BEZ IZNENAĐENJA: Košarkašice Srbije boriće se za bronzu posle poraza od Amerikanki

06. 08. 2021. u 06:23

ŽENSKA košarkaška reprezentacija Srbije boriće se za bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА: Кошаркашице Србије бориће се за бронзу после пораза од Американки

Naše lavice poražene su od neprikosnovene selekcije SAD 79:59 i u meču za treće mesto sastaće se sa poraženom ekipom iz duela Francuske i Japana.

Razlika u kvalitetu bila je očigledna od samog početka, Amerikanke su brzo nametnule prejak ritam i praktično već u prvoj četvrtini rešile pitanje pobednika.

Ivon Anderson bila je najefikasnija u ekipi Srbije sa 15 poena, Maja Škorić postigla je devet, a Dajana Butulija osam.

Srbija će sutra, od 9.00, igrati za bronzanu medalju protiv poraženog iz drugog polufinala u kome se sastaju Francuska - Japan.

ČETVRTA ČETVRTINA

38. minut 49:72 Maja Škorić daje koš uz faul i precizna je za dodatno.

36. minut - 46:68 Pogađa iz kontre Ana Dabović, a zatim i Butulija posle ukradene lopte. Amerikanke su se opustile jer imaju ubedljivu prednsot i izvesno je da će u borbu za zlato.

35. minut - 42:66 Druga trojka za Sašu Čađo,Grej pogađa dvojku s druge strane.

34. minut - 39:64 - Nastavlja se serija Amerrikanki s kraja treće četvrtine, naše bez pogotka pet minuta.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - 39:58 Lojd pogađa trojku za kraj treće četvrtine u kojoj je Srbija prikazala najbolju igru i završila je sa samo poenom minusa - 16:17.

29. minut - 39:53 Smanjuje Srbija, prvo preko Ivon, a onda i iz kontre Butulija pogađa.

28. minut - 32:53 Ivon Anderson postiže 12. poen. Ona je najefikasnija u našeoj ekipi.

27. minut - 30:53 Precizna je za dva Tina Krajišnik, ali uzvraća njena imenjakinja Čarls.

26. minut - Tajm-aut uzima Marina Maljković posle promašaja Brijane Stjuart za tri. Samo Sju Berd jdve i Saša Čađo jednu trojku pogodile su na meču.

25. minut - 28:51 Stjuart na asistenciju Sju Berd donosi najveću prednost Amerikankama. Tina Krajišnik smanjuje.

22. minut - 23:47 Novi poeni za Grajner, a odmah za njom i Stjuart.

Najefikasnije u američkom timu su Britni Grajner i Su Bird sa po 8 poena, a u redovima Srbije Ivon Anderson sa 10 i Sonja Vasić sa 4 poena

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - 23:41 Amerikanke dobijaju i drugu četvrtinu.

19. minut - 21:37 Presing Srbije na polovini SAD ne daje rezultate pa se prednost protivnika uvećava.

18. minut - 21:35 Ivon Anderson spušta na jednocifren zaostatak, ali s druge strane pogađa Vilson uz faul i realizuje dodatno bacanje. Precizna je i Lojd i to je opet osetna prednost Amerikanki.

17. minut - 19:30 Ne ide šut naše devojke, što donekle kompenzujemo solidnom odbranom. Sonja Vasić pogađa u poslednjem sekundu napada. Novi tajm-aut zove Marina Maljković.

14. minut - 17:28 Pogađaju Amerikanke posle tri minuta i to trojku, ali uzvraća Čađo.

13. minut - 14:25 Prve poene u drugoj četvrtini postiže Ivon Anderson. Opet se odbranila Srbija, ali Anderson neprecizna za tri poena.

12. minut - Dug napad Srbije završen je promašajem, ali nema poena ni sa druge strane.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - 12:25 Pogađa Ivon Anderson,  to je njen četvrti poen, ali nema odbrane protiv Amerikanki, Lojd je opstigla 25. poen. Smanjuje Ivon Anderson i na pauzu se odlazi sa vođstvom selekcije SAD od 25:12

9. minut - 8:23 Briana Stjuart pogađa za dva, a prethodno je aistirala Diani Taurasi

8. minut - 8:19 Ivon Anderson smanjuje zaostatak Srbije, ali vraća Tina Čarls, a u narednom napadu Džuels Lojd donosi dvocifrenu prednost Amerikankama.

7. minut - 6:15 Briana Stjuart iz kontre donosi plus devet za selekciju SAD. Posle faula Dragane Stanković, Srbija uzima prvi tajm-aut.

6. minut - 6:11 Aja Vilson ponovo sigurna sa linije bacanja. Nevena Jovanović neprecizna za tri, ali Srbija preko Vasićeve stiže do novih poena.

4. minut - 4:9 Dosuđena je nesportska lična što Amerikanke koriste da se malo odlepe preko Torasi i Vilson.

3. minut - 4:5 Tina Krajišnik koristi asistenciju Sonje Vasić, s druge strane precizna je i Vilson.

2. minut - 2:3 Odbranile su se naše, ali ne koristimo kontru što Amerikanke kažnjavaju trojkom.

1. minut - 2:0 Amerikanke su dobile prvi napad koji ne koriste, s druge strane precizna je Jelena Bruks i Srbija prva dolazi u vođstvo.

Vezale su Amerikanke 53 pobede na OI od Barselone, ali krčag ide na vodsu dok se ne razbije, kako kaže naš narod, a ove devojke su nam pokazale poslednjih godina da se nikad ne predaju i da ne strepe ni od najboljih, što su pokazale na nedavno završenom Eurobasketu gde su došle do zlata, ali i u četvrtfinalu protiv Kine.

- Igranje protiv Sjedinjenih Država je veliki izazov za nas. Svi timovi na Igrama imaju ogroman kvalitet i dobro znamo kakvu ekipu ćemo imati za protivnika u polufinalu. Zahvalne smo na ovom izazovu i ulazimo u duel bez straha, jer nemamo šta da izgubimo. Pred nama je velika prilika i zbog toga ćemo se boriti kao nikad do sada i nećemo odustajati - rekla je je Ivon Anderson.

U drugom polufinalu od 13 sati sastaće se Japan i Francuska.