NIŠTA OD BRONZE, SRBI SE PREDALI I PRE MEČA: Poljaci demolirali letargične "orlove"

19. 09. 2021. u 16:57

Odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela danas da osvoji bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u meču za treće mesto u Katovicama izgubila od Poljske sa 0:3, po setovima 22:25, 16:25, 22:25.

НИШТА ОД БРОНЗЕ, СРБИ СЕ ПРЕДАЛИ И ПРЕ МЕЧА: Пољаци демолирали летаргичне орлове

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Marko Ivović sa deset poena, Aleksandar Atanasijević je zabeležio poen manje, dok je Uroš Kovačević meč završio sa šest poena.

Poljsku, koja je i na prošlom šampionatu Evrope osvojila bronzu, do pobede je vodio Vilfredo Leon sa 14 poena, Bartoš Kurek je upisao 11, a Jakub Kočanovski devet poena.

Poljska je bolje otvorila meč i povela je sa 7:4, ali je Srbija do sredine prvog seta uspela da dođe do izjednačenja (14:14). U nastavku se igralo poen za poen, a domaćin je u završnici ipak uspeo da dođe do prednosti, iskoristivši treću set loptu - 25:22.

U drugom setu su Poljaci nastavili tamo gde su stali u prvom periodu. Poveli su prvo sa 6:4 i 13:6, pa sa 20:10, da bi set rešili u svoju korist sa 25:16.

Srbija je u trećem setu uradila sve što je bilo u njenoj moći da smanji zaostatak, borila se do samog kraja, ali je Poljska u završnici bila sigurnija i došla je pozitivnog rezultata. Na kraju ovog seta 25:22 za Poljake koji su osvojili 10. medalju na EP, a četvrtu bronzanu.

Za zlatnu medalju će se kasnije večeras boriti selekcije Slovenije i Italije.

TREĆI SET

25:22 Gotovo! Poljska je osvojila bronzanu medalju na EP, Srbija je četvrta.

24:22 Leon pogađa as za dve meč lopte.

23:22 Luburić greši na servisu.

22:22 Kakav povratak Srbije u trećem setu. Luburić se poigrava sa Poljcima u ovom trenutku.

22:20 Greška Leona i šansa ipak da zakomplikujemo set i meč.

21:17 Bienek pravi dva vezana asa i čini rešava meč. Ponovo su Poljaci pojačali servis kada je bilo najvažnije.

18:16 Opet Kovačević ne prolazi kada je bilo važno.

16:16 Drama u trećem setu! Vuk Todorović servisom muči Poljake.

14:13 Srbi su primorali Hejnena da uzme tajm-aut.

13:11 Kao da su odbojkaši Srbije osetili da nemaju šta da izgube. Konačno dobar period u ovom setu.

12:9 Ivović osvaja jedan odličan poen za Srbiju. Čini se da je ovo poslednji trzaj Kovačevih pulena.

11:7 Poljska ide ka trijumfu.

5:5 Vratila se Srbija u set.

4:1 Poljska dominira i u trećem setu. Kovač odmah traži tajm-aut na početku seta.

DRUGI SET

25:16 Drugi set ekspresno gotov u korist Poljske.

23:13 Srbi ne uspevaju ni da smanje zaostatak.

20:10 Poljci su pregazili Srbiju u drugom setu.

17:9 Leon je nezaustavljiv. Kubanac u dresu Poljske se poigrava sa blokom Srbije.

13:6 Kovač pokušava sa izmenama, ali ne ide, oa ne ide. Medalja je sve dalje.

11:5 Ne pomaže ni minut odmora. Kohanovski nastavlja da bombarduje. Kovačevića lagano hvataju Poljaci u bloku.

9:5 Igra mačke i miša u drugom setu. Loše igra Srbija, Poljaci su prebacili u brzinu više. Kovač uzima tajm-aut.

4:2 Poljska brzo odgovara preko Leona i Kureka i dolazi do prednosti.

0:1 Srbija opet dolazi do prvog poena.

PRVI SET

25:22 Na kraju rutinski set Poljaka, iako tako u početku nije delovalo.

23:19 Kohanovski nastavlja da bombarduje sa servisa.

21:19 Mnogo važan poen osvaja Poljska. Imali su naši šansu da se vrate u potpuni egal, ali Atanasijević izbacuje loptu daleko u aut.

19:17 Uhvatio je Leon našeg Atanasijevića u bloku.

16:15 Serija Poljaka. Na krilima publike i odličnog Kubiaka  opet vraćaju prednost.

13:14 Posle greške Kureka naši momci opet imaju prednost. Igraju izabranici Slobodana Kovača mnogo bolje nego protiv Italije.

9:9 Igra Srbija sada odlično. Kovačević i Atanasijević muče blok Poljske. Ne pomaže domaćima ni divalje selektora Hejnena, koji je ušao u sukob sa sudijama iz samo njemu znanih razloga.

7:6 Srbija se vraća u igru. Počeli su i Poljaci da greše. Nekoliko lopti od bloka domaćih je otišlo izvan terena, a onda i pecanje Kubijaka.

6:3 Strašna serija Poljaka. Opet naši momci deluju uspavano, nesigurno na prijemu, a mlako u napadu. Kohanovski nam pravi veliki problem na servisu. Serija domaćih od 4:0.

2:3 Nema još uvek brejk poena. Igra se odlično u napadu, skoro da niko nije imao ni kontranapad.

0:1 Prvi poen na meču osvaja Srbija. Bienek pravi servis grešku.