Indijska država Kerala obezbedila besplatan internet za najsiromašnije građane
11. 11. 2019. u 22:41

Free image Pixabay
Za 1,2 miliona porodica koje žive ispod linije siromaštva usluga će biti besplatna, dok će ostali plaćati simbolične sume, a za brzinu od 100Mbps
Za 1,2 miliona porodica koje žive ispod linije siromaštva usluga će biti besplatna, dok će ostali plaćati simbolične sume, a za brzinu od 100Mbps. Radi se o mreži velikog kapaciteta – Kerala Fiber Optic Network (ili KFON) – koja se zasniva na optičkim tehnologijama, i čija je izgradnja procenjena na 217 miliona dolara. Projekat je počeo još 2017. godine, a ako sve protekne po planu očekuje se da bude završen do kraja decembra.
PROČITAJTE JOŠ - Polovina Rusa bi prestala da koristi strane internet usluge
U septembru je u Indiji pristup internetu proglašen delom ljudskih prava na obrazovanje i slobodu govora, a nakon što su Ujedinjene nacije 2016. pristup internetu ubrojali u osnovna ljudska prava. Tako projekat stiže na vreme za 35 miliona građana, koliko ih živi u Kerali, a tu je i Wi-Fi projekat koji bi bežični internet trebalo da dovede do 30 miliona korisnika, a preko dve hiljade hot spot lokacija, sa 300MB besplatnih podataka.
Autor: PC pres