MILICA JE NAŠE ZLATO: Mandićeva razbila Korejanku za delirijum u Srbiji

27. 07. 2021. u 14:32

SRPSKA reprezentativka u tekvondou Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je večeras u finalu kategorije preko 67 kilograma savladala Korejku Dabin Li 10:7.

МИЛИЦА ЈЕ НАШЕ ЗЛАТО: Мандићева разбила Корејанку за делиријум у Србији

Mandić je stigla do drugog zlata u karijeri, nakon što je bila najbolja u Londonu 2012. godine.

Prethodno, Mandićeva je u polufinalu savladala mladu Francuskinju Alteu Loran (7:5), u četvrtfinalu je bila bolja od Poljakinje Aleksandre Kovalčuk (11:4), dok je na startu pobedila Fejt Ogalo iz Kenije (13:0).

Srpska šampiona upisala se zlatnim slovima u istoriju i na veličanstven način završila karijeru, s obzirom na to da je najavila da će se posle Igara u Tokiju povući iz aktivnog bavljenja sportom.

Podsećanja radi, Srbija sada ima tri medalje u Tokiju.

Damir Mikec je osvojio srebrnu medalju u streljaštvu, dok je Tijana Bogdanović uzela bronzanu u tekvondou.

Milica Mandić već ima olimpijsku medalju, i to zlatnu sa Igara u Londonu 2012. godine.