ODLAZAK STONOTENISKE LEGENDE: Preminuo veliki Milivoj Karakašević

LEGENDARNI stonoteniser Milivoj Karakašević preminuo je u 74. godini, prenosi "RTS".

ОДЛАЗАК СТОНОТЕНИСКЕ ЛЕГЕНДЕ: Преминуо велики Миливој Каракашевић

Karakašević je rođen 1948. godine u Zemunu, gde je kao 14-godišnjak i počeo druženje sa celuloidnom lopticom.

Igrao je u klubovima Zemun i Mladost i bio reprezentativac Jugoslavije sedamanest godina tokom kojih su postignuti najveći međunarodni uspesi.

Osvojio je devet medalja na Svetskim i Evropskim prvenstvima. Višestruki je osvajač medalja na Mediteranskim i Balkanskim igrama, kao i pobednik brojnih međunarodnih turnira širom sveta.

Na domaćoj sceni bio je osam puta državni prvak u pojedinačnoj konkurenciji i u igri parova.

Po završetku igračke karijere postao je selektor, a tokom narednih godina  jugoslovenski  državni tim je pod njegovim vođstvom osvojio sedam medalja na najvećim takmičenjima.

Dobitnik je nagrade za životno delo i doprinos razvoju sporta, od strane Sportskog saveza Beograda.

Milivoj je bio otac višestrukog šampiona naše zemlje u stonom tenisu i četverostrukog olimpijca Aleksandra.