NEMAC POKORIO ŠPANIJU: Zverev osvojio Masters u Madridu

09. 05. 2021. u 21:54

NEMAČKI teniser Aleksandar Zverev osvojio je Masters u Madridu, pošto je u finalu pobedio Italijana Matea Beretinija sa 6:7 (8), 6:4, 6:3.

НЕМАЦ ПОКОРИО ШПАНИЈУ: Зверев освојио Мастерс у Мадриду

Trenutno šesti igrač sveta je došao do četvrte titule na turnirima iz 1000 serije, a drugi put je uspeo da bude najbolji u glavom gradu Španije, prvi trofej ovde osvojio 2018. godine.

Ovaj 23-godišnjak iz Hamburga je došao do druge titule ove godine, pošto je prethodno slavio u Akapulku.

Što se meča tiče bio je veoma izjednačen, posebno u prvom setu koji je 10. igrač sveta dobio posle velike borbe i čak 18 odigranih poena u taj-brejku.

Zverev je odigrao odličan drugi set, rivalu nije dozvolio nijednu priliku za brejk. On je uspeo da oduzme servis Beretiniju u devetom gemu i odveo je meč u treći set.

U odlučujućem delu meča Nemac je bio bolji i napravio dva brejka koja su mu donela novu titulu, do koje je došao posle dva sata i 42 minuta velike borbe.

Podsetimo, obojicu igrača očekuje nastup na Mastersu u Rimu koji je počeo danas.