SRBIJA PORAŽENA OD BRAZILA: Odbojkašice pružile dostojan otpor na OI

A. Ilić

31. 07. 2021. u 09:23 >> 11:33

ODBOJKAŠICE Srbije poražene su u četvrtom meču na Olimpijskim igrama dok su Brazilke ostale neporažene nakon pobede od 3:1.

СРБИЈА ПОРАЖЕНА ОД БРАЗИЛА: Одбојкашице пружиле достојан отпор на ОИ

Maja Bošković postigla je 32 poena, 10 je dodala Bianka Buša, a poen manje Bojana MilenkovićOdbojkašice Srbije upisale su prvi poraz na Olimpijskim igrama u Tokiju. Od Srpkinja bolje su bile odbojkašice Brazila.

Oba tima ušla su u meč bez zabeleženog poraza u prva tri duela, a na terenu je viđena velika borba. Brazilke su bez mnogo poteškoća dobile prva dva seta, dok je neizvesni treći set pripao odbojkašicama Srbije.

Četvrti su Brazilke dobile nakon dobre igre u završnici, na kraju 1:3 (20:25, 15:25, 25:23, 19:25)

ČETVRTI SET 1:3

19:25 - Srpkinje su pružile dostojan otpor, ali su na kraju poražene od Brazilki 3:1.

17:22 - Dva vezana poena Brazilki, Karioke pred osvajanjem meča.

17:20 - Braga ne uspeva da poentira preko Rašićeve. Deseti blok Srbije.

16:20 - Koriste brazilke priliku i dolaze do osetne prednosti. Vraća se Maja Ognjenović na teren.

16:18 - Nije prošlo kuvanje srpkinja, koriste to Brazilke koje poenom Oliveire dolaze do vođstva.

16:15 - Novo vođstvo Srpkinja nakon greške rivalki.

14:14 - Izjednačenje donosi sjajna Tijana Bošković. Srbija je ponovo u igri.

9:12 - Kamila Brajt  sigurna na prijemu, novo vođstvo za Brazil.

4:6 - U istom ritmu nastavlja se i četvrti set.

TREĆI SET 1:2

25:22 - Odlična odbrana Srbije, Milenkovićeva donosi važan poen. Potom i set lopta za Srbiju.

22:22 - Srpkinje se ne predaju. Neizvesna završnica seta.

19:20 - Ipak, uspevaju rivalke da preokrenu rezultat.

18:16 - Greška Karioka. Žoze Roberto prinuđen da traži minut odmora.

17:16 - Sada pritisak pada na Brazilke. Srpkinje kontrolišu igru.

11:11 - Neizvesna igra u trećem setu. Srpkinje odlične.

5:4 - Usledio je poen Tijane Bošković za novo izjednačenje, a potom i vođstvo.

3:4 - Ponovo Brazilke prave seriju i dolaze do vođstva.

3:2 - Povele su srpske odbojkašice na početku trećeg seta.

DRUGI SET 0:2

16:25 - Odlična igra Brazilki. Ubedljiva prednost nakon dva seta.

16:24 - Set loptu imaju Brazilke.

15:23 - Upisuje poene i Bjanka Buša.

14:23 - Pokušavaju da pokažu otpor Srpkinje, ne pomažu ni 15 poena Tijane Bošković. Nema odgovora za igru Brazilki

11:20 - Raste prednost Brazilki koje se nalaze pred osvajanjnjem drugog seta.

9:14 - Brazilke ubacuju u viši tempo i ponovo dolaze do osetnije prednosti.

8:10 - Pritisak je na strani Srbije, a Tijana Bošković odgovori kada god je potrebno. Ipak, Brazilke čuvaju svoju prednost.

3:4 - Odlična igra srpkinja na početku drugog seta. Ipak, Brazilke ne dozvoljavaju iznenađenje.

PRVI SET 0:1

20:25 - Srpkinje su pružile dostojan otpor, ali uspevaju Brazilke da osvoje prvi set.

17:21 - Tri vezana poena za srpske odbojkašice.

14:21 - Karioke održavaju prednost i sada su već nadomak prvog seta.

13:17 - Ipak, Brazilke ne dozvoljavaju ikakav preokret, ponovo sa dva poena vraćaju pristojnu prednost.

13:15 - Dva vezana poena Boškoviće vraćaju Srbiju u život.

7:11 - Problemi za Srbiju, uhvatile su zalet Brazilke koje su brzo napravile mini seriju i imaju osetno vođstvo u prvom setu.

3:4 - Sada Brazilke dolaze do prvog vođstva.

3:2 - Srbija vodi na početku meča. Dva poena postigla je Tijana Bošković.