NOVAKOV ČAS TENISA: Đoković furiozno do drugog kola Rolan Garosa, Imer nedostojan rival

29. 09. 2020. u 16:04 >> 17:49

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa. Naš as je lako pobedio Šveđanina Mikaela Imera sa 3:0, po setovima 6:0, 6:2, 6:3.

НОВАКОВ ЧАС ТЕНИСА: Ђоковић фуриозно до другог кола Ролан Гароса, Имер недостојан ривал

Srbin je pregazio 80. igrača sveta i nije mu dozvolio ni promil šanse da proba da napravi iznenađenje. Meč je trajao samo jedan sat i 38 minuta.

Svaki udarac u igri Novaka je savršeno funkcionisao, ali su prednjačile skraćene lopte za koje Šveđanin nije imao rešenje.

Koliko je Đoković bio dominantan najbolje pokazuje to što je prvi set trajao samo 20 minuta, ali i što je rivalu dozvolio samo pet gemova. Najvažnije je da Srbin nije proveo dugo vremena na terenu i sačuvao je snagu za drugo kolo.

Sjajni Đoković u drugom kolu Rolan Garosa/Foto: EPA-EFE/IAN LANGSDON

Rival Đokoviću u narednoj rundi biće pobednik meča Hugo Delijen - Ričardas Berankis.

TOK MEČA:

PRVI SET: Đoković - Imer 6:0

1:0 - Sjajan početak meča za Novaka. Odmah je rivalu oduzeo servis i tako stavio do znanja ko se pita u ovom duelu.

2:0 - Potvrdio je brejk koji je napravio u prvom gemu Đoković. Vrlo je važno da je dobro počeo meč.

3:0 - Još jednom svetski broj jedan oduzima servis Šveđaninu. Očigledno da Novak nema nameru da provodi dosta vremena na terenu.

4:0 - Srbin posle samo 14 minuta igre vodi sa 4:0. Za sada igra izgleda savršeno.

5:0 - Nastavlja Đoković sa furioznom igrom. I treću put pravi brejk. Imer za sad bez ikakve prilike da ozbiljnije zapreti Novaku.

6:0 - Furiozno! Tako se može prokomentarisati igra najboljeg tenisera sveta u prvom setu. Ovaj deo meča je trajao samo 20 minuta.

Novaku je samo 20 minuta bilo dovoljno da dobije prvi set/Foto: EPA-EFE/ IAN LANGSDON

DRUGI SET: Đoković - Imer 6:0, 6:2

0:1 - Upisao se i 80. teniser sveta na semaforu. Dobio je prvi gem drugog seta. Ipak, treba reći da mu je Srbin pomogao svojim greškama.

1:1 - Đoković i dalje bez većih problema dobija svoje servis gemove. Ovaj je završio prelepom skraćenom loptom.

2:1 - Novi lak gem Novaka na servis rivala i u ranoj fazi drugog seta naš as stiže do brejka.

2:2 - Uspeo je Imer da napravi prvi brejk na meču i tako poravna ishod u drugom delu meča.

Novak Đoković/Foto: EPA-EFE/IAN LANGSDON

3:2 - Đoković opet oduzima servis protivniku. Jasno je da se samo Srbin pita na ovom meču i da od njega zavisi koliko će isti trajati.

4:2 - Nole je potvrdio brejk, ali je gem obeležio fantastičan potez Imera. Lobovao je naš as Šveđanina, a ovaj je uspeo da osvoji direktan poen popularnim "hot dog" udarcem. Probacio je loptu sebi kroz noge okrenuti leđima Đokoviću.

5:2 - Uživanje je gledati Novaka na ovom meču. Beograđanin igra fantastično, tu i forhendi i bekhendi, ali prednjači u skraćenim loptama i to zadaje veliku glabolju 80. igrač sveta.

6:2 - Prelako. Đoković sigurno igrom stiže do 2:0 u setovima. Imer ne može da pruži dostojan otpor.

TREĆI SET: Đoković - Imer 6:0, 6:2, 6:3

0:1 - Baš kao i drugi set i treći Imer otvara dobijanjem svog servis gema. Sada se nije suočavao sa brejk loptama.

1:1 - Lako i brzo Novak poravnava rezultat u trećem setu i ponovo prebavuje pritisak na Šveđanina.

2:1 - Nije dugo Mikael uspeo da drži rezultat u egalu. Đoković dolazi do brejka i blizu je pobede.

3:1 - Potvrdio je brejk Đoković. Igrao se gem na razliku, ali što je najvažnije Imer nije ni imao priliku da oduzme servis našem asu.

3:2 - Uspeva Imer da dobije gem. Produžava malo Šveđanin boravak u prestonici Francuske.

3:3 - Novak je vratio 80. igrača sveta u meč greškama. Imer je vratio brajk. Treba reći da je naš as prilikom brejk lopte za rivala napraio duplu servis grešku.

4:3 - Nije osvajača 17 Grend slem titula poremetio gubitak gema, pa je ponovo oduzeo servis rivala i došao veoma blizu plasmana u drugo kolo.

5:3 - Ekspresno! Đoković je dobio gem sa nulom i jedan ga deli od pobede.

6:3 - Suviše lako i bez imalo provlema se prvi teniser sveta domogao drugog kola Rolan Garosa.