CRNA GORA DOBILA LEKCIJU OD MLADIH "DELFINA": Srbija će igrati za peto mesto na Svetskom prvenstvu u vaterpolu

01. 07. 2022. u 14:41 >> 15:37

VATERPOLO reprezentacija Srbijesavladala je Crnu Goru sa 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1) u utakmici za plasman od petog do osmog mesta.

ЦРНА ГОРА ДОБИЛА ЛЕКЦИЈУ ОД МЛАДИХ ДЕЛФИНА: Србија ће играти за пето место на Светском првенству у ватерполу

Delfini će tako igrati za peto mesto, a protivnika će saznati posle poslednjeg meča dana kada se sastaju Mađarska i SAD. Taj meč biće odigran u nedelju od17 časova.

Poraženi iz tog susreta igraće sa Crnogorcima za sedmo mesto.

Najefikasniji igrač naše ekipe bio je Strahinja Rašović sa tri gola.

KRAJ UTAKMICE

10:7 - Marko Radulović iz peterca vraća plus tri nšoj selekciji. Posle Radovića, treće isključenje zaradio je i drugi bek Crne Gore Čučković.

9:7 - Koriste Crnogorci igrača više posle isključenja Ranđelovića. Popadić je strelac, to je njegov drugi gol.

9:6 - Srbija ma plus tri! Strelac je Strahinja Rašović, kome je ovo treći gol na utakmici, a 13. na turniru.

8:6 - Nismo iskoristili igrača više, treće isključenje zaradui je Radović koji se više neće vraćati u igru, ali s druge strane ni Đurđić ne koristi zicer pa je rezultat nepromenjen.

Srbija ulazi sa plus dva u poslednju deonicu.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

8:6 - Ponovo delfini dolaze do plus dva. Strelac je Rašović, to je njegov drugi gol iz tri pokušaja.

7:6 - Treći gol Đurđića koji smanjuje prednost delfinana minut i po do kraja treće četvrtine.

7:5 - Novi gol Jakšića koji vraća plus dva.

6:5 - Vlado Popadić smanjuje na lepu asistenciju Petkovića.

6:4 - Vico donosi plus dva, to je najveća prednost na utakmici.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

5:4 - Drašović! Na osam sekundi do kraja poluvremena delfini koriste igrača više. Bila je ta lopta na ruci golmana "ajkula, ali je šut bio prejak. S druge strane, odbranili smo poslednji napad i idemo na odmor sa golom prednosti.

4:4 - Bogdan Đurđić sa distance pogađa. Ovo je drugi njegov pokušaj i opet je pogodio za izjednačenje.

4:3 - Mitrović sprešava Crnogorce da dođu do nove prednosti, a s druge stranenj delfini ne koriste igrača više. Konačno, Jakšić novim golom donosi prednost Srbiji na dva minuta do poluvremena.

3:3 - Đorđe Lazić vraća egal. Nisu dugo delfini bili u zaostatku.

2:3 - Konačno pogodak u drugom delu igre, ali na žalost do prvog vođstva na utakmici stigli su Crnogorci.

2:2 - Minut i po u drugoj četvrtini igra se bez golova.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

2:2 - Crnogorci su iskoristili igrača više i 30 sekundi pre kraja prvog dela preko Đurđića stigli do 2:2.

2:1 - Jakšić preciznim udarcem donosi prednost delfinima.

1:0 - Prvo gol na utakmici postiže Strahinja Rašović.

Srbija je u četvrtfinalnom meču poražena od Hrvatske, a Crna Gora od Španije.

Pobednik ovog meča igraće protiv boljeg iz duela Mađarske i SAD za peto mesto na Svetskom prvenstvu.