POTPUNI KRAH „STUDENTSKIH“ BLOKADA SVE BLIŽI – Studenti više ne žele da budu taoci prozapadnih političkih partija i NVO
KAKO saznajemo, apsolutna većina čestitih i odgovornih studenata na srpskim univerzitetima pokazuje sve veće nezadovoljstvo zbog činjenice da je rad njihovih fakulteta zvanično još uvek u blokadi, zbog čega ne mogu da ostvare svoje osnovno pravo na studiranje, već su suočeni sa mogućnošću da izgube čitavu akademsku godinu.
Foto: Printskrin
Naime, oni su počeli da podižu glas jer smatraju da su blokade izgubile svaki smisao, a u tome im se pridružuju čak i donedavni najgorljiviji zagovornici, pa i pojedini organizatori blokada, koji su takođe postali svesni da su njihove aktivnosti postale predmet čiste političke zloupotrebe zbog koje je njihova budućnost dovedena u pitanje.
Ipak, i jedni i drugi su saglasni u tome da je prekretnica koja je neumitno trasirala propast blokada bio trenutak kada su ih preuzeli i zloupotrebili aktivisti prozapadnih političkih partija i NVO, te da je najbolji primer ove prakse situacija na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, gde su se stranački aktivisti od samog početka stavili na njihovo čelo.
Podsetićemo, blokade na FPN su još u prvim danima preuzeli Pavle Cicvarić koji je blizak „Stranci slobode i pravde“ (SSP) Dragana Đilasa i Davud Delimeđac, za koga svi učesnici u blokadama pouzdano znaju da je na platnom spisku zapadnih NVO u Srbiji.
Sada je potpuno jasno da je obrazac sa FPN preslikan i na druge fakultete u našoj zemlji, gde šačica omladinskih stranačkih i NVO aktivista koji svoju budućnost ne vezuju nužno za akademsko obrazovanje u Srbiji, drži kao taoce ostale časne i poštene studente, kojima uskraćuju pravo na obrazovanje.
Pritom je očigledno da se oni ne plaše od mogućeg gubitka godine i da će im, kada odrade prljav posao za koji su angažovani, njihovi “mentori” obezbediti studije na prestižnim fakultetima u inostranstvu, naravno o trošku zapadnih NVO.
Preporučujemo
"RASTURIĆU BANDU KOJA JE MISLILA DA UNIŠTI SRBIJU" Vučić poslao moćnu poruku (VIDEO)
15. 12. 2025. u 20:33
U 12 SATI: Vučić sa komandantom Komande združenih snaga NATO u Napulju
15. 12. 2025. u 18:25
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)