ZVEZDA PREKINULA SERIJU PORAZA U EVROLIGI: Rafalna paljba crveno-belih, Lojd i Davidovac razbili Himki

11. 03. 2021. u 20:29 >> 22:38

KOŠARKAŠI Crvene zvezde prekinuli su seriju od osam poraza i savladali su Himki sa 92:81 na svom terenu u 29. kolu Evrolige.

ЗВЕЗДА ПРЕКИНУЛА СЕРИЈУ ПОРАЗА У ЕВРОЛИГИ: Рафална паљба црвено-белих, Лојд и Давидовац разбили Химки

Crveno-beli su sjajno šutirali na ovoj utakmici i prosto pogocima van linije 6,75 su uništili rusku ekipu. Klub sa Malog Kalemegdana je imao neverovatan procenat šuta - 16/23, što je 69,6 odsto.

Prednjačili su Džordan Lojd i Dejan Davidovac koji su ukupno postigli devet trojki - Amerikanac pet, a Srbin četiri.

Kada jedna ekipa tako šutira ova druga nema šta da traži. Pokušavao je tim Andreja Malceva najviše preko Erika Mekoluma i Džordana Mikija da sruši domaćina, no njih dvojica nisu mogli sami. Zajedno su postigli 56 poena od 82 svog tima.

Ipak, nije dobro počelo po Zvezdu. Jako loše su igrali u napadu izabranici Dejana Radonjića, postigli su samo osam poena u uvodnom periodu meča.

No, sve tri preostale četvrtine su dobili i u svkoj su postizali sve veći broj poena - u drugoj 26, trećoj 28, četvrtoj 30.

Navijače Zvezde može da raduje i što se posle dužeg na terenu našao Duop Rit. Australijanac je na parketu proveo skoro 12 minuta i postigao šest poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je pomenuti Džordan Lojd sa 22 poena, dok je Dejan Davidovac dodao 16. Na drugoj strani Erik Mekolum je postigao 29 poena, pratio ga je Džordan Miki sa 27.

Učinak Zvezde je sada 8-21, a kluba iz Podmoskovlja 3-25.

C. Zvezda - Himki 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21).

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Bez publike. Sudije: Ana Panter (Nemačka), Emilio Perez (Španija), Robert Viklicki (Češka).

C. zvezda: Hol 2, Volden 15, Lojd 22, Uskoković 4, Davidovac 16, Lazić 8, Rit 6, Dobrić 12, Simonović 1, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Noko 6.

Himki: Mekolum 29, Karasjov 8, Zajcev 6, Vjalcev, Monja 2, Šarapov 2, Ponkrašov 3, Voronov, Valijev, Miki 27.

ČETVRTA ČETVRTINA: Zvezda - Himki 92:81

92:81 - Kraj utakmice!

90:77 - Lojd nastavlja da rešeta, dok na drugoj strani jedino Miki može da pogodi u ovim momentima.

86:75 - Strašan igrač je Džordan Lojd. Još jednom je pogodio trojku i opet je to više nego težak šut.

83:73 - Neverovatni Lojd je pogodio trojku skoro sa osam metara. Pre toga je Lazić pogodio dva bacanja, a onda i trojku i crveno-beli dolaze do 10 razlike.

75:73 - Lojd je pogodio tri slobodna bacanja i ponovo vratio prednost u Zvezdinu korist.

72:73 - Odlični Davidovac opet van linije 6,75. To je bio njegov 500. poen u Evroligi. Ipak, crveno-beli i dalje nemaju rešenje za Mikija.

69:69 - Ovo je četvrtina Davidovca. Još jednom je pogodio trojku, ali vraća Mekolum istom merom.

66:66 - Dobra seknvenca Karasjova. Najpre je pogodio težak šut preko Lojda, a onda iznudio faul u napadu. Potom duga dvojka Mikija i laki poeni posle ukradene lopte Zajceva. Himki je brzo istopio prednost rivala i sada je Radonjić taj koji traži tajm-aut.

66:60 - Odličan prodor i koš Uskokovića, a potom snažno zakucavanje Davidovca u kontri za plus šest Zvezde. Nezgodno je pao igrač crveno-belim tom prilikom, ali srećom brzo se pridigao. Malcev je odmah reagovao tajm-autom.

TREĆA ČETVRTINA: Zvezda - Himki 62:60

62:60 - Uspela je Zvezda se prednošću od dva razlike da uđe u poslednji period. Davidovac je pogodio trojku nakon sjajnog povratnog pada Uskokovića.

59:58 - Do 12 poena je došao Dobrić i doneo prvo vođstvo crveno-belima na utakmici.

58:58 - Dobrić je posle koša uz faul doneo Zvezdi izjednačenje. Zanimljivo to je bilo prvi put na utakmici da je neko postigao koš uz prekršaj.

54:58 - Rit je vezao pet poena, uzvratio je Miki, ali onda Volden pogađa trojku sa više od sedam metara. A onda neverovatan koš Mekoluma. Hteo je da asistira Mikiju, ali umesto toga lopta je ušla u koš.

48:53 - Zvezda je posle poena povratnika Duopa Rita došla na minus pet.

45:53 - Sudije su sada pomogle Himkiju da poentira. Najpre nisu svirani očigledni koraci, a onda i faul u napadu nad Simonovićem.

43:51 - Lepo je Volden poentirao iz prodora u poslednjoj sekundi napada.

39:50 - Poenima Mikija ruski klub je otišao na 11 razlike i Radonjić je morao da zatraži tajm-aut.

39:48 - Očas posla Himki ode na plus devet. Hol je napravio nesportski faul, a Zajcev je iz toga izvukao četiri poena.

39:44 - Vratio je istom merom Dobrić i ukoliko crveno-beli još više zategnu odbranu mogu lako da dođu do preokreta. Hol je u narednom napadu odlično pogodio iz prodora.

34:41 - Trojkom je otvoreno drugo poluvreme. Karasjov je drugi put bio precizan van linije 6,75.

DRUGA ČETVRTINA: Zvezda - Himki 34:38

34:38 - Mekolum je sjajnim polaganjem okončao prvo poluvreme, posle gojeg Himki ima prednost.

34:36 - Nikako da Zvezda preokrene rezultat i povede. Napad je problem, dok odbrana deluje sasvim solidno.

31:33 - Napravio je Volden seriju od sedam poena i doveo svoj tim na minus dva. To je nateralo trenera gostiju Malceva da pozove minut odmora.

26:33 - Konačno je Zvezda poentirala iz reketa, uradio je to Kori Volden, koji je pogodio flouter.

24:33 - Novi tajm-aut pozvao je Radonjić nakon lakih poena pod košem Džordana Mikija.

24:31 - Ne mogu crveno-beli da zagrade i već dva vezana napada primaju koševe iz ofanzivnog skoka.

22:27 - Karasjov je pokazao kakav je šuter. Prvi put je bio precizan van linije 6,75. Na drugoj strani Kori Volden je bio oba puta precizan sa linije penala.

18:24 - I Dobrić pogađa trojku i to je jedini segment koji za sada dobro funkcioniše u igri domaćeg tima.

15:24 - Nikako da Zvezda poveže nekoliko dobrih poteza. Trojku, prvu za goste je postigao Mekalum.

15:21 - Lojd je bio precizan van linije 6,75, ali Miki je nezaustavljiv na drugoj strani.

10:19 - Mekalum je vezao četiri poena i naterao Dejana Radonjića da zatraži tajm-aut ne bi li probudio svoje igrače.

10:15 - Drugi period meča počinje poenima Lendrija Noka sa linije penala.

PRVA ČETVRTINA: Zvezda - Himki 8:15

8:15 - Šarapov je pogodio oba slobodna bacanja i tako okončao prvi period koji su izabranici Dejana Radonjića odigrali veoma loše.

8:12 - Davidovac je ušao sa klupe i pogodio svoju prvu, a timsku drugu trojku.

5:12 - Zvezda ne može da pronađe rešenje u napadu. Odbrana i nije toliko loša, ali napad je veoma loš na startu meča.

5:8 - Posle dužeg vremena domaći poentiraju, Noko je snažno zakucao posle dodavanja Lojda.

3:8 - Sjajno je Miki otvorio meč, već je došao do šest poena i pravi dosta problema u napadu Zvezdi.

3:6 - Konačno su se crveno-beli upisali na semaforu. Za tri poena je pogodio Džordan Lojd.

0:6 - Četiri minuta bez poena je Zvezde. Ne može da pronađe put do koša ruskog kluba. Sa druge strane sa poludistance je pogodio Miki.

0:4 - Bolje otvaranje utakmice gostiju. Miki je došao do prvih poena i to posle ofanzivnog skoka.

0:2 - Himki je prvi došao do prednosti, poentirao je ispod koša Sergej Monja.