ZVEZDA PALA U MOSKVI: CSKA prekinuo seriju crveno-belih od dve pobede u Evroligi

25. 03. 2021. u 17:25 >> 19:48

KOŠARKAŠI CSKA pobedili su Crvenu zvezdu sa 87:72 na svom terenu u 31. kolu Evrolige

ЗВЕЗДА ПАЛА У МОСКВИ: ЦСКА прекинуо серију црвено-белих од две победе у Евролиги

Nisu uspeli crveno-beli prvi put da slave u Moskvi, pa će za eventualni trijumf u prestonici Rusije morati da sačekaju neku drugu priliku.

Izuzev prve četvrtine koja je bila i presudna za ishod susreta, gosti su odigrali dobar ostatak meča.

Uvodni deo meča tim Dimitrisa Itudisa dobio je sa 31:19 i tokom ostatka meča razliku je uglavnom održavao - nekad je bila više, a nekad i manja od tih 12 posle prvih 10 minuta.

Pokušavala je Zvezda da se vrati u utakmicu, u nekoliko navrata je dolazila do osam poena zaostatka, ali na kraju je kvalitet koji poseduje CSKA došao do izražaja.

Treba reći da je za goste odličan meč odigrao Dejan Davodovac koji je postigao 20 poena i to mu je evroligaški rekord.

Zvezda je ovim porazom prekinula seriju od dve pobede (Himki i Panatinaikos) i tako došla do novog neuspeha u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Toko Šengelija sa 16 poena, jedan manje je postigao Danijel Heket. Na drugoj strani je najbolji bio pomenuti Dejan Davidovac sa 20 poena, pratio ga je Lendri Noko sa 12 poena i 10 skokova.

Učinak "armejaca" posle ove pobede je 20-10, a crveno-belih 9-22.

CSKA - C. zvezda 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13).

Dvorana: "Mgasport arena". Gledalaca: 4.402. Sudije: Fernando Roča (Portugal), Elijas Koromilas (Grčka) i Mikele Rosi (Italija).

CSKA: Lundberg 2, Komenko, Džejms 13, Uhov, Heket 15, Antonov 3, Strelnijeks 2, Vojtman 14, Krajburn 14, Šengelija 16, Kurbanov, Erik 8.

C. zvezda: Hol 11, Volden 2, Lojd 9, Uskoković, Davidovac 20, Radanov, Dobrić 6, Simonović 8, Jagodić-Kuridža 4, Kuzmić, Noko 12 (10 sk.)

ČETVRTA ČETVRTINA: CSKA - C. zvezda 87:72

87:72 - Kraj utakmice!

85:72 - CSKA poenima sa linije penala povećava razliku i lagano privodi utakmicu krajem. Hol je u napadu gostiju bio precizan za tri poena.

80:69 - Odlična igra 2 na 2 Davidovca i Noka koju je Kamerunac završio laganim polaganjem.

80:67 - Protok lopte kod domaćih je bio sjajan i akciju je zakucavanjem okončao Šengelija. To je primoralo Radonjića da pozove minut odmora.

78:67 - Promašio je Lojd trojku za potpuni priključak. Potom je stigla kazna i poeni Heketa.

76:67 - Fojtman je poentirao nakon tajm-auta, a onda je Noko bio polovičan sa linije penala.

74:66 - Noko je došao do devetog poena nakon poena posle asistencije Hola koji igra dobru utakmicu. Potom je i Simonović pogodio trojku i naterao Itudisa da zatraži minut odmora.

74:61 - Kuzmić je napravio takozvanu "livadu" Holu i omogućio mu lagano polaganje.

74:59 - Sjajan je igrač Vil Krajburn. Zvezda je odigrala dobru odbranu, no Amerikanac je pogodio preko ruke iz velike daljine, a od toga odbrane nema.

TREĆA ČETVRTINA: CSKA - C. zvezda 71:59

71:59 - Treća četvrtina okončana je trojkom Marka Simonovića. Zvezda igra dobro, ali domaćin ne dozvoljava gostima da se rezultatski približe.

71:56 - Novi pogodak za CSKA van linije 6,75. Fojtman je pogodio drugi put na meču.

68:56 - Trojku za "armejce" je pogodio i Antonov kome to nije baš najjače oružje.

65:56 - Evo crveno-belih na jednocifrenom zaostatku. Za to je zaslužan Ognjen Dobrić koji je pogodio drugu trojku. Potom je poentirao Klajburn, a onda je uzvratio Hol.

61:51 - Ponovo Davidovac poentira. To je bio njegov 20 poen, ujedno i rekorder karijere po broju poena na jednoj evroligaškoj utakmici.

59:49 - Sada su gosti u mini seriji 0:4. Davidovac je pogodio "flouter", ali Zvezda nikako da spusti razliku na jednocifrenu.

59:47 - Seriju domaćih od 6:0 prekinuo je Noko poenima ispod koša.

57:45 - Lako domaćin opet ide na dvocifrenu razliku poenima Džejmsa i Erika.

53:45 - Dobro je Zvezda počela drugo poluvreme. Smanjila je na minus osam.

DRUGA ČETVRTINA: CSKA - C. zvezda 50:39

50:39 - Nije Lojd pogodio iz prodora. Ipak na pravom mestu je bio Jagodić-Kuridža i popravio promašaj. Veliki problem za Zvezdu je zagrađivanje koša. Moskovljani su imali posle 20 minuta košarke čak 10 ofanzivnih skokova.

48:37 - Odlična odbrana Zvezde i lako poeni Simonovića iz kontre i grčki stručnjak na klupi "armejaca" je pozvao minut odmora

47:35 - Čekali su gosti i dočekali da najbolji strelac tima Džordan Lojd pogodi trojku. Nakon poena Dimitris Itudis je zatražio tajm-aut.

47:32 - Protutnjao je kao brzi voz Džejms kroz Zvezdinu odbranu i lako poentirao.

45:32 - U strelce se upisao i Jagodić-Kuridža.

Navijači Spartaka na utakmici CSKA - Crvena zvezde/FOTO: FK Crvena zvezda

43:30 - Težak šut je uzeo Lojd, ali je uspeo da pogodi preko Šengelije. Potom je Zvezda imala dosta sreće u odbrani. To je Volden iskoristio da poentira uz prekršaj.

43:26 - Iskoristio je Klajburn snagu i visinu koju poseduje u odnosu na Lojda i lako poentirao.

40:26 - Lako je u kontri poentirao Hol.

40:24 - Odlična utakmica za Fojtmana. Nemački centar je bio precizan za tri poena. To je nateralo Dejana Radonjića da zatraži tajm-aut.

37:24 - Sjajno za sada igra Davidocac. Treći put je pogodio van linije 6,75.

37:21 - Prve poene za crveno-bele u drugom periodu postigao je Lojd sa linije penala. Zvezdin Amerikanac je oba puta pogodio, ali onda prelako primljen koš. Pas preko celog terena i laki poeni za domaće.

34:19 - Mnogo "2+1" koševa za CSKA. Opet je Fojtman na taj način poentirao.

PRVA ČETVRTINA: CSKA - C. zvezda 31:19

31:19 - Prva trojka za Dobrića. Ipak, veliki problem gostiju je odbrana, primili su veliki broj pena.

26:16 - Upisao se i Lengston Hol odmah po ulasku na parket. Bio je precizan sa poludistance.

26:14 - Mnogo problema Šengelija zadaje odbrani Zvezde. Opet je poentirao uz faul. Ovoga puta je ličnu grešku zaradio Davidovac.

23:14 - Propušta Zvezda prilike da smanji razliku. Davidovac je pogodio trojku, ali je Heket uzvratio. CSKA za sada u prvom periodu van linije 6,75 šutira 3/3.

19:11 - Lako je Šengelija izašao na kraj sa Simonovićem i pogodio uz faul, potom je realizovao i slobodno bacanje.

16:11 - Sjajna akcija Zvezde. Na kraju je iz alej-up kombinacije zakucao Noko.

14:9 - Pokazao je Džejms kakav je majstor. Pogodio je sa sedam metara i već je došao do sedam poena.

11:9 - Ekspresna serija 4:0 za domaće. Heket i Džejms su lako poentirali. Seriju je prekinuo lakim poenima Noko.

7:7 - Za tri poena je precizan bio Danijel Heket, ali je na drugoj strani istom merom uzvratio Davidocac, a onda Džordan Lojd sjajno poentirao u kontri.

4:2 - Uglavnom se lopta u napadu Zvezde spušta na Noka koji je jednom promašio iz izgledne pozicije. Prve poene za goste postigao je Dejan Davidovac.

2:0 - Prve poene na utakmici postigao je najbolji košarkaš Moskovljana Majk Džejms koji je bio precizan sa linije penala.