NOLE U FINALU: Malo nas je mučio u drugom setu, ali je u trećem pokazao zašto je najbolji teniser svih vremena (FOTO+VIDEO)

15. 05. 2021. u 17:58 >> 21:17

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale turnira masters serije u Rimu, gde će braniti titulu protiv večitog rivala Nadala. Lorenco Sonego pružio je jak otpor najboljem teniseru sveta, naročito u drugom setu u kome se igrao taj-brejk iako je i u tom delu igre Nole imao prilike da ranije završi meč - 6:3, 6:7(5), 6:3.

НОЛЕ У ФИНАЛУ: Мало нас је мучио у другом сету, али је у трећем показао зашто је најбољи тенисер свих времена (ФОТО+ВИДЕО)

EPA/EFE

Bio je ovo drugi meč u danu za oba igrača, pošto su ranije odigrali svoje četvrfinalne duele, koji su sa jučerašnjeg rasporeda zbog kiše pomereni za subotu

Ðoković je bez većih problema došao do prvog seta, ključni brejk napravio je u četvrtom gemu, a tu prednost je sačuvao i posle 35 minuta igre iskoristio je prvu set loptu.

Ceo drugi set obeležili su sigurni servis gemovi oba rivala. U 10. gemu Đoković je morao da spasava dve set lopte, ali je u narednom gemu brejknuo Sonega.

U sledećem gemu servirao je za trijumf, imao je dve meč lopte koje nije iskoristio.

Usledile su brejk lopte za Sonega, a Italijan je iskoristio drugu i odveo set u taj-brek.

Taj brejk je doneo veliku borbu, Ðokoivć je bolje krenuo i poveo sa 4:2, Sonego je brzo uzvratio i nanizao četiri poena i ponovo došao do set lopti.

I ovaj put Đoković je spasio jednu, ali drugu nije uspeo i meč je otišao u treći odlučujuči set.

Đoković je u četvrtom gemu odlučujućeg seta uzeo servis rivalu, a tu prednost je materijalizovao u narednom za vođstvo od 4:1.

Pri rezultatu 5:2, Đoković je još jednom došao do brejka i ovog puta završio meč u svoju korist.

TREĆI SET

6:2 - GOTOVO!!! Nole je u finalu.

5:2 - Sve je sigurniji Đoković. Posle duže vremena osvojio je servis s nulom i na samo jedan gem je od plasmana u finale.

4:2 - Smanjuje Sonego, ali Nole i dalje ima brejk prednosti.

4:1 - Potvrđen brejk! Kriz je izgleda završena i Nole ide ka pobedi i plasmanu u finale.

3:1 - Nole je brejknuo Sonega!

1:0 - Bio je Novak na ivici ponora, malo je nedostajalo d izgubi servis u prvom gemu trećeg seta, al ise izvukao i stigao do prednosti.

DRUGI SET

7:6 - Prokockao je Novak mini-brejk, posle spasao tri set lopte, ali četvrtu na servis Sonega nije mogao.

6:6 - Igraće se taj- brejk.

6:5 - Konačno brejk! Osam brejk lopti trebalo je Đokoviću da uzme servis odličnom Sonegu.

5:5 - Nastavlja se drama, nole je spasao dve brejk lopte.

4:5 - još jedan maratonski gem na servis Sonega koji Italijan preživljava uprkos dve brejk lopte koje je imao naš as. Novak u narednom gemu servira za meč ostanak u setu

4:4 - Novak bez izgubljenog poena osvaja novi gem. Sve smo bliže taj-brekju u drugom setu.

3:4 - Nole ne koristi tri brejk lopte. Sonego mu je svojim greškama omogućio sve tri, a svaki put se izvlačio vinerima.

3:3 - Čuva Nole servis, ali još nema prednost u drugom setu. Možda je prilika da u narednom gemu napadne Sonega.

2:3 - Vodi Italijan u drugom setu, iako bez brejka prednosti. Znatno je popravio igru i još jednom potvrdio da je zasluženo u polufinalu.

2:2 - Novak ima tajno oružje u ovom meču - savršen drugi servis.

1:2 - Jedan od najdužih gemova u meču pripao je Sonegu koji je spasao brejk loptu i odbranio servis.

1:1 - Đoković stiže do izjednačenja. Napravio je prvu dvvostruku servis grešku na meču, ali to je bio jedini Sonegov poen u gemu, mada je bila i jedna sporna odluka linijskog sudije na štetu Italijana.

0:1 - Siguran je Italijan na startu drugog seta.

Prvi servis u drugom setu ima Sonego.

PRVI SET

6:3 - Veoma je sigurno servirao Novak u prvom setu. Izgubio je samo četiri poena, pa je jasno da Sonego nije imao nikakvu šansu za brejk, a time ni za osvajanje ovog seta.

5:3 - Sonego pokazuje da nije zalutao u polufinale mastersa, ali Novak sada servira za prvi set!

5:2 - Ne dozvoljava prvi teniser sveta šansu Italijanu za eventualni brejk. Sonego  će servirti za ostanak u setu.

4:2 - Sad Sonego osvaja gem bez izgubljenog poena.

4:1 - Prvi servis-gem u kome je Đoković imao malo problema, ali je uspeo da potvrdi brejk.

3:1 - Opet je lošije otvorio svoj servis-gem Italijan, stigao je do dve brejk lopte Đoković i uspeo da realizuje drugu za pvi brejk na meču.

2:1 - Nastavlja sa sigurnim servisom Novak. Ne primećuje se po njegovoj igri da mu je ovo drugi meč danas.

1:1 - Loše je počeo gem na svoj servis Sonego, ali se u nastavku popravio i stigao do izjednačenja.

1:0 - S nulom je Novak osvojio prvi gem, a prvi poen na meču je bio jedan od najlepših viđenih ovih dana u Rimu.

Počeo je meč. Prvi servira Nole.

Igrači su izašli na teren i počelo je zagrevanje.

Njih dvojica sastali su se samo jednom. Bilo je to prošle godine u dvorani na turniru u Beču, a Nole je uspeo da osvoji samo dva gema jer je Sonego slavio sa 6:2, 6:1.

Pobednika ovog meča u finalu čeka Rafa Nadal koji je u prvom polufinalu savladao Rajlija Opelku sa 6:4, 6:4.

Prenos meča u tekstualnom formatu pratite na portalu Novosti.