FANTASTIČNA SRBIJA U POLUFINALU: "Delfini" demolirali svetskog prvaka!

A. Ilić

04. 08. 2021. u 12:23 >> 12:23

KADA je to bilo najvažnije, Srbija je bila prava! "Delfini su u četvrtfinalu olimpijskog turnira za vaterpoliste dominirali protiv Italije 10:6

ФАНТАСТИЧНА СРБИЈА У ПОЛУФИНАЛУ: Делфини демолирали светског првака!

Od samog počegka meča Srbija je kontrolisala igru. Stranjiha Rašović doneo je prednost Srbiji. Koja je u nastavku prve četvrtine uspela da kontroliše igru i nakon osam minuta prednost našeg tima bila je 5:2.

Još bolja igra viđena je u drugom periodu kada je Srbija nastavila da uvećava prednost, a ispostaviće se na kraju da je upravo prvo poluvreme bilo presudno za trijumf. Do kraja prvog poluvremena na semaforu je stajalo 9:3.

Pao je malo tempo igre u trećoj deonici u kojoj je jedini gol postigao Stefano Longo, Srbija nije srljala u napadu, dok je u odbrani odlično igrao naš tim. Pred poslednju deonicu 9:3 za "delfine.

Posebno treba pohvaliti odbranu Srbije koja je u potpunosti zatvorila nalete Italije, uz stečenu prednost u pravom periodu pritisak je pao na Italiju koja nije odgovorila. Srbija je u polufinalu nakon pobede nad Italijom 10:6.

Podsetimo, nešto ranije su odbojkašice Srbije takođe savladale Italiju rezultatom 3:0.

ČETVRTA ČETVRTINA 5:2, 4:1, 0:1 1:2

10:6 - Bodegas strelac gola u poslednjem minutu.

* Dobro se brane vaterpolisti Srbije, ne srljaju u napadu i strpljivo čekaju priliku. Vreme je na našoj strani. Dva i po minuta pre kraja Srbija ima +5.

10:5 - Odmah u narednom napadu Filip Filipović vraća prednost na +5.

9:5 - Di Fulvio postiže gol, smanjuje prednost Srbije. Zanimljivo da je ovo prvi gol najboljeg igrača Italije.

TREĆA ČETVRTINA 5:2, 4:1, 0:1

* Peterac za Srbiju, De Lungo je spreman, spreman je i Filipović. Brani golman Italije.

9:4 - Ipak, u narednoj situaciji sa igračem više Stefano Longo upisuje novi gol za Italiju. Srbija za sada odlično izgleda u bazenu.

* Prva tri minuta, kao i u prethodnoj četvrtini igrao se egal, bez golova. Branislav Mitrović još jednom pri igraču manje za Srbiju skida zicer.

DRUGA ČETVRTINA 5:2, 4:1

9:3 - Još jednom fantastični Prlainović trese mrežu.

8:3 -  Andrija Prlainović ponovo uvećava prednost "delfina".

7:3 - Nikolo Figari prekida fantastičnu seriju Srbije.

7:2 - Novi gol iz pozicione igre, Filip Filipović uvećava prednost Srbije!

6:2 - Dušan Mandić nastavlja da teroriše Italijansku odbranu.

* Ečenike sredinom deonice šutira, ponovo odlično brani Branislav Mitrović.

* Tempo igre i dalje je visok, dobro je što je Srbija i dalje ima potpunu kontrolu igre.

* Fantastična poziciona igra Srbije, a podjednako dobro funkcioniše i odbrana. Treba istaći golmana Mitrovića koji se dobro pozicionira. Zaustavljen je u potpunosti De Fulvio.

PRVA ČETVRTINA 5:2

5:2 - Odličan početak "delfina". Nikola Dedović donosi prednost Srbiji sa igračem manje. Na minut i po do kraja Srbija uspeva da se odbrani sa čak trojicom igrača manje. Neverovatna igra Srbije!

4:2 - Izjednačenje, Strahinja Rašović koristi prostor, igrač Radničkog iz Kragujevca  bez mnogo problema zatresao je mrežu Italijana. Četiri gola iz pet pokušaja, odlična realizacija Srbije.

3:2 - Ponovo vodi Srbija. Mandić je strelac trećeg gola za Srbiju. Igra se jak tempo u prvoj deonici.

2:2 - Prešuti ponovo koban po gol Srbije, jasno je da će od njega pretiti najveća opasnost.

2:1 - Filipović postiže gol za vođstvo Srbije, tome je prethodio pregled VAR snimka.

1:1 - Strahinja Rašović doneo je prednost Srbiji, potom Prešuti izjednačuje