SELEKTORI U GLAS REKLI "NEĆEMO": Odbojkaši Srbije i Bugarske odigrali četiri seta, pa uz rezultat 2:2 otišli kući

13. 08. 2022. u 18:59

MUŠKA odbojkaška reprezentacija Srbije odigrala je danas drugu prijateljsku utakmice sa Bugarskom u okviru priprema za 20. Svetsko prvenstvo koje se održava u Sloveniji i Poljskoj.

СЕЛЕКТОРИ У ГЛАС РЕКЛИ НЕЋЕМО: Одбојкаши Србије и Бугарске одиграли четири сета, па уз резултат 2:2 отишли кући

Naša nacionalna selekcija je  u SC „Voždovac“ na Banjici remizirala s Bugarima - 2:2.

Naime, odigrana su četiri seta, a rezultat po deonica je bio 25:21, 25:21, 22:25 i 23:25, posle 90 minuta igre.

Izabranici Igora Kolakovića su u prva dva seta bili bolji rival i zasluženo su stigli do velike prednosti. Ipak, Bugarska je u trećem i četvrtom segmentu preuzela inicijativu i uspela je da izbori reme. Treneri obe ekipe dogovorili su se da se ne odigra još jedan, odlučujući set.

Podsetimo, jubilarno, 20. Svetsko prvesntvo u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 26. avgusta do 11. septembra u Ljubljani, u Sloveniji, i u Gljivicama i Katovicama u Poljskoj.

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u A grupi u Katovicama, sa Portorikom, Tunisom i Ukrajinom.

Naši odbojkaši će pre početka Svetskog prvenstva igrati na 19. Memorijalu Vagnera, a pored Srbije, na turniru će učestovavati i domaćin Poljska, Argentina i Iran.

Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu