četvrtfinalu SP: Sa ivice poraza do pobede!

10. 06. 2015. u 07:50

Neverovatan meč Srbije i Mađarske. Naši napadali sve vreme, suočavali se sa ispadanjem, a onda prvo u 91. minutu golom Šaponjića odveli meč u produžetke, a zatim u 118. minutu autogolom prošli dalje

Омладинци Србије у четвртфиналу СП: Са ивице пораза до победе!

Omladinska repreezntacija Srbije Foto: FSS

Srbija je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva! Sa ivice poraza do pobede! Suočavali su se "Orlići" sa porazom, izgledalo je da je sve gotovo, a onda je prvo Šaponjić u 91. minutu doneo produžetke, da bi u 118. minutu posle centaršuta istog igrača Talaber postigao autogol i doneo veliko slavlje Srbiji. Za plasman u polufinale će igrati protiv boljeg iz meča SAD-Kolumbija.

Napadali su srpski igrači sve vreme i definitivno bili bolji rival na terenu, ređale su se šanse pre svih Mandića i Jankovića, Antonov je pravio velike muke protivnicima po levoj strani, ali je problem bio što se mreža Mađarske nije tresla.

U 57. minutu je upravo Antonov napravio odličan prodor po levoj strani, vratio loptu do Filipa Jankovića koji je bio na penalu, mogao da bira gde će da šutira, ali je veoma loše odreagovao. Usledila je kontra, manji pad koncentracije, Kalmar je imao par fantastičnih poteza,a onda dodao loptu do Mervoa koji je doneo vođstvo svom timu.

Nastavili su izabranici Veljka Paunovića sa pokušajima, uspeli da izbore korner u sudijskoj nadoknadi, a onda je Šaponjić doneo zasluženo izjednačnje. Ipak, dok su proslavljali obezbeđene produžetke, Mađari su krenuli u napad, a Gajić je u jednom duelu povukao jednog od njihovih igrača, faul jeste postojao, ali sudija nije želeo da mu „progleda kroz prste“, već mu je pokazao drugi žuti karton i tako ostavio Srbiju sa 10 igrača u dodatnih 30 minuta.

U produžecima je Srbija prepustila posed rivalu, branila se i pokušavala uglavnom preko kontra napada da uradi nešto. I jedni i drugi su stvarali neke polu šanse, ali ništa previše ozbiljno.

A, onda 118. minut. Živković je poslao loptu na desnu stranu, Šaponjić je pokušao oštrim centar šutem da pronae Gaćinovića na drugoj strani Talaber je uklizao, lopta se od njega odbila i završila u mreži nemoćnog Šekelija.

Sudija je odsvirao kraj, Srbija je počela da slavi, a igrači Mađarske su ostali u suzama, pogotovo nesrećni Talaber.

Momci, svaka čast!

TANDEM
Srbija je u ovom duelu bila oslabljena. Sergej Milinković-Savić je meč propustio zbog parnih žutih kartona, dok je Mijat Gaćinović zbog stomačnih problema meč započeo sa klupe i ušao tek u 78. minutu umesto Grujića.

SRBIJA - MAĐARSKA 2:1 (1:1, 0:0)

STRELCI: Šaponjić u 90 (+1). i Talaber autogol u 118. za Srbiju, a Mervo u 57. minutu za Mađarsku. Stadion: "Otago" u Denajdinu. Gledalaca: 5.149. Sudija: Antonio Mateu Laoz (Španija) 7. Crveni karton: Gajić (Srbija) u 90. minutu.

SRBIJA: Rajković 7,5 - Gajić 7, Veljković 7,5, Babić 7 Antonov 8 - Zdjelar 7,5, Grujić 7 (od 78. Gaćinović 7), Maksimović 7,5 - Živković 7, F. Janković 6 (od 58. Šaponjić 8) - Mandić 7,5 (od 90. Stevanović 7).

Mađarska: Sekelj 7,5 - Osvalt 7, Kečkeš 6 (od 55. Talaber 5), Lencer 6,5, Tamaš 6,5 (od 73. D. Nađ 6) - Vida 6, A. Nađ 6,5 - Žoter 7, Kalmar 7 - Salai 6 (od 59. Forgaš 5,5) - Mervo 7.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šaponjić (Srbija)