SRBIJA ĆE SE BORITI ZA BRONZU: Odbojkašice poražene od Amerike u polufinalu OI

06. 08. 2021. u 06:00 >> 07:27

ODBOJKAŠICE Srbije poražene su od SAD sa 3:0 (25:19, 25:15, 25:23) u setovima u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

СРБИЈА ЋЕ СЕ БОРИТИ ЗА БРОНЗУ: Одбојкашице поражене од Америке у полуфиналу ОИ

Naše devojke očekuje meč za bronzanu medalju. Nisu izabranice Zorana Terzića ličile na tim koji je razbio Italiju.

Sa druge strane Amerikankama je sve polazilo za rukom. Bile su odlične na prijemu, u bloku, ali i u polju. Zaustavile su skoro sve naše napade.

Pokušavala je Srbija da preokrene rezultat i kada bi došla blizu takve prilike, rival bi opet pronašao način da ode na osetniju prednost. Tijana Bošković (meč završila sa 19 poena) je bila udarna igla u našoj selekciji, ali i nju su u pojedinim momentima uspele da zaustave.

Ipak, našim odbojkašicama se nema šta zameriti, samo im čestitati na svemu što su do sada uradile. Ipak su one aktuelne svetske i evropske šampionke.

Srbija će se u meču za bronzano odličje boriti protiv poraženog iz meča Barzil - Južna Koreja.

TREĆI SET: Srbija - SAD 19:25, 15:25, 23:25

23:25 - Kraj meča! Amerika ide u finale OI!

23:24 - Amerika ima set loptu. Na servisu je Tijana Bošković, ali pre toga tajm-aut američkog selektora.

19:21 - Serija Srbije. Bude se naše odbojkašice u finišu seta, ostaje da se vidi da li može da se desi preokret, pre svega u ovom setu.

15:20 - Sve je probao Terzić, menjao, no ne ide. Rival Srbije igra zaista sjajno i teško će naše odbojkašice uspeti da nađu način da preokrenu rezultat.

14:16 - Nikako Srbija da dođu do prednosti. Priđu na jedan poen zaostatka, ali Amerika tada uvek nađu način da se ponovo odlepe.

9:12 - Taman su se naše devojke približile, a Amerikanke ponovo prave seriju i idu na osetniju prednost od tri razlike.

5:7 - Konačno energija i borba od Srbije, ono na šta su nas navikle. Osvajaju tri poena zaredom.

2:6 - Opet Amerikanke kao i u prethodna dva seta prave zalihu na startu seta i teraju naše devojke da jure rezultat.

DRUGI SET: Srbija - SAD 19:25, 15:25

15:25 - Još ubedljivije su bila Amerikanke u drugom setu. Sada nema više prava na grešku. Srbija mora da dobije naredni set ako želi da ostane u igri za pobedu na ovoj utakmici.

14:23 - Nikako da pronađu ritam odbojkašice Srbije. Ovakav razvoj događaja verovatno niko nije očekivao.

12:17 - Prišla je Srbija na dva razlike, ali je opet servis rivala napravio problem. Pokušava naš trener sa izmenama. Ušla je Jelena Blagojević umesto  Bianke Buše.

7:11 - Ne ide, pa ne ide! Nisu nas na ovo navikle Maja Ognjenović i drugarice. Još jednom Terzić pokušava da tajm-autom povrati energiju i prepoznatljivu igru.

6:9 - Opet naš rival ide na tri poena razlike. Naše odbojkašice za sada najviše problema imaju na prijemu.

3:3 - Amerikanke su ponovo bolje otvorile set. Napravile su seriju od tri poena, ali Srbija odgovara istom merom.

PRVI SET: Srbija - SAD 19:25

19:25 - Prvi set je završen, Amerika je zasluženo dobila uvodni deo meča. Ipak, ima još dosta da se igra na ovom susretu.

18:24 - Budi se Srbija u finišu seta i pravi seriju od tri poena. Kasno je verovatno za prvi deo meča, no može biti sve ovo mnogo važno za nastavak susreta.

13:21 - Pokušao je Terzić tajm-autom da razmrda naše odbojkašice, ali rival ne staje i konstantno se razlika povećava u prvom setu.

10:16 - Nikako izabranice Zorana Terzića da se probude. Amerika sada stvara probleme i iz servisa. Ipak, tek je sredina prvog seta i očekuje se da Srbija podigne nivo igre.

8:12 - Za sada naše devojke nemaju rešenje za raspoložene Amerikanke, pre svega Drus koja igra odlično na početku duela.

4:6 - Meč je nedavno počeo, a rivalke Srbije na početku imaju malu prednost i za nijansu su bolje ušle u meč.