NAVIJAMO ZA MAĐARICE: Samo jedan gol u poslednjih 15 minuta kumovao porazu od Hrvatica

08. 12. 2020. u 17:09 >> 19:56

ŽENSKA rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske 25:24 u trećem kolu grupe C Evropskog prvenstva u Danskoj.

НАВИЈАМО ЗА МАЂАРИЦЕ: Само један гол у последњих 15 минута кумовао поразу од Хрватица

EPA-EFE/CLAUS FISKER

Hrvatska je na Evropsko prvenstvo došla bez dve najbolje igračice i niko im nije davao šanse za prolaz, a one u drugi krug odlaze sa makcimalnim brojem bodova.

Srbiji ostaje da se nada pobedi Mađarske protiv svetskog prvaka Holandije, da prođe na mala vrata bez bodova u drugu rundu.

Imala je Srbija napad sa igračicom više za remi koji bi nas sigurno vodio u drugi krug, ali pola minuta je prebrzo prošlo i nismo uputili šut na gol Hrvatica koje zasluženo odlaze dalje, a našim devojkama ostaje da navijaju za Mađarice...

24:25 - Konačno gol Srbije posle 13 minuta!

23:24 - Ćamila Mićijević dovodi Hrvatsku u uvođstvo. Srbija je bez pogotka deset minuta!

Dugo stoji isti rezultat na semaforu...

ODBRANILA SE SRBIJA SA DVE IGRAČICE MANjE!

23:23 - Koristi Hrvatska igračicu više za izjednačenje.

23:22 - Liščević je promašila sedmerac, ali Srbija i dalje vodi!

23:21 - Opet sigurna Trifunović sa sedam metara za plus dva!

21:20 - Liščević opet vraća prednost našim devojkama u 42. minutu.

19:19 - Radosavljević donosi novo izjednačenje u 40. minutu.

18:19 - Kristina Liščević ne dozvoljava Hrvaticama da se odlepe.

16:17 - Posavec vraća prednost Hrvatskoj posle duže vremena.

15:15 - Obe ekipe su realizovale prvi napad.

Počelo je drugo poluvreme, prvi napad ima Hrvatska.

14:14 - Na odmor se odlazi egal! Stigle su Hrvatice do izjednačenja u završnici prvog poluvremena.

14:12 - Selektor obradović uzima tajm aut pošto su se Hrvatice vratile u igru, donekle zahvaljujući i danskim sudijama koje tolerišu pasivne napade našim protivnicama.

14:10 - Trifunović sa sedam metara sigurna za plus četiri srpske reprezentacije.

13:10 - Direktan crveni karton dobila je hrvatska rukometašica Šimuna nakon što su sudije pogledale VAR. Igrao se 25. minut.

13:9 - Koriste naše devojke igračicu više. Hrvatice u panici.

12:9 - Srbija uvećava prednost. Drugi krug je na vidiku!

11:9 - Posle kontre udvostručili smo prednost, pa je selektor Hrvatske Šoštarć bio prinuđen na tajm-aut.

10:9 - Vodi Srbija!

9:9 - Jelena Lalko donosi novo izjednačenje našoj reprezentaciji.

8:8 - Trifunović u 17. minutu donosi izjednačenje sa sedam metara.

6:8  - Treći gol Dore Krsnik posle loše tranzicije Srbije.

5:6 - Krpež se iskupila u narednom napadu Srbije.

4:6 - Propustile su Hrvatice da povećaju prednost pošto je Katarina Tomašević zaustavila sedmerac Blaževićevoj, ali je u narednom napadu i Krpež bila neprecizna za našu selekciju.

4:6 - Hrvatice su stigle do preokreta, koriste igračicu više naše protivnice.

4:3 - Srbija vodi prvi put na meču. Gol sa sedam metara.

3:3 - Novo izjednačenje preko Lalko.

2:3 - Hrvatska ponovi vodi posle gola sa sedam metara.

1:2 -Ćamila Mićijević dovodi Hrvatsku u vođstvo.

1:1 - sa krilne pozicije pogađa Posavec.

I odmah gol - 1:0 za Srbiju!

Počelo je! Prvi napad imaju naše rukometašice.

Posle pobede protiv svetskih prvakinja Holađanki i poraza od Mađarske sledi duel sa najvećim iznenađenjem šampionata, selekcijom Hrvatske.

Hrvatice su na šampionat došle znatno oslabljene, ali im je uloga autsajdera očigledno prijala pa su već posle dva kola obezbedile plasman u drugu rundu.

S druge strane, Srbiji bi bod obezbedio plasman u naredni krug, iako nam pobeda može doneti prvo mesto i prenošenje maksimalna 4 boda u drugu rundu.