Komunalna policija uhapsila ženu zato što nije otkucala bus plus

G. N. - M. T. K. / Agencije

subota, 24. 01. 2015. u 20:38

Комунална полиција ухапсила жену зато што није откуцала бус плус
Tročlana patrola "plavaca", prvo je opkolila ženu, a potom, uz njen otpor, stavila joj lisice. Dok je ona bespomoćno molila da je puste, uvedena je u automobil
DRUŠTVENE mreže usijale su se juče zbog snimka privođenja jedne žene u Zemunu, jer, navodno, nije imala "bus plus" karticu za autobus. Na filmu koji je okačen na internet kanalu "Jutjub", vidi se prepirka trojice komunalnih policajaca i mlađe žene na autobuskoj stanici.

Incident se dogodio u petak, u prepodnevnim časovima. Tročlana patrola "plavaca", prvo je opkolila ženu, a potom, uz njen otpor, stavila joj lisice. Dok je ona bespomoćno molila da je puste, uvedena je u automobil.

- Pustite me, pustite me, molim vas! Oni me maltretiraju zbog "bus plusa"! - vikala je devojka okupljenim građanima koji su u šoku posmatrali događaj.

Takođe, na snimku se vidi i grupa prolaznika, koji su prišli jednom od komunalaca i zatražili objašnjenje za neprijatnu situaciju nasred ulice.

Nikola Ristić, načelnik Komunalne policije, ističe da njegovi operatici mogu da privedu osobu u najbližu policijsku stanicu, radi utvrđivanja identiteta.

- O pomenutom snimku ne mogu da komentarišem, jer ga nisam pogledao - izjavio je za "Novosti" Ristić. - Pretpostavljam da žena nije imala kod sebe lična dokumenta, pa je zbog toga privedena, kako bi se njen identitet utvrdio.

SINIŠA MALI: PREISPITIVANjE ODGOVORNOSTI KOMUNALNE POLICIJE

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali najoštrije osuđuje ponašanje Komunalne policije tokom privođenja putnice koja je odbila da se legitimiše u autobusu Gradskog saobraćajnog preduzeća.

U toku je preispitivanje okolnosti koje su dovele do ovog događaja i odgovornosti Komunalne policije, navodi se u saopštenju Službe za informisanje Skupštine grada Beograda.

Dodaje se da ukoliko se ustanovi da je bilo nepravilnosti u postupanju Komunalne policije, protiv odgovornih će biti pokrenut disciplinski postupak.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (57)

dehkotzar@

24.01.2015. 20:57

Devojka je napravila grešku ako već nema kartu, trebala je da im pokaže ličnu i oni ne bi mogli da daju njene podatke kontrolorima. I ovog maltretinja ne bi bilo, a što ovako ne privode one prodavce u podzemnom prolazu na Zelenom vencu, već ćaskaju sa nekima od njih

Srpkinja

25.01.2015. 01:14

@dehkotzar@ - Verovatno misli da komunalci imaju pravo da legitimisu,a nemaju,samo sto su uklonili snimak na kome se cuje kako zena zapomaze ZOVITE POLICIJU MOLIM VAS

n.n

26.01.2015. 17:04

@dehkotzar@ - Procitaj zakon o komunalnoj policiji, pa pricaj onda. Imaju prava i da legitimisu i da kazne, i da privedu, i da upotrebe u nekoj situaciji kada su napadnuti fizicku snagu, palicu, i lisice.

Marius

24.01.2015. 21:05

e zrmljo srbijo.....bruka i sramota...nema reči....ko god može neka beži iz ove zemlje svuda če biti bolje nego ovde

Petar

24.01.2015. 21:40

sto ne hapse kriminalce po Leskovcu i okolini,one koji seku saobracajne znake i nose,one koji kradu sahte itd,,lako je sedeti u kancelariji

Miljun

24.01.2015. 22:02

Neki ljudi nikako da nauče, da ako koriste neku uslugu ili nešto potroše, onda to moraju i da plate. Nizak je nivo kulture kod nas, zbog toga toliki broj ljudi i podržava ovu "jadnu ženu". I nije to pitanje nemanja, već kulture, kod nas i kada imaju da plate, gledaju da to izbegnu.

karamba

25.01.2015. 09:48

@Miljun - daj ne patetisi Miljune... kakva kultura, sta lupetas. jel kultura ovo pozoriste za 100 din, daj pola kile pozorista kad je dzabe. ko bi razmisljao o (ne)placanju gradskog prevoza a da ima para...mislis da gradjaninu londona, ciriha, pariza ova problematika pada na pamet? Naravno da ne jer mu je to sitna stavka u budzetu. A ovde, komsijina zena se neki dan zaposlila u maksiju, plata joj je miljune 21000 a treba da da 3300 za prevoz. Alo kulturo, 15 odsto plate daje da stigne do plate!!!!!

D.P.

24.01.2015. 22:15

Niko nema pravo da hapsi gradjana Srbije sem policije sa nalogom za hapšenje. Gde mi to živimo. To je protivzakonito i za to se trebaju pobrinuti državni organi.

Pop

25.01.2015. 06:41

@D.P. - Ako komunalna policija navata gradjanA Srbije da krade u prodavnici ne sme da ga hapsi nego ceka nalog za hapsenje i policiju!?Mislis da su lisice dobili bez prava da ih upotrebe?Sta mislis zbog cega je jedan od uslova za prijem u kom.policiju poznavanje neke borilacke vestine?Sta je mislila kad nije htela da pokaze dokumenta?!Da ce da je puste pa da saceka sledeci bus,opet bez karte!?Pa samo nemanje lk kod sebe kosta 5 soma, plus 1000 din za sudske troskove.

Предраг Јовановић

24.01.2015. 22:22

Хахахаха малтретирали жену јер није имала личне податке? Па да она је вероватно била бомбаш самоубица, па су морали да јој утврђују идентитет. Срамота, ко шта ради они малтретирају старце, жене и децу, док јаче мушкарце заобилазе. Нек пробају мене овако, али не, виде ћелавог брадоњу па заобилазе. измишљена радна места, малтретирају нејач. Што нису питали жену је л' ради негде и да ли има паре за карту.

Max

24.01.2015. 23:17

@Mirko - Nije fer ni ti da pises gluposti,sta ako nije imala kartu?Pita li je neko da li ima para,posao?

Zoran1

25.01.2015. 00:21

@Mirko - A zasto bi morala dati dokumente? Dali smo mi rodjeni sa dokumentima? Ako nismo kavo pravo "drzava" ima da zahteva da ih nosimo sa sobom i pokazujemo njihovim raznoraznim sluzbenicima? Covek je dosao u ovaj svet bez bilo kavih dokumenata i ima pravo da nastavi da mirno zivi u njemu bez dokumenata.

Srpkinja

25.01.2015. 01:04

@Mirko - A imaju li oni pravo da je legitimisu?Oni ipak nisu policija!!Njihova obaveza je bila da zovu pravu policiju pa ako treba da se hapsi,neka hapse

Nn

25.01.2015. 01:17

@Mirko - Max nisi u pravu. Nemam pare , nemam kartu, moram da Dam podatke policiji, . Bila sam u istoj situaciji. Platila sam Kaznu na licu mesta, da nisam imala da platim dala bih podatke Pa neka mi posalju kaznu a ja cu se na istu zaliti. Zakon mora da se postuje.

Mare

25.01.2015. 05:57

@Mirko - Ma shvatite jednom da prevoz mora da se placa kao i svaka druga roba!Treba li mozda i u kasapnici da uzima robu besplatno jer "nema para,posao"?!Nije imala kartu,nije htela da pokaze dokumenta,htela je da ode.Pa sta su trebali da rade?!I treba da vas svaki put (vas,bezobrazne) toliko izblamiraju da vam vise ne padne na pamet da glumite mangupe!Ta verovatno nikad ne kupuje kartu.Ako nema para neka ide peske,to je besplatno.

To nije policija

25.01.2015. 11:26

@Mirko - to je komunalna policija, i nemaju pravo da to rade. A, zena je samo trazila da dodje policija. Prava policija.

nn

26.01.2015. 17:01

@Mirko - Odakle tebi da nisu policija? Sami su sebi dali naziv komunalna POLICIJA i sami sebi uzeli lisice i pendrek? Zasto na internetu ne ukucas zakon o komunalnoj policiji, i vidis ovlascenja? Sokiraces se kada vidis da i pendrek smeju da koriste.

nn

26.01.2015. 17:03

@Mirko - Procitaj zakon o komunalnoj policiji, pa ces videti da imaju. Lisice i pendrek nisu sami sebi dodelili. Edukuj se malo.

Mamakoka

24.01.2015. 22:39

Kad moje dete na rolerima po zemunskom keju jure kucici pusteni sa povoca njih nikad nema.Takodje ih nema kad isti vlasnici ne ciste izmet svojih ljubimaca.

dalibor milovanovic

24.01.2015. 22:52

bruka i sramota tako nam i treba kada se svi pravimo ludi i nabili smo glavu kao noj u pesak

Милош

24.01.2015. 23:03

Толика је листа оних који требају да буду ухапшени да ова жена никад не би дошла на ред. Не бојкотују људи бус плус због тога што су против плаћања карата већ због тога што немају паре да плате. Не бојкотују људи позориште али купују карте када их продају по 100 дин. Ово је срамота.

Surovi

25.01.2015. 00:09

Šta god da je, nisu smeli da hapse ženu a pogotovu ne da joj stavljaju lisice. Ovako ne sme, jer će se sigurno pretvoriti u nešto ozbiljnije.

Goran

25.01.2015. 00:28

Da li je neko uhapšen, jer nije dao platu radnicima, i da li je neko uhapšen jer je dao malu platu zaposlenom?

dehkotzar@

25.01.2015. 00:47

@saša : Da ti prevedem na srpski- Komunalna policija nema pravo da daje tvoje podatke trećem licu u ovom slučaju kontrolorima. A ako nije imala uopšte ličnu, komunalci su je opravdano priveli

Nikola

25.01.2015. 00:50

Sram da ih bude,jadnu zenu napadaju kao da je nesto uradila.Zasto gospoda komunalci ne uhvate i ne uhapse onoga koga treba ,a ne da se izivljavaju nad jadnom zenom.TUGA!!!!

Саша

25.01.2015. 01:05

Ето доказа да треба запослити још комуналних полицајаца.

komucajac

25.01.2015. 01:21

Ne radi se ovde više o tome da li je po zakonu ili nije, već da li je moralno ili nije! Samo ću reći da me je svakim danom sve više sramota što nosim ovu uniformu.

u zatvor bre

25.01.2015. 03:06

Trazili ste da se zavede red I zakon ,sad kad se isti primenjuje kao svuda u svetu ,KUKATE..ne najbolje okrenuti glavu pa nek se svercuje I nek radi ko sta hoce!!!E pa nece moci!!!

Knez

25.01.2015. 18:01

@u zatvor bre - Nema problema, samo nek u zatvor prvo idu oni koji "kraduckaju" malo vise od cene karte za voznju.

Silvan

25.01.2015. 19:30

@u zatvor bre - Prvo, muka mi je od onih koji večito za argument uzimaju kako je nešto svuda u Svetu tako a nisu nikada prešli granicu svoje zemlje! Odakle ti pa znaš kako je to svuda u Svetu!? Drugo, kada smo tražili red i zakon, prevashodno smo mislili na hapšenje tajkuna, nosilaca sive ekonomije, lopova, ubica, silovatelja, džeparoša, mafijaša, a ne ljudi koji zbog svoje muke nemaju para ni da kupe kartu za prevoz!

pera

25.01.2015. 05:36

Potpuno ispravan postupak policije. Sve te "svercere" treba kazniti njihove slike objaviti u medijima. Svi ostali gradjani koji uredno placaju prevoz bi trebalo da podrze akciju komunalne policije.

neko tamo

26.01.2015. 22:13

@pera - a odakle tebi pare za internet i telefon struju cipele odecu letovanje.... samo se za prevoz nema E kako da ne

Земунац

25.01.2015. 08:08

Брука и срамота. Зашто се овако не хапсе и приводе нарко дилери, а има их на свим ћошковима, сигурно више него шверцера у аутобусима.

Pera detlic

25.01.2015. 08:45

Kad vam ukradu nesto i utvrdi se da je vrednost ukradenog manja od 15000 dinara,sta vam kazu,Mala vrednost i ne mozemo da pokrenemo postupak,a ovamo stavljaju lisice i uvrcu ruke za 73 dinara,Sta vam to govori,pa da smo zasluzili da nam uvrcu i ruke i noge,da nas biju ko volove u kupusu,jer MI SMO TO TRAZILI/Pametnom je i ovo dosta a tek cete da vidite i osetite blagodeti i cari naseg napretka i svetle buducnosti.

bk

25.01.2015. 10:08

Čudo jedno? Ideja o komunalnoj policiji je definitivno kompromitovana. Umesto da uvedu komunalni red u gradu, sve češće smo svedoci SELEKTIVNE aktvnosti istih, pre svega prema socijalno najugroženijima (sirotinja oko pijaca koja sa kartonskih tezgi pokušava da si obezbedi egzistenciju), dok ove druge zaobilaze u širokom luku. Kako stvari dalje idu, komunalci će postati privatna oružana sila, uskoro ojačana sa novih 1500 pripadnika, kontrolisati putnike GSP o trošku poreskih obveznika. DOKLE bre?

Zdrale

29.01.2015. 02:21

@kotur - Evo komentar jednog komunalca. Ovo je strasno na sta sve covek moze da padne unsvom zivotu @kotur

Sramota i Bruka

25.01.2015. 11:44

Alal vam vera komunalci! Hapsite zenu zato sto nije otkucala Bus Plus?? Ovo je pravi smehotres! Na zelenjaku nikad vise ulicnih preprodavaca, na Surcinu nikad vise divljih taksista, gde u gradu nikad vise droge na ulici, kod ekonomije nikad vise prostituki, covek ubije coveka i dobije do 7 god robije.. a ovi besposlicari od komunalaca hapse ljude jer nemaju bus plus kartu?????? Ovo je za Riplija!!

joler

25.01.2015. 12:07

Da li je ucveljena gospođa dala ličnu kartu na uvid policajcima???Toliko neukih daje sebi pravo da komentariše postupke o kojima nema pojma, posle su vam političari krivi koji rade posao a nemaju pojma o istom. Stavite prst načelo neuki i razmislite da li bi neko bez razloga stvarao sebi konpolikacije i privodio nekoga bez razloga?

Silvan

25.01.2015. 19:51

@joler - A, evo tebi vajnom učenjaku, malo proste matematike - nekome ko radi u supermarketu na Novom Beogradu a živi na Karaburmi treba 148 dinara da ode i da se vrati na posao. Poslodavci mu ne obezbeđuju markicu za prevoz, ali zato radi svaki dan, i subotom i nedeljom. Znači, njemu treba 148 dinara, 30 puta mesečno. To je za, njegovu skromnu platu od 22-23 hiljade dinara, fantastična suma od 4440 dinara! I, ti bi da osuđuješ takvu osobu!? Još pomnoži ovu sumu sa 2, ako mora da promeni 2 prevoza!

neko tamo

26.01.2015. 22:11

@joler - matematicaru postoje mesecne za te stvari i najskuplja je 3200 ali eto ako je tebi lakse daj 4440

PROBUDITE SE

25.01.2015. 18:47

Da li se neko zapita, da li ta zena ima posao, da li je gladna, da li ima pravona zivot dostojan slobodnog coveka, za razliku od onih koji joj zavrcu ruke,a do juce su i sami bili bez posla, i sta bi ti komunalni policajci sve uradilikada bi im dali vise ovlascenja ili vece plate. Da je nekim čudom ostetila ovo društvo za 73 miliona evra, a ne za 73 dinaraonda bi verovatno uživala veliki ugled.Jedino je karta za život u ovom besmislu besplatna, a možda i nije, razmislite

Nada

30.01.2015. 12:59

@PROBUDITE SE - Dobro ljudi, dokle ćete da pravdate krađu? Da li oni koji su nezaposleni i gladni mogu da uđu u samoposlugu i ukradu bilo šta? Kad ne platiš račun, iseku ti struju - to je normalna posledica. 350 000 Atinjana nema struju jer ne može da je plati. Strašno je to što smo siromašni, ali nismo najbedniji na svetu da bismo neprestano kukali. Godinama već ljudi ne plaćaju prevoz, a firma im plaća mesečnu kartu i oni likuju i rugaju se poštenima koji plaćaju svoje obaveze. Neko nas mora naučiti redu!

neko tamo

26.01.2015. 22:09

ljudi zena nije privedena zbog 73 dinara kako navode neki.Zakonom o ličnoj karti predviđena je novčana kazna u visini do 5.000 dinara za lice koje suprotno zakonskim odredbama ne nosi sa sobom ličnu kartu (čl. 30. st. 1. tač. 2. ZLK). Ukoliko je odbila da se legitimise sledeci postupak je privodjenje u stanicu radi utvrdjivanja identiteta.Opiranje hapsenju je elemenat krivičnog dela sprečavanja službenog lica u vršenju službene dužnosti (čl. 322. Krivičnog zakonika) Informisite se malo Toliko