MONAKO JE ŠAMPION EVROKUPA: Rob Grej doneo prvi trofej timu iz Kneževine (VIDEO)

30. 04. 2021. u 20:14

KOŠARKAŠI Monaka osvojili su Evrokup pošto su i u u drugom meču finala pobedili Uniks. U Kazanju bilo je 86:83 za francuski tim kome je ovo prvi međunarodni trofej.

МОНАКО ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОКУПА: Роб Греј донео први трофеј тиму из Кнежевине (ВИДЕО)

Istovremeno, ovo je prvi trofej Evrokupa za neki francuski tim.

Meč je bio izjednačen od prvog do poslednjeg minuta, nijedan od timova nije imao više od šest poena prednosti.

Gosti su na poluvremenu imali poen prednosti 48:47 najviše zahvaljujući raspoloženom Robu Greju, koji je u prvih 20 minuta postigao 17 poena.

Utakmicu je završio sa 25 poena (4/7 za tri), što mu je uz učinak iz prvog meča donelo titulu MVP finala. O’Braen je dodao 16, a Di Bost i Najt (12sk, 4as) po 14.

U domaćoj ekipi Džon Braun je zabeležio 16 poena i 10 skokova, Džordan Tiodor 15 (5sk, 6as), Ajzea Kenan 11, a Smit 10.

Oba tima ranije su obezbedila plasman u Evroligu u sezoni 2021/22.