BRNABIĆ SLETELA U BANJALUKU: Prisustvovaće Svečanoj akademiji povodom obeležavanja 9. janura - Dana Republike
PREDSEDNICA Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić doputovala je u Banjaluku, gde će prisustvovati Svečanoj akademiji povodom obeležavanja 9. januara - Dana Republike.
Foto: TANJUG/ RADE PRELIĆ
Brnabić je na aerodromu Mahovljani dočekao predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić.
U skladu sa tradicijoim, Brnabić je poslužena hlebom i solju. Pre odlaska u Banjaluku, Brnabić je za beogradske medije izjavila da je 9. januar poseban dan za celi srpski narod i da želi da svojim prisustvom podrži Republiku Srpsku.
Brnabić će, kako je najavila, sa predsednikom NSRS Nenadom Stevandićem razgovarati i o održavanju trećeg parlamentarnog foruma Srbije i Srpske, koji je predviđen Deklaracijom usvojenom na Svesrpskom saboru, juna prošle godine u Beogradu.
(Tanjug)
Preporučujemo
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (18)