ČUDO U NOVOM SADU: Srbija u poslednjoj sekundi savlada Norvešku! Orlovi napravili veliki korak ka Evropkskom prvenstvu

09. 03. 2023. u 19:51 >> 19:51

Rukometna reprezentacija Srbije danas je odmerila snage sa Norveškom i slavila rezultatom 25:24. Meč je doneo pravi rukometni triler, orlovi su golom u poslednjoj sekundi Borzaša napravila ogroman korak ka plasmanu na EP.

ЧУДО У НОВОМ САДУ: Србија у последњој секунди савлада Норвешку! Орлови направили велики корак ка Европкском првенству

Kakav rukometni spektakl u Novom Sadu! Nakon prvih 30 minuta niko nije mogao pretpostaviti kakva će drama uslediti.

Norveška je konstantno tokom prvog dela utakmice imala prednost od dva do četiri gola.

U nastavku izabranici Tonija Đerone su se probudili i usledila je rafalna paljba naših bekova, a Vorkapić, Kukić i Radivojević su sa krila iz napada u napad zatrpavali gol vikinga.

U poslednjih minut se ušlo sa golom prednosti naše reprezentacije. Delovalo je da će rukometna sila pasti u prepunom Spensu.

Ipak, samo 10 sekundi do kraja, od velikog slavlja, do neverice svih prisutnih u hali. Razlog, neverovatan gol za izjednačenje Norvežana.

Đerona nije imao tajm-aut, morali su da improvizuju naši rukometaši, a onda instinktivan potez Borzaša za potpuni delirijum u Novom sadu.

Srpska atina je gledala projektil našeg beka koji je završio u rašljama gola našeg rivala.

Srbija je ovom pobedom izbila na prvo mesto svoje grupe, sa tri pobede iz tri utakmice

TABELA

60. minut - KRAJ MEČA! Srbija je savladala Norvešku rezultatom 25:24!

57. minut -  Na samo tri minuta do kraja reprezentacija Srbije vodi! Lazar Kukić je fenomenalnim golom doneo prednost našim rukometašima.

54. minut - Srbija ima igrača više, ali i pored toga orlovi to ne koriste, Norvežani vode jednim golom prednosti

50. minut - Nerešeno je u Novom Sadu, fenomenalni Milosavljev ima čudesne odbrane

46. minut - Srbija vodi u Spensu! Nakon minusa od četiri gola, kolika je bila maksimalna prednost naših rivala, orlovi su odličnom igrom u tranziciji i golom Vejina došli do prednosti od jednog gola.

43. minut - Srbija se preko Vukašina Vorkapića vraća u igru, samo je gol prednosti za goste!

39. minut - Ne da se orlovima da izjednače. Kukić je promašio sjajnu šansu, dok su na drugoj strani Norvežani iskoristili svoju šansu i ponovo otišli na dva gola razlike!

36. minut -  Milosavljev brani drugi sedmerac na ovom meču, ali Norvežani i dalje imaju dva gola prednosti.

32. minut - Nemanja Ilić smanjuje prednost Norvežana na samo jedan gol prednosti, sjajno otvaranje drugog poluvremena

30. minut - Kraj prvog poluvremena, Srbija gubi od fenomenalnih Norvežana, ali rezultat na poluvremenu i te kako daje za pravo Đironinim izabranicima da veruju u preokret u nastavku. Orlovi su pružili sjajan otpor rukometnoj velesili.

28. minut - Srbija igra sa igračem više, uspeva Radivojević da smanji prednost gostiju.

25. minut - Bjornsen je fenomenalnim golom odbio nalet Srbije, Norveška ponovo ima tri gola prednosti

22. minut - Srbija se vraća u igru, rezultat je smanjen na 8:10

19. minut - Prvi put Norvežani imaju četiri gola prednosti, Srbija igra sa igračem manje

15. minut -  Milosavljev brani sedmerac, Srbija ima napada za vođstvo

12. minut - Norveška i dalje ima gol prednosti, velika borba na parketu, sve puca od strasti.

10. minut - Svako koristi svoje napade u ovim momentima, Sagosen održava Norvešku u prednosti 3:4

7. minut - Srbija je bez gola u prethodna tri minuta, što Norvežani koriste i vode sa 3:2

4. minut - Overjordet je postigao prvi pogodak za Norvežane, a zatim i drugim udaracem ka golu Srbije doneo izjednačenje.

2. minut - Sjajan početak Srbije! Norvežani nisu iskoristili početna dva napada, Srbija sa druge strane golom Kukića, a potom i Marsenića sa pivota dolazi do 2:0

UOČI MEČA

Izabranici Tonija Đerone će prvi meč odigrati u četvrtak 9. marta u Novom Sadu od 18 časova, a tri dana kasnije očekuje ih revanš u Bregenu od 16.45 časova.

Na nedavno Svetskom prvenstvu "orlovi" su se u drugoj rundi takmičenja našli u grupi sa Norvežanima koji su dobili duel rezultatom 31:28.

Uoči meča obratio se kapiten Srbije Nemanja Ilić.

- Kao i uvek dolazimo spremni. Biće teško sa Norveškom. Nedavno smo igrali sa njima na prvenstvu, nismo izdržali do kraja, ali dokazali smo da možemo da im pariramo i tako pristupamo ovim utakmicama. Možda nismo dovoljno verovali u pobedu, ali sada imamo iskustvo više i podršku domaćih navijača - istakao je Nemanja Ilić.