ZVEREV SE MUČIO PROTIV ČILIĆA: Drugi nosilac i branilac titule dao Hrvatu set "fore" pa preokrenuo

04. 05. 2022. u 16:40

NEMAČKI teniser Aleksandar Zverev plasirao se u treće kolo ATP turnira iz masters serije u Madrida posle preokreta u meču sa Hrvatom Marinom Čilićem - 2:1 (4:6,6:4, 6:4).

ЗВЕРЕВ СЕ МУЧИО ПРОТИВ ЧИЛИЋА: Други носилац и бранилац титуле дао Хрвату сет форе па преокренуо

AP Photo/Paul White

Malo je nedostajalo da branilac titule stane već na prvom koraku, pošto je bio set u zaostatku ali se sredinom drugog dela igre trgao i opravdao ulogu favorita protiv hrvatskg veterana.

Treći teniser sveta napravio je prvi brejk na meču i poveo sa 3:2 u prvom setu. Uspeo je iskusni Čilić da vrati brejk i izjednači na 4:4. Do kraja seta Hrvat je još jednom oduzeo servis rivalu i stigao do prvog seta.

U trećem gemu drugog seta Zverev je napravio brejk. Do kraja seta bio je siguran na svoj servis i izjednačio u setovima.

Čilić je izgubio servis već na startu odlučujućeg seta i to je praktično bio i kraj meča, jer je Zverev do kraja meča rutinski osvjio sve gemove na svoj servis i stigao do naredne runde.

Protivnik Zverevu u sledećoj rundi biće bolji iz meča Sebastijan Korda - Lorenco Museti.