MEĐUOKRUŽNO TAKMIČENJE U BASKETU: Negotinkama titula u Boru i plasman na republičko

S. M. J.

25. 02. 2023. u 19:13

NEGOTINSKE gimnazijalke osvojile su na Međuokružnom takmičenju u basketu prvo mesto i plasman na republičko takmičenje.

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У БАСКЕТУ: Неготинкама титула у Бору и пласман на републичко

Učenice Negotinske gimnazije ostvarile su sjajan rezultat na međuokružnom takmičenju u basketu 3 na 3, koje je održano u Boru.

Iskusne košarkašice Milena Trailović, Teodora Trkulja, Lola Majstorović i Petra Mihailović (na slici) savladale su u polufinalu vršnjakinje iz Paraćina sa 14:8, a u finalu ekipu iz Smederevske Palanke sa 21:9.

Pred Negotinkama je i republičko takmičenje koje će, najverovatnije, biti održano krajem aprila na Srebrnom jezeru.

-Bili smo i prošle godine na republičkom takmičenju u društvu osam najboljih ekipa Srbije i osvojili šesto mesto. Očekujemo da ove godine pokažemo koliko smo u svemu napredovali - kaže Saša Lukić, profesor fizičkog vaspitanja i trener ekipe Negotinske gimnazije.