SVETSKI, A NAŠ: Sava Vasilevski (72) osvojio zlato u dizanju tegova na SP u Švedskoj

J. J. BALjAK

24. 09. 2021. u 22:54

SAVA VASILEVSKI, legendarni sportista iz banatske Bele Crkve, u osmoj deceniji ostvario je svoj životni san – postao je svetski prvak u dizanju tegova za veterane.

СВЕТСКИ, А НАШ: Сава Василевски (72) освојио злато у дизању тегова на СП у Шведској

Na Svetskom prvenstvu u pauverliftingu, koje se održava u švedskom gradu Halmstad, osvojio je zlatnu medalju u Masters 4 seniorskoj kategoriji i time našoj zemlji i svojoj Beloj Crkvi, čija uprava mu je i pomogla da ode na to takmičenje, doneo najsjajnije odličje.

Vasilevski je i aktuelni evropski šampion veterana, jer je prošle godine osvojio zlato na EP u francuskom gradu Albi, kada je iz čučnja podigao 170 kilograma.

Dizanjem tegova bavi se više od pola veka, šestrostruki je šampion ondašnje Jugoslavije u kategoriji do 110 kilograma, a više puta je postavljao i državne rekorde.