ĐOKOVIĆ U ČETVRTFINALU BEČA: Novak je kralj taj-brejkova, Srbin zvanično godinu završava kao prvi na svetu

28. 10. 2020. u 17:32 >> 20:04

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Beču, pošto je pobedo Bornu Ćorića sa 7:6(11), 6:3.

ЂОКОВИЋ У ЧЕТВРТФИНАЛУ БЕЧА: Новак је краљ тај-брејкова, Србин званично годину завршава као први на свету

Odličan meč je odigrao naš as, ali dobar je bio i Hrvat koji je u propustio priliku da prvi set reši u svoju korist.

Imao je dve prilike da to uradi, ali Đoković je po ko zna koji put pokazao da je "kralj taj-brejka". U drugom segmenut meča je pao 24. igrač sveta, Novak je to znalački iskoristi i sa dva brejka okončao susret.

Zanimljivo je da je prvi reket u oba meča na ovom turniru prvi set dobijao u taj-brejku, takođe je i Krajinovića u prvom kolu dobio identičnim rezultatom.

Ono što je dobro je i to da je Đoković posle ove pobede zvanično obezvedzi prvo mestu na ATP listi na kraju.

Sjajni 33-godišnji Beograđanin meč u dvorani pre četvrtfinala nije izgubio punih osam godina. Poslednji put se to desilo 2012. godine u Bersiju, kada je bolji od njega bio Sem Kveri.

Nole će se u narednom kolu sastati sa pobednikom duela Hubert Hurkač - Lorenco Sonego.

DRUGI SET: Đoković - Ćorić 7:6(11), 6:3

6:3 - Još jedan brejk je napravio Novak i završio posao na ovom meču.

5:3 - Na gem od pobede je srpski as. Sjajan je bio poslednji poen u osmom gemu. Natrčao se Nole i na kraju nadmudrio Bornu.

4:3 - Nije Hrvat dozvolio Đokoviću novu priliku za brejk, pa i dalje odoleva i odbija da se preda.

4:2 - Dobro je da Novak bez problema dobija svoje servis gemove i sve je bližu plasmanu u četvrtfinalu Beča.

3:2 - Šteta! Mogao je Nole praktično da reši meč. Imao je dve prilike za brejk, no Ćorić je uspeo da nađe način da se izvuče i smanji rezultat.

3:1 - Potvrdio je brejk naš as. To je uradio na sjajan način - sa nulom.

2:1 - Konačno! Prvi reket sveta je prvi u meču stigao do brejka i sada je sve lakše kada je ovaj meč u pitanju.

Novak Đoković/Foto: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

1:1 - Izjednačio je Nole rezultat u drugom segmentu. Možda je pravo vreme da se napravi brejk, inače naš as još uvek nije došao do prilike da rivalu oduzme servis.

0:1 - Ćorić je lako dobio prvi gem u drugom setu. Nije ga očigledno poremetio gubitak prvog dela duela.

PRVI SET: Đoković - Ćorić 7:6(11)

7:6 - Kakav taj-brejk. Đoković je dobio prvi deo meča posle jednog sata i 16 minuta igre. Imao je Ćorić dve set lopte, ali ja Nole po ko zna koji put pokazao da je "kralj taj-brejkova".

6:6 - Veoma siguran je Hrvat na svoj servis. Dobio je još jedan lak gem i izborio taj-brejk.

6:5 -Opet se naš as suočavao sa brejk prilikom za rivala. Kao i u prošlom gemu i sada se Nole izvukao, pa će Ćorić drugi put u ovom setu servirati za ostanak u istom.

5:5 - Iako nije iskoristio dve brejk šanse to nije pokolebalo Bornu, koji je dobio još jedan gem sa nulom.

5:4 - Prve brejk lopte na meču imao je Ćorić. Ipak, Đoković je uspeo da ih spase. Uradio je to odličnom igrom u presudnim trenucima.

4:4 - Istom merom je uzvratio 24. teniser sveta. Baš kao i Novak i Hrvat je dobio prvi gem sa nulom na ovom meču.

4:3 - Konačno najlakši i najbrži gem u meču - dobio ga je Đoković bez izgubljenog poena, a u njemu je upisao i prvi as.

3:3 - Borna za sadapruža dobar otpor. Ipak, igrači dosta greše i to olakšava posao igračima.

3:2 - Poveo je prvi teniser sveta ponovo. Za sada nijedan od igrača nije imao brejk loptu.

2:2 - Propustio je Nole priliku da napravi brejk. Imao je 0:30, ali se Hrvat odličnom igrom izvukao i poravnao rezultat.

2:1 - Naš as je još jedan gem dobio bez mnogo problema. Dozvolio je kao i u prvom servis gemu dva poena rivalu.

1:1 - Lako je svoj gem dobio i Hrvat. Ipak, rana je faza meča, ali sigurno je da će Novak imati brejk lopte.

1:0 - Đoković je ovaj meč počeo svojim servisom. Nije bilo mnogo problema da Srbin dobije uvodni gem.