MLADA NADA ISPUNILA OČEKIVANJA: Angelina Topić deveta na Svetskom prvenstvu u atletici

Tanjug

19. 03. 2022. u 13:35

MLADA srpska ateltičarka Angelina Topić završila je na devetom mestu u diciplini skok uvis na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

МЛАДА НАДА ИСПУНИЛА ОЧЕКИВАЊА: Ангелина Топић девета на Светском првенству у атлетици

Topić, koja ima samo 16 godina, iz drugog pokušaja preskočila je visinu 1,88 metara, bila je nesupešna na visini 1,92, pa je ostvareni rezulatat bio dovoljan za devetu pozciiju u finalu.

Zlatnu medalju osvojila je Ukrajinka Jaroslava Mahučik, koja je preskočila 2.02 metara, srebro je uzela Elenor Paterson iz Australije (2,00 m), dok je bronzu osvojila Nadežda Dubovitskaja iz Kazahstana rezultaztom 1,98.

Angelina Topić/FOTO: M. Vukadinović

Bez medalje je ostala Crnogorka Marija Vuković koja je zauzela četvrtu poziciju sa skokom 1,95. Letvciu je rušila sva tri puta na visini 1,98.

Pre Angeline Topić od srpskih atletičara su nastupili Anja Lukić i Aleksa Kijanović koji nisu uspeli da izbore plasman u polufinale Svetskog dvoranskog prvenstva u Beogradu u svojim diciplinama.

Lukić je trčala četvrtoj kvalifiakcionoj grupi u trci na 60 metara prepone i zauzela 4. mesto vremenom od 8,25, što nije bilo dovoljno za polufinale.

U kvalifikacijama muškaraca na 60 metara, Kijanović je u prvoj grupi zauzeo peto mesto sa vremenom 6,80 sekundi.

BONUS VIDEO: Piksi saopštava spisak reprezentativaca ze predstojeće prijateljske utakmice