ŠOK U BEČU: Novak ubedljivo poražen od Sanega!

A. Ilić

30. 10. 2020. u 17:35 >> 19:13

NOVAK Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Beču. Od njega je sa 2:0 (2:6, 1:6) bolji bio Lorenco Sanego.

ШОК У БЕЧУ: Новак убедљиво поражен од Санега!

Nije Novak uopšte ličio na sebe. Sanego je odmah na početku došao do dva brejka, a krajem prvog seta i trećeg dok Novak nimalo ne liči na sebe.

Italijan je stizao gotovo svaku lopticu, odlično je servirao, dok je naš teniser izgledao kao da je tu reda radi, činilo se da mu uopšte večeras nije do tenisa.

Podsetimo, Lorenco Sanego je na turnir došao kao "laki luzer", a danas je upisao najveći trijumf u karijeri.

DRUGI SET 0:2 - 2:6, 1:6

1:6 - Lorenco je na kraju uspeo da slavi nakon lošeg servisa Đokovića.

1:5 - Tri brejk lopte imao je Đoković. Spasao je Sanego prvu. Nakon duže razmene pogrešio je Novak, spasao je Italijan i drugu brejk loptu. Posle odličnog servisa spasao je i treću. Nakon nekoliko minuta uspeo je Italijan da dođe do novog gema.

1:4 - Imao je Italijan nekoliko grešaka u gemu, ali je uspeo ponovo da dođe do brejka, veoma blizu pobede je Sanego.

1:3 - Posle 46 minuta po prvi put Đoković ima brejk loptu u meču.  Odbranio se ipak Italijan. Usledila je neiznuđena greška Sanega, te Novak ponovo ima priliku da uzme servis. Tri brejk lopte nisu bile dovoljne Đokoviću. Italijan je uspešno odbranio servis.

1:2 - Đoković je uspeo da osvoji naredni gem na svoj servis.

0:2 - Siguran je bio Italijan na svoj servis, te je uspeo da potvrdi osvojeni servis Novaka.

0:1 - Ponovo je počeo Novak set na isti način. Protivniku je dozvolio novi brejk.

PRVI SET 0:1 - 2:6

2:6 - Dve set lopte imao je Sonego, iskoristioje odmah prvu. Trećim asom došao je do seta prednosti.

2:5 - Ima Sonego i dalje dva brejka prednosti, ali znatno sigurnija igra Novaka na njegov servis.

1:5 - Italijan je vidno raspoložen. Kombinuje kratke lopte, izlaske na mrežu i snažne bekhende, a Novak za sada ima dosta problema da mu odgovori i uspostavi ritam. Drugim asom naterao je Lorenco Đokovića da servira za ostanak u setu.

1:4 - Konačno se Đoković upisao na semafor. Dobio je na svoj servis 40:30.

0:4 - Đoković deluje uspavano, u potpunosti neprepoznatljiv. Senogo sa nulom dobija svoj servis, u kome je leteo po terenu!

0:3 - Đoković neprepoznatljiv, loš na servisu, dozvoljava previše prostora za igru protivniku koji to koristi.

0:2 - Nije dobro počeo Novak, Senogo dobija i svoj servis.

0:1 - Odmah na startu Italijan dolazi do brejka. Oduzeo je servis Novaku bez mnogo problema.