Istorijski bod Voždovca na krovu, Radnički pobedio Slobodu

N. I.

31. 08. 2013. u 21:02

Voždovac je u prvom meču na svom novom stadionu igrao nerešeno protiv Jagodine - 1:1, dok su Nišlije upisale nova tri boda protiv Užičana - 2:0

VOŽDOVAC je večeras ispisao istoriju u Zaplanjskoj ulici. "Zmajevi" su konačno dobili dozvolu da igraju na svom stadionu na 35 visine i bolja pozivnica nije trebala za oko 3.500 ljudi.

Poslednjeg dana avgusta pod svetlošću reflektora Voždovac i Jagodina podelili su plen i to je možda najpravedniji ishod utakmice u kojoj je bilo lepih poteza na veštačkoj travi, ali će se dugo pamtiti i prizori sa tribina na kojima je bilo i fudbalskog i nekog drugog sveta koji je video nešto novo. Igru na krovu, bakljadu bez incidenta, dva lepa gola i novi remi svog tima koji je za četiri kola u eliti sakupio pet bodova. Kraj meča obeležio je i veliki vatromet sa poslednjeg nivoa tržnog centra "Stadion".

Jagodina je imala pobedu u džepu samo 11 minuta. Milan Đurić je evrogolom sa 20 metara doveo "ćurane" u vođstvo. Poraz u noći punoj istorije za domaće sprečio je Nemanja Obradović u 64. minutu kada je sa ivice šesnaesterca pogodio donji levi ugao gostujućeg golmana.

Fudbaleri Radničkog iz Niša nastavili su seriju dobrih rezultata pobedom protiv užičke Slobode sa 2:0. Nišlijama je to bila treća pobeda, a još ne znaju za poraz u nacionalnom šampionatu.

Golove za Nišlije postigli su Aleksandar Jovanović u 76. i Radoš Bulatović u 79. minutu.

Rezultati i strelci:

Radnički Kragujevac - Crvena zvezda 0:2 (Kasalica 16, Dauda 88)

Donji Srem - Napredak 1:3 (Veselinović 52. autogol - Gavrić 17, Regan 72, Mirosavljević 86)

Spartak - Javor 0:2 (Veselinović 5, Dražić 65)

Novi Pazar - OFK Beograd 2:0 (Lazarević 40, Arsenijević 63)

Radnički Niš - Sloboda 2:0 (Jovanović 76, Bulatović 79)

Voždovac - Jagodina 1:1 (Obradović 62 - Đurić 54)