NIŠTA OD TOKIJA: Hrvatima nedovoljan jedan Bojan Bogdanović, Nemačka u finalu protiv Brazila

03. 07. 2021. u 18:09

NADALI su se Hrvati da će im domaći teren u Splitu pomoći da se plasiraju na olimpijske igre, malo ih je na zemlju spustio Brazil koji sa klupe prevosi njihov Aco Petrović, a Nemačka ih je u polufinalu spustila na zemlju - 86:76.

НИШТА ОД ТОКИЈА: Хрватима недовољан један Бојан Богдановић, Немачка у финалу против Бразила

Ništa nije vredela Hrvatima ni brilijantna partija Bojana Bogdanovića koji je ubacio 38 poena i većim delom susreta držao sve konce na terenu u svojim rukama.

Imala je Hrvatska pčetkom četvrte četvrtine deset razlike, ali su Nemci izjednačili na četiri minuta pre kraja a onda i preokrenuli rezultat i na kraju oni slavili sa deset razlike.

Najzaslužniji za trijumf pancera bio je Maodo Lo koji je upisao 29 poena, a dvocifreni su bili Obst i Saibu sa po 11 poena.

Kod Hrvata osim Bogdanovića istakao se i Mario Hezonja sa 14 poena i šest skokova.