NEMAČKI REPREZENTATIVCI SE ZBOG RASIZMA POVUKLI SA TERENA: Domaći se brane - "bio je nesporazum"

17. 07. 2021. u 15:23

OLIMPIJSKA fudbalska reprezentacija Nemačke odigrala je prijateljki meč sa Hondurasom, ali ga nije završila, jer su se igrači "Pancera" povukli sa terena pet minuta pre kraja zbog rasističkih uvreda sa druge strane.

НЕМАЧКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ СЕ ЗБОГ РАСИЗМА ПОВУКЛИ СА ТЕРЕНА: Домаћи се бране - био је неспоразум

Pošto je meč igran bez prisustva publike, nije poznato ko je od rivala na rasnoj osnovi vređao Nemce, konkretno tamnoputog Džordana Torunarige, igrača Herte.

Utakmica se igrala po skraćenom vremenu, dva puta po pola sata, a rezultat je do momenta prekida bio nerešen, 1:1.

Honduras je vodio na poluvremenu, da bi Feliks Udokai poravnao u nastavku. Nemačkji savez je o svemu što se desilo obavestio javnost. Dok na sajtu honduraškog saveza piše da je incident ustvari bio "nesproazum".

- Utakmica je završena pet minuta ranije, rezultatom 1:1. Fudbaleri Nemačke su napustili teren pošto je Džodan Torunariga vređan na rasnoj osnovi - glasi poruka na zvaničnom tviter nalogu Nemačkog fudbalskog Saveza.

Povodom prekida meča oglasio se i selektor Nemaca Štefan Kunc.

- Ako nam vređaju igrača na rasnoj osnovi, igranje utakmice nije opcija - rekao je Kunc.