NOVA POBEDA RUKOMETAŠA: Srbija pod snegom, a u Zrenjaninu plus 10!

13. 01. 2021. u 16:23 >> 18:26

MUŠKA rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Grčku sa 31:21 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se 2022. godine održati u Mađarskoj i Slovačkoj.

НОВА ПОБЕДА РУКОМЕТАША: Србија под снегом, а у Зрењанину плус 10!

Najefikasniji u redovima srpskog nacionalnog tima bio je Bogdan Radivojević sa osam golova, dok su po pet postigli Mijajlo Marsenić i Lazar Kukić. Odličan je bio i Vukašin Vorkapić sa četiri pogotka.

Kod Grčke se istakao Hristodulos Milonas sa šest golova.

Srbija je sada ubedljivo prva u grupi sa pet bodova iz tri utakmice i na dobrom je putu da se plasira na Evropsko prvenstvo.

Tok meča mogli ste da pratite u prenosu uživo na našem portalu.

KRAJ UTAKMICE 31:21

60. minut: 31:20 sa penala, ali Srbija slavi novu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo!

59. minut: 30:19 Četvrti gol Vorkapića, ali je odmah isključen jer je prerano ušao posle prethodnog isključenja!

58. minut: Brani Cupara sedmerac i ostaje plus deset za naše momke!

57. minut: Radivojnjvić donosi dvocifrenu prednost Srbiji - 29:19!

56. minut: 28:19 Miloš Orbović

55. minut:  27:19 Koriste Grci igrača više zbog isključenja Vorkapića.

Ponovo je plus devet za Srbiju - 27:18!

53. minut: 26:18 Orlovi imaju i krila.

51. minut: 25:18 Novi sedmerac za Grčku, na gol Srbije staje, prvi put večeras, Vladimir Cupara.

50. minut:  25:17  Peti gol Marsenića iz isto toliko šuteva.

48. minut: 24:15 Sedmi gol Bogdana Radivojevića, peti sa linije sedam metara.

47. minut: 23:15 Nema izgubljene lopte za Marsenića.

46. minut: 22:15 Vorkapić postiže gol baš kad su sudije podigle ruku za pasivan napad.

41. minut:  20:14 Gol posle nekoliko minuta. Milonas smanjuje prednost Srbije.

37. minut:  20:13 Po jedan sedmerac realizovan na obe strane.

35. minut: 19:12 Plus sedam za Srbiju, Kukić! I novi tajm-aut grčkog selektora.

33. minut: 18:12 Vukašin Vule Vorkpaić donosi najveću prednost orlovima - plus šest

32. minut: 17:12 Orbović uz pomoć Marsenićevog bloka i Srbija je opet na plus pet!

31.minut: 16:12 Marsenić realizuje prvi napad u drugom poluvremenu i Srbija je opet na plus četiri!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Srbija je imala i plus pet, ali na poluvreme odlazimo sa tri gola prednosti.

30. minut: 15:12

29. minut:  15:11 Sretenović postiže gol i sprečava brzi napad Grčke.

26. minut: 14:11 Arambacis iz kontre.

24. minut: 14:10 Bogdan Radivojević opet precizan sa sedam metara, njegov peti gol.

23. minut: 13:10 Grci su sa dva gola malo smanjili zaostatak za našim momcima.

20. minut: 13:8 Divna akcija Đorđića i Kukića za plus pet! Grčki selektor primoran je na tajm-aut.

18. minut: 12:8 Plus četiri u režiji Radivojevića. On je sa četiri gola najefikasniji u našoj reprezentaciji.

16. minut: 10:8 Orbović se branio iz sedam metara, a Milosavljev ovaj put nije uspeo da zaustavi penal.

15. minut: 10:7 Prvi gol na utamici Đorđića.

14. minut: 9:6 Orbović!

12. minut: 8:5 Opet imamo igrača manje, ali to kao da nije problem za Srbiju. Plus tri za orlove!

10. minut: 6:4 Novi sedmerac za Srbiju i opet plus dva za naše momke!

8. minut:  5:3 Sada je sedmerac za Srbiju, posle faulom nad orbovićem. Radivojević je precizan.

7. minut: Milosavljev brani sedmerac posle odbrane iz sedam metara, Srbija je kompletna.

6. minut: 4:3 sa igračem manje. Napravili smo višak na krilu.

5. minut: 3:3 Isključen je Marsenić i Grci odmah koriste igrača više.

4. minut:  3:2 Hristodulos Milonas donosi izjednačenje posle prestupa Marsenića, ali Kukić već u sledećem napadu vraća prednost orlovima.

3. minut: 2:0 Mijailo Marsenić

1. minut: 1:0 Lazar Kukić iz kontre donosi prvo vođstvo našim momcima.