RUS OSVOJIO TITULU POSLE PET PORAZA U FINALIMA! Medvedev lako do pehara u Los Kabosu: "Izgleda da sam osvojio Svetski kup"

07. 08. 2022. u 08:24

PRVI reket sveta Danil Medvedev osvojio je turnir u Los Kabosu, pošto je u finaslu savladao Britanca Kamerona Norija sa 2:0, po setovima 7:5, 6:0.

РУС ОСВОЈИО ТИТУЛУ ПОСЛЕ ПЕТ ПОРАЗА У ФИНАЛИМА! Медведев лако до пехара у Лос Кабосу: Изгледа да сам освојио Светски куп

Ovim trijumfom, Medvedev je prekinuo lošu seriju od pet poraza u finalima, pošto je nakon osvojenog JU-Es opena prošle godine zaređao poraze u finalima mastersa u Parizu, Završnog turnira, Ozi opena, Halea i Hertogenboša.

Ruski teniser započeo je američku turneju onako kako se očekivalo od nekoga ko je prethodnih sezona imao mnogo uspeha tokom avgusta i septembra – titulom.

Medvedev, prvi teniser sveta, na putu do finala nije izgubio nijedan set, redom je pobeđivao Hidžikatu, Berankisa, Kecmanovića i Norija.

Primajući šampionski pehar, koji podseća na fudbalsku loptu na postolju, Danil se našalio:

- Pretpostavljam da sam osvojio Svetski kup!