SRBIJO, RADUJ SE! Odbojkašice su u finalu Evropskog prvenstva, sjajna igra Srpkinja, dominacija protiv Turkinja!

A. Ilić

03. 09. 2021. u 19:22 >> 19:22

SLAVILE su odbojkašice Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva protiv Turske 3:1, te su nakon fantastične utakmice u Beogradskoj areni obezbedile mesto u finalu.

СРБИЈО, РАДУЈ СЕ! Одбојкашице су у финалу Европског првенства, сјајна игра Српкиња, доминација против Туркиња!

Dobro su Turkinje otvorile prvi set, prvo su imale 3:0, a potom i 6:10. Ipak, kako je vreme teklo oslobodile su se grča izabranice Zorana Terzića, a do kraja nijedna reprezentacija nije odstupala, te se igralo na razliku. Imale su osam set lopti Turkinje, a na kraju su ipak slomile otpor Srpkinja.

Naše gracije povele su na početku drugog seta 6:2, a potom i 16:12. Ipak, u nastavku Turkinje prave seriju i dolaze do izjednanja 17:17, a potom i vođstva. Imale su gošće set loptu i u drugom setu, a tada je usledio duel Ebrar Karakurt i Tijane Bošković, a na kraju uspešnija je bila Srpkinja, a naše dame došle su do izjednačenja (28:26).

Treći set dobile su izabranice Zorana Terzića bez većih muka. Iako su gošće vodile na početku kako se bližio kraj preokrenule su odbojkašice Srbije. Treba istaći da je Srbija imala četiri poena prednosti pred kraj seta 19:15, a pred sam kraj izjednačile su Turkinje, trideset i prvim poenom u tri seta Boškovićeva je pritisak prebacila na Tursku, a na kraju je to bilo dovoljno za preokret.

Srbija znatno raspoloženija u četvrtom setu. Vodile su odbojkašice naše zemlje 7:3, a nakon toga nisu ispuštale prednost, posle 13:5 veliki pritisak bio je na plećima Turkinja, koje su delovale rasejano u nastavku, te je Srbija imala 17:10. Do kraja su naše lavice odigrale sigurno i pitale su se na terenu, te su zasluženo slavile 25:13 u trećem setu.

ČETVRTI SET 32:34, 28:26, 25:23, 25:13

25:15 - Tijana Bošković za kraj maestralne partije.

22:13 - Tijana Bošković je snađnim smeč udarcem ponovo poentirala, a potom i Katarina Lazović.

19:13 - Srbija je sve bliže finalu. Odgovorile su Turkinje dobrim napadom.

13:5 - Mina Popović odličnim blokom prizemljila je do tada odličnu Karakurt.

12:5 - Srbija održava prednost i sada već ima veliku prednost.

7:3 Srbija dobra nakon servisa, Bojana Milenković igra sa puno samopouzdanja, a o igri Tijane Bošković ne treba ni pričati.

3:2 - Povela je Srbija, a Turkinje brzo izjednačuju, ipak Mina Popović lagano poentira za novu prednost.

TREĆI SET 32:34, 28:26, 25:23

24:23 - Set lopta za Srbiju nakon greške rivalki, Srbija vodi 2:1 u setovima

23:22 - Trideset i prvim poenom Tijane Bošković Srbija vodi, dva poena potrebna su našim damama za set, a

21:21 - Mina Popović još jednim poenom iz odbrane vraća Srbiju u vođstvo, a odmah pri bloku Boškovićeva izbacuje u aut za novo izjednačenje.

20:19 - Usledila je potom serija Turkinja, a Popovićeva je prekida

19:15 - Srbija vodi pred završnicu seta, naše dame imaju potpunu kontrolu igre, ovo je najveća prednost Srbije u trećem setu.

16:13 - Greši Hande Baladin, Srbija na tri poena prednosti.

14:12 - Sve bolja igra Srbije, Boškovićevaa i Rašićeva čuvaju Srbiji dva poena prednosti.

8:7 - Greška Turkinja. Srbija sada vodi.

7:7 - Potom Rašićeva i Milenkovićeva poenima donose izjednačenje Srbiji, treba istaći odličan servis Milenkovićeve.

4:6 - Nakon egala početkom trećeg seta usledile su dve greške Srbije.

DRUGI SET 32:34, 28:26

28:26 - Odličan blok Milene Rašić. Srbija izjednačuje!

27:26 - Tijana Bošković poentira, prva set lopta za Srbiju u drugom setu!

26:26 - Ezbaj je "zakuvala" odlično, a Milena Rašić opet izjednačuje.

25:25 - Ovo je već rat Tijane Bošković i Ebrar Karakurt.

24:25 - Ponovo Karakurt poentira.

24:24 - Turska ima set loptu, Erden odlično blokira i donosi novu prednost. Servira Karakurt na set loptu Turkinja. Očekivano, kada je teško, Tijana Bošković.

22:22 - Konačno greška Karakurt, čeka nas još jedan neizvestan set.

21:22 - Nakon duplog dodira izjednačuje Srbija,  a Sara Carić propušta veliku priliku da preokrene rezultat.

20:21 - Tijana Bošković donosi Srbiji važan poen.

19:21 - Prekida Maja Ognjenović seriju Turske.

18:19 - Neverovatna Ebrar Karakurt, Ne uspevaju domaće odbojkašice nikako da je zaustave, a potom Guneš spušta na liniju za vođstvo Turkinja.

17:17 - Srbija trenutno igra bez dobrog bloka, a Turkinje to koriste, vezuju sada četiri poena i dolaze do izjednačenja. Potom Bojana Milenković donosi Srbiji novu prednost. Karakurt još jednom izjednačuje.

16:12 - Odlično kombinuju Mina i Silvija Popović. Srbija održava u ovim trenucima plus četiri.

14:11 - Mlada Katarina Lazović igra fantastično, unela je živost u igru Srbije.

12:10 - Karakurt održava Tursku u korak sa Srbijom u drugom setu, a Maja Bošković je vće do sada upisala 20 poena za Srbiju.

6:2 - Odličan početak drugog seta za Srbiju. Fantastičan početak Katarine Lazović, a mladu odbojkašicu pratile su Popović, Bošković i Ognjenović

PRVI SET 32:34

32:34 - Iskoristile su Turkinje na kraju osmu set loptu.

32:33 - Tijana Bošković je malopre pogrešila, ali se već u narednom poenu iskupila za grešku, a Karakurt fantastično smečuje za novu set loptu Turkinja.

31:31 - Šest set lopti nije Turska iskoristila, a kad god je najpotrebnije tu je Tijana Bošković. Treća set lopta za Srbiju. Ponovo se brane Turkinje.

28:28 - Nezaustavljiva je Tijana Bošković koja donosi Srbiji drugu set loptu. Servira Katarina Lazović. Zakačila je blok Srbije lopta, novo izjednačenje.

27:26 - Dobar prijem Silvije Popović i novi poen Mina Popović, a potom dolazi Srbija i do prve set lopte.

25:25 - Greška Tijane Bošković donela je novu set loptu Turskoj. Potom se iskupila Boškovićeva koja snažnim udarcem donosi Srbiji novi poen.

24:24 - Dve set lopte imaju Turkinje nakon greške naših odbojkašica. Jedanaestim poenom Boškovićeva spasava prvu loptu, a nakon greške Karakurt igraće se na razliku.

22:22 - Kada je najpotrebnije tu su Boškovićeva i Ognjenović, Srbija održava korak sa Turkinjama koje ne dozvoljavaju za sada više od izjednačenja. Impresivna igra Tijane Bošković koja već sada ima deset poena .

17:18 - Uzbudljiva i dinamična igra u prvom setu, povele su turkinje sa dva poena, opet izjednačuju naše devojke, a potom Paladin vraća Turskoj vođstvo.

14:14 - Milena Rašić odličnim blokom donosi Srbiji izjednačenje, a na servisu i dalje Mina Popović.

12:13 - Buša i Boškovićeva vraćaju Srbiju u set, a treba istaći i sjajnu odbranu Bianke Buše.

8:13 - Uspele su gošće da povedu i sa pet poena, ali je seriju prekinula Tijana Bošković. Potom se "upecala" Milenkovićeva.

6:10 - Turkinje su znatno bolje otvorile početak meča, naše dame igraju u grču, te dolaze Turkinje domaksimalnih +4

5:5 - Usledio je period nervozne igre, greši Bošković, a potom i Ezbaj iz servisa, nakon toga Maja Bošković lakim poenom donosi Srpkinjama izjednačenje.

2:3 - Odgovaraju naše odvobjakšice i preko Mine Popović smanjuje se zaostatak Srbije.

0:3 - Turkinje odlične na servisu, dolaze rivalke do tri vezana poena.