KONAČNO JE PALA RUSIJA: Srpkinje posle drame pobedila sa 3:2 i zauzele prvo mesto u grupi A

25. 08. 2021. u 19:36 >> 21:13

ODBOJKAŠICE Srbije savladale su Rusiju sa 3:2 posle pet setova i prave drame u Štark Areni. Na kraju 15:10 u petom setu posle 2 sata i 20 minuta.

КОНАЧНО ЈЕ ПАЛА РУСИЈА: Српкиње после драме победила са 3:2 и заузеле прво место у групи А

Tijana Bošković je predvodila Srbiju sa 31 poenom.

- Evidentno je bilo da smo posle drugog seta došlo do pada koncentracije i motivacije. Znali smo da je servis njihovo najjače oružje, što se i pokazalo. ali u petom setu kad je bilo najpotrebnije bili smo bolji - rekao je selektor Terzić.

Rival naše selekcije u narednoj fazi će biti četvrtoplasirana ekipa iz grupe C, a to će biti Mađarska, Belorusija ili Slovačka.

PETI SET

14:10 - Četiri meč-lopte!

13:10 - Imale su sreće naše devojke u ovom poenu, ali su je i zaslužili. Novi tajm-aut Rusija. Deli nas dva poena od trijumfa.

11:9 - Greši Kotova na servisu, a zatim šalju Ruskinje loptu u aut, ali traže čelendž. Nije bilo blok-auta.

9:8 - Srbija se vraća u vođstvo zbog čega Serđo Busato zove tajm-aut.

7:8 - Skinuli smo Smirnovu sa servisa, ali imaju Ruskinje i drugih aduta.

6:6 - Smirnova asom donosi poravnanje. biće drame u petom setu. Ulazi KAtarina Lazović umesto Bjanke Buše.

4:2 - Stigle su Ruskinje do poravnanja, ali tijana Bošković 27. i 28. poenom na meču vraća plus dva.

2:0 - Dobro otavarmo odlučujući set. poeni Bjanke Buše i Tijane Bošković.

ČETVRTI SET

24:26 - Igraće se peti set! Fedorovceva je pokazala svetsku klasu u trećem i četvrtom setu.

22:24 - Dve set lopte za Rusiju.

22:23 - Ruskinje vode, opet je Fedorovceva prevarila našu odbranu.

21:21 - Fedorovceva osvaja jedan jako čudan poen i donosi izjednačenje i dramu u završnici četvrtog seta!

20:17 - Odličan prijem servisa naših devojaka i odmah se lakše diše.

19:16 - Bjanka Buša smečuje za prekid serije Ruskinja.

18:15 - Posle mini-serije Ruskinja Terzić traži tajm-aut. Potrebno je da skinemo Fedorovcevu sa servis linije.

18:12 - Sada Ruskinje imaju problem da skinu sa servis linije Bojanu Milenković. Tajm-aut traži Busato.

14:11 - Tijana Bošković! Srbija ima plus tri posle dva poena kršne Bilećanke.

10:11 - Milena Rašić asom donosi izjednačenje, ali potom greše naše devojke.

7:9 - Smirnova je preuzela ulogu Fedorovceve iz trećeg seta, ne možemo da je skinemo sa servis linije. Tri asa!

7:7 - Uspeo je tajm-aut pošto Ruskinje prave seriju od 4:0 i poravnavaju rezultat.

7:3 - Posle sedmog poena naše selekcije Rusi uzimaju tajm-aut.

6:3 - Mina Popović i Tijana Bošković donose plus dva našim devojkama. ZAtim i blok Milene Rašić.

3:2 - Dve servis greške Ruskinja na startu četvrtog seta, a onda je proradio naš blok.

TREĆI SET

16:25 - Seriju servisa Fedorovceve nisu mogle da prekinu naše devojke ali jeste Ruskinja koja je prebacila teren. Ipak, koriste Ruskinje drugu set loptu i smanjuju na 2:1.

15:24 - Posle 14:16 Ruskinje su napravile seriju 8:1 i stigle do set-lopte.

15:21 - Ruskinje imaju velikih plus šest. Sve je izvesnije da će se igrati četvrti set.

13:16 - Promena na poziciji tehničara, odmara Terzić Maju Ognjenović.

12:12 - Milena Rašić blokom donosi izjednačenje. Pretile su ruskinje, ali opet su naše devojke pokazale ko je svetski i evropski prvak.

9:11 - Bojana Milenković je najraspoloženija u trećem setu.

7:10 - Ruskinje u ovom setu pružaju najveći otpor, malo su naše reprezentativke pale u energiji, kao da su se istrošile u prva dva seta.

DRUGI SET

25:19 - Osvajanjem drugog seta obezbedili smo prvo mesto u grupi. Devojkama preostaje samo da konačno sruše Ruskinje.

24:17 - Nema odbrane od Tijane, set-lopta.

23:15 - Bojana Milenković primorava ruskog selektora na tajm-aut. Srbija je na dva poena od drugog seta.

19:12 - Serija se nastavlja, 13:2 su napravile Srpkinje.

17:12 - Još jedan čelendž koji nam je išao na ruku, ali sada je Tijana Bošković reklamirala blok-aut. Od 6:10 stigli smo do 18:12.

15:12 - Mina Popović donosi tri poena prednosti našoj selekciji. Prinuđen je ruski selektor da izvrši izmene.

10:10 - Milena Rašić odličnim servisima donosi Srbiji izjednačenje i to je tajm-aut za Rusiju - prinuđen je Busato posle četiri uzastopna poena naših devojaka.

6:9 - Boškovićeva odlično poentira, ali potom odmnah greši na servisu.

4:8 - Fedorovceva je opasna kada dođe na servis, ovog puta Milenkovićeva nije dobro iskontrolisala servis. Pravi nam Fedorovceva probleme snažnim servisima.

PRVI SET

25:22 - Uspeo je Terzić u nameri pošto su devojke iskoristile drugu set loptu. Još jedan set do prvog mesta u grupi, još dva do dugo očekivane pobede nad Rusijom.

24:22 - Terzić traži novi tajm-aut posle propuštene prve set lopte.

24:21 - Neverovatan poen Srbije. Izvukle su se devojke i izborile set loptu.

23:21 - Fedorovceva ima ubitačan servis, Terzić je sada primoran da traži tajm aut.

23:19 - Opet se gledao snimak jer su rusi sada tražili da se dosudi blok-aut od koga nije bilo ništa.

21:19 - Greše Ruskinje na servisu sada, Srbija na četiri poena od prvog seta. Dva su nam potrebna za prvo mesto u grupi.

19:18 - Dosudile su sudije poen za Rusiju posle dvojnog bloka Srbije zbog navodnog pecanja, ali video čelendž je pokazao drugačije.

18:16 - Ruskinje su uspele da stignu do izjednačenja, ali brzo su Srpkinje vratile plus dva.

16:14 - Trojni blok Rusije ne uspeva da zadrži Tijanu Bošković.

15:13 - Održava naša reprezentacija dva poena prednosti, Tijana Bošković je iskoristila jednu tešku loptu posle pomerenog servisa.

11:10 - Izjednačenje donosi Bojana Milenković, a Milena Rašić vraća prednost našim devojkama. Biće mnogo uzbuđenja u Areni večeras!

9:10 - Seriju Ruskinja od 5:0 prekida greškom Jenjina.

8:8 - Odličnim servisom i blokom ruskinje stižu do izjednačenja.

7:4 - Ruskinje se vraćaju zahvaljujući servisima Ane Lazareve, ali uzvraća Mina popović asom.

4:2 - Kotova prekida seriju poena naše selekcije na sercis Maje Ognjenović.

4:1 - Posle prvog poena koji je pripao Ruskinjama, Tijana Bošković donosi tri poena Srbiji. Pridružuje joj se bjanka Buša posle čega je Serđo Busato prinuđen da traži tajm-aut.

Kapiten reprezentacije Srbije Maja Ognjenović spremna je i počeće meč.

Srpkinje su već u osmini finala, a pošto su sinoć savladale Azerbejdžan, danas su im dovoljna dva seta kako bi osigurale prvu startnu poziciju. Inače, osminu finala obezbedile su i Belgija i Rusija.

Ali, evropske i svetske prvakinje žele da do nokaut faze što više podignu nivo svoje forme. Zato su im protiv Rusije neophodni i rezultat i dobra igra. Selektor Zoran Terzić se nada da se neće ponoviti slabosti iz duela sa Belgijom (3:0).

Međutim, protiv sjajnih Belgijanki su i ruskinje pokazale mnogo slabosti, uspele su da prokockaju vođstvo od 2:0 i 4:0 u trećem setu. Uništila ih je, sa 32 poena, fenomenalna Brit Heborts koja je i nama zadavala najviše glavobolje.