SENZACIJA U KAZAHSTANU: Alkaraz se obrukao u Astani, "peckao" Đokovića, pa ispao

04. 10. 2022. u 12:38

KARLOS Alkaraz, prvi teniser sveta, eliminisan je već u prvom kolu ATP turnira u Astani, od Španca je bolji bio David Gofan, koji je trijumfovao rezultatom 7:5, 6:3.

СЕНЗАЦИЈА У КАЗАХСТАНУ: Алкараз се обрукао у Астани, пецкао Ђоковића, па испао

Početak meča nije ni najavljivao ovakav ishod, pošto je Alkaraz u ranoj fazi meča napravio brejk.

Međutim, Gofan je nakon toga uzvratio sa dva vezana brejka i četiri gema zaredom, te je došao na gem od prvog seta.

Alkaraz se nije predavao, te je uspeo još jednom da oduzme servis rivalu kada je on servirao za set, te je uspeo da izjednači, ali je kasnije opet pretrpeo brejk i Gofan drugu šansu nije propustio i osvojio je set.

U drugom setu je Gofan napravio brejk na startu, potom je još jednom oduzeo servis rivalu i poveo sa 5:1. Alkaraz je uspeo da se vrati i napravio je brejk u situaciji kada je Gofan servirao za meč.

Kasnije je Alkaraz uspeo da dobije naredni servis gem, ali se potom ponovo suočavao sa servisom Gofana za pobedu.

Belgijanac ovoga puta nije propustio šansu, došao je do meč lopte koju je iskoristio i plasirao se u drugo kolo.

Treba napomenuti da je Alkaraz pred meč za najvećeg rivala Novaka Đokovića Rafaela Nadala rekao da je najbolji teniser svih vremena, a navijači su se zbog toga nadali da će "peckanje" doći na naplatu u potencijalnom finalu njih dvojice, međutim, Gofan je imao drugačije planove.

Gofan u narednom kolu igra sa Adrijanom Manarinom.

BONUS VIDEO: Poruka rumunske teniserke Andree Prisakariju čitaocima „Novosti“