ROMA BI DA SE VRATI MEĐU TOP ČETIRI: "Vučica" ide na noge tradicionalno povoljnom protivniku
Nakon što su overili plasman u osminu finala Lige Evrope, fudbaleri Rome vraćaju fokus na Seriju A i večeras gostuju Udinezeu, tradicionalno povoljnom rivalu za "vučicu" (20.45).
FOTO: Tanjug/AP
Rimljani na "Friuliju" jure sedmu uzastopnu pobedu protiv Udinezea, svesni da u izuzetno gustoj trci za Ligu šampiona nemaju pravo na kiks.
Iako su u prethodnom kolu protiv Milana morali da se zadovolje remijem, bio je to prvi prvenstveni nerešen ishod još od aprila, a tim Đan Pjera Gasperinija ostao je čvrsto u igri za top-4.
U Evropi su prošli kroz pravu dramu – crveni karton Mančiniju u Atini zakomplikovao je stvari, ali je kasni pogodak Jana Žiolkovskog doneo bod dovoljan za direktan plasman među 16 najboljih.
Što se tiče Serije A, Roma je ove sezone sinonim za defanzivnu stabilnost. Sa samo 13 primljenih golova na 22 ligaške utakmice, imaju najbolji učinak u gostima među ekipama iz "liga petice".
Tome u prilog ide i tradicija – devet pobeda na poslednjih 13 gostovanja u Udinama, uz činjenicu da je Udineze primio najmanje dva gola u svakom od prethodnih šest međusobnih duela daje dodatno samopouzdanje gostima da mogu do čitavog plena.
Domaćin je, s druge strane, konačno uhvatio zalet pobedom nad Veronom (3:1), ali i dalje deluje kao tipični tim sa sredine tabele – predaleko od Evrope, dovoljno daleko od zone ispadanja.
Problem je što Udineze retko veže dobre rezultate, a protiv Rome to gotovo nikada ne uspeva.
Ako pogledamo izostanke, oba rivala imaju problema. U redovima Rimljana, Kone je van stroja, Dibala ima problema s kolenom, a Dovbik takođe neće igrati. Ipak, povratak Malena i Vaza, kao i oporavak Hermosa, daju Gasperiniju dovoljno opcija da zadrži kontrolu meča.
Kod domaćina neće biti Zanolija, Kamare, Modesta, kao ni poljskog dvojca Buksa - Piotrovski, a pod upitnikom je i najbolji igrač ekipe Nikolo Zaniolo.
Blagu prednost dajemo gostima zbog serije dobrih rezultata, kao i tradicije, pobeda je vraća među top četiri, a vredi istaći i da je naš tip bio je prolazan na poslednje tri utakmice Rome na strani u svim takmičenjima.
NAŠ TIP: G 1-2 (kvota 1.60)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković | Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
JUČE JE LAGANO DOŠLO: Tip predlog za "sigurica tiket" sa četiri realne kvote
02. 02. 2026. u 06:45
3+ TIKET ZA DANAS: Na ovim utakmicama mreže će se "sigurno" tresti
02. 02. 2026. u 07:30
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
GRMELO JE DO NEBA! Rusi prekinuli derbi zbog Kosova! Ceo stadion u glas poslao poruku Srbiji (VIDEO)
Ruski derbi između Zenita i Spartaka iz Moskve u Kupu Rusije pretvorio se u praznik za oči i uši navijača u Srbiji.
09. 04. 2026. u 09:45
TENISKI SVET U NEVERICI! ATP gurnuo prst u oko Novaku Đokoviću
SRBIN i Srbija ovo nisu zaslužili!
09. 04. 2026. u 12:16
Komentari (0)