Selaković: Iz NJujorka ne očekujem ništa novo, sastanak Vučića s Putinom od izuzetne važnosti

Beta

24. 09. 2018. u 11:10

Generalni sekretar predsednika Srbije Nikola Selaković izjavio je da su razgovori Beograda i Prištine "teški i mučni" i da očekuje da predsednik Rusije poseti našu zemlju narednih meseci

Селаковић: Из Њујорка не очекујем ништа ново, састанак Вучића с Путином од изузетне важности

Foto Ž. Knežević

BEOGRAD - Generalni sekretar predsednika Srbije Nikola Selaković izjavio je da od razgovora delegacije Srbije i Prištine u Njujorku ne očekuje ništa novo ni epohalno jer, kako je ocenio to su razgovori koji teku. Selaković je za televiziju Prva rekao da su razgovori Beograda i Prištine "teški i mučni".

PROČITAJTE JOŠ - EU OŠTRO UPOZORILA ALBANCE: Ni ne pomišljajte na promenu granica

"Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se po pitanju Kosova i Metohije (KiM) trudio da nađe pravi ugao, poziciju koju je teško naći i odabrati da bi se opstanak i ostanak Srbije i srpskih interesa na KiM sačuvao i očuvao", rekao je Selaković.

On je dodao da je Vučić jedino rekao da hoće da zna gde su naše granice, da se po tim pitanjima teško bori i da je srpska diplomatska aktivnost snažna.

Selaković je dodao da je sastanak Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina, zakazan za sledeću sedmicu, od izuzetne važnosti.

"Očekujem sastanak u četiri oka dva predsednika, a potom i zasedanja mešovitog komiteta, komisije za saradnju Srbije i Rusije", kazao je Selaković i ocenio da je to jedan od najvažnijih sastanaka Vučića. Prema njegovom mišljenju, očekuje da će predsednik Rusije Vladimir Putin doći u Srbiju u narednih šest meseci, a možda i ove godine.

Povodom sednice Glavnog odbora Srpske napredne stranke, Selaković je rekao će ta stranka za nepunih mesec dana obeležiti 10 godina postojanja.

PROČITAJTE JOŠ - Vučić sa Putinom 2. oktobra

"Biće reči o tome gde će, kada i na koji način će to biti obeleženo. Predsednik Vučić će verovatno predložiti neki od gradova u unutrašnjosti Srbije za proslavu", rekao je Selaković.

Kako je objasnio, na sednici će biti reči o objektivnoj analizi rezultata SNS-a, a "poznajući predsedniak Vučića sigurno nije zadovoljan kreiranjem određene atmosfere u društvu koja stiže iz pojedinih opzicionih krugova".



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (105)

67

24.09.2018. 12:41

Susret dva predsednika može biti od ključne važnosti, za dalju borbu Srbije za Kosmet.

dragan

24.09.2018. 12:42

Svaki sastanak predsednika Vucica sa predstavnicima jakih drzava je velike vaznosti, i donosi nam boljitak.

Iva

24.09.2018. 12:46

Sastanak sa predstavnicima kvazi drzave Kosovo ce biti pun obstrukcija i pritiska sa zapada koji podrzavaju te iste teroriste koji ubijaju srbe. Sastanak nece biti nimalo lak jer je Srbija sama a Pristina ima veliku naklonost i podrsku zapada.

Jovana

24.09.2018. 12:47

Sastanak sa Putinom je jako vazan za nas. Imamo veliku cast da tako veliki lider opet primi naseg predsednika.

Boris

24.09.2018. 12:50

Rusija nam je uvek velika podrska jer su nam iskreni prijatelji na koje uvek mozemo racunati.

Dani Kovac

24.09.2018. 12:52

Generalni sekretar predsednika Srbije Nikola Selaković, je dodao da je Vučić jedino rekao da hoće da zna gde su naše granice, da se po tim pitanjima teško bori i da je srpska diplomatska aktivnost snažna. Predsednik koj ne zna granice svoje drzhave??!!

Slađa

24.09.2018. 12:57

Sa albanskim predstavnicima je teško pregovarati , kako i ne bi bilo kad su među pregovaračima ratni zločinci .

Slađa

24.09.2018. 12:58

Pregovori sa albanskim predstavnicima su izuzetno teški , a kako i ne bi bili kada su među pregovaračima ratni zločinci !

Davor

24.09.2018. 13:00

Ne prija Albancima Vuciceva odvaznost, zato i nema pomaka u pregovorima jer nas predsednik ne pristaje na ucene.

loki

24.09.2018. 13:01

Očekujem da će između Putina i Vučića biti postignuti važni dogovori u interesu Srbije i Rusije.

Nevena

24.09.2018. 13:04

Sastanak našeg predsednika sa Putinom je izuzetno važan za našu zemlju... očekujemo pomoć i podršku!!

star

24.09.2018. 13:09

Razgovori Beograda i Prištine su oduvek bili teški po nas, ali verujem da će se nešto uskoro promeniti u tim razgovorima.

Boki

24.09.2018. 13:10

Imamo razlog da se dalje borimo, mada dokle god Priština odbija saradnju nema tu mnogo prostora.

star

24.09.2018. 13:10

Nikome se u Srbiji ne dopada što su se ovi razgovori sa Prištinom toliko odužili i ne vidi se kraj rešenju problema Kosova, sve zahvaljujući podršci zapadnih sila zvaničnicima Prištine.

Padobranac

24.09.2018. 13:11

Sva brza i kompromisna rešenja odavno su iscrpljena kao opcije, mislim da je Selaković upravu.

Lidija

24.09.2018. 13:11

Razgovori Beograda i Prištine su i teški i od njih ne treba očekivati previše, ali se i dalje treba boriti!

MAKSS

24.09.2018. 13:13

Imamo svu podrsku Rusije, to nam je od velikog znacaja za resavanje naseg pitanja oko KiM.

Mica

24.09.2018. 13:14

Srbija se zalaze za pregovore i mirno resenje problema, ali Pristina nista ne radi po tom pitanju.

maki

24.09.2018. 13:22

Pregovori Srbije i Prištine mogu napredovati samo ako neko izvrši pritisak na prištinsku vlast.

Stojan

24.09.2018. 13:24

Razgovori koji će biti ključ za dalje napredovanje Srbije u EU, i za pravedno rešavanje Kosovskog problema.

Nikolija

24.09.2018. 13:28

Opoziciji bi bilo najpametnije da cuti i ne trpa se gde joj nije mesto.

Mila

24.09.2018. 13:33

Susret i razgovor sa Putinom je od izuzetno velike važnosti za našu državu.

Kole

24.09.2018. 13:39

Svaki prethodni, a i svaki sledeci sastanak sa Rusijom nam i tek kako znaci, posebno zato sto nas ohrabruje i dodatno motivise za ono sto sledi.

Vanja

24.09.2018. 13:39

Vucic ne sme dozvoliti,albanskim provokatorima,da nas isprovociraju svojim bezobraznum ponasanjem.

Nele

24.09.2018. 13:40

Koliko nas Amerika i pitanje Kosova muce i tiste, toliko nam Rusija dusu gali i ne da da klonemo i odustanemo.

melanija

24.09.2018. 13:43

Vucic polako ali sigurno ojacava veze sa Rusijom aa sa druge strane postaje mozda i najvazniji faktor na Balkanu u smislu politicara jer je jedini Balkanski politicar koga u svet postuju.

ekica

24.09.2018. 13:44

Važno je da se sa Rusijom uspostavi što tesnija saradnja, njihova podrška je od velikog značaja za našu zemlju

marina

24.09.2018. 14:18

Svaki susret sa Putinom i uopšte sa ruskim predstavnicima, uvek je Srbiji doneo samo dobro. Ne sumnjam da će tako biti i ovaj put.

Petar

24.09.2018. 14:56

Putin je jedan od 2 najmoćnija čoveka na planeti i svakako je velika stvar imati ga na svojoj strani.

Simce

24.09.2018. 15:13

Jedino prihvatljivo i dugotrajno resenje na pitanje KiM je kompromisno resenje, sve strane moraju nesto da dobiju tim resenjem.

Tomislav

24.09.2018. 15:21

Njujork i Moskva će mnogo značiti u reševanju pitanja KiM, a dobro je što su javno na našoj strani. To i Albanci znaju.