ZVEZDA POBEDU MORA JOŠ DA ČEKA: Olimpijakos ubedljiv protiv "bratskog kluba"

A. Ilić

05. 03. 2021. u 19:45 >> 21:50

KOŠARKAŠI Crvene zvezde čekaće još na pobedu. Serija poraza sada se prostire na osam mečeva. Olimpijakos je u Pireju bio bolji i slavio je rezultatom 92:79

ЗВЕЗДА ПОБЕДУ МОРА  ЈОШ ДА ЧЕКА: Олимпијакос убедљив против братског клуба

Oba tima nemaju pobedu dugi niz, Olimpijakos čak osam mečeva, ali večeras je uspeo da prekine svoju neslavnu seriju, dok se Zvezdina agonija nastavlja.

Košarkaši iz Pireja uspeli su da dobro otvore meč, te su nakon prve četvrtine imali ubedljivu prednost od 30:19.

Crvena zvezda je zaigrala bolje u drugoj četvrtini i drugu deonicu domaći igrači dobili su 23:29.

U trećoj deonici Zvezda uspeva da se vrati u meč, čak i da povede, ali nije taj nalet bio dovoljan Zvezdi koja je odigrala još jednu bledu četvrtu četvrtinu, te je protivniku dozvolila da se ponovo vrati na dvocifrenu prednost minut i po pre kraja. Do kraja nije bilo nade za Zvezdu koja je uprkos sjajnom Marku Simonoviću poražena.

OLIMPIJAKOS - CRVENA ZVEZDA 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12)

Sudije:  Danijel Hierezuelo, Jakub Zamojski, Sina Isguder

OLIMPIJAKOS: Harison 2, Šaralampopulos, Larentzakis 7, Spanulis 4, Sluskas 14, Vezenkov 17, Žan-Čarls 8, Printezis 6, Dženkins 4, Kusov 8, Elis 4, Mekkisik 20

CRVENA ZVEZDA: Hol 4, Volden 5, Lojd 10, Uskoković, Davidovac 4, Lazić 8, Radanov, Dobrić 11, Simonović 19, Jagodić-Kuridža 5, Kuzmić 7, Noko 6

Tok meča pratite putem našeg sajta u nastavku teksta

ČETVRTA ČETVRTINA

92:79 - Uz odličnog Mekkisika Vezenko je večeras nezaustavljiv, upisao je 17. poen.

86-77 Zakucao je Lendri Noko, odgovorio je brzo Mekkisik poenima uz faul. Sve manje vremena za Zvezdu.

84:77 - Larinzakis održava dvocifrenu prednost Olimpijakosa, ponovo odličan Marko SImonović koji održava Zvezdu u životu.  Zvezda u nastavku pokušava da se "vadi" trojkama. Promašio je Simonović pa Lojd. Čini se da je u ovom trenutku bilo boljih i pametnijih rešenja.

82:75 - Marko Simonović odbija da se preda, petom trojkom, a 17. poenom u meču ponovo vraća olimpijakos na jednocifrenu razliku.

80:72 - Hol je bio precizan sa penala. Potom zaboravljen je bio ispod koša Zvezde Saša Vezenkov, a sa druge strane Dobrić pogađa uz dodatno bacanje.

78:67 - Larencakis trojkom ponovo podiže prednost Olimpijakosa na 11 poena.

TREĆA ČETVRTINA

73:67 - Pomalo nerezonska odluka sudija. Elis je udario laktom u glavu Voldena, a košarkašu Zvezde dosuđen je faul. Polovičan je bio igrač domaćih.

72:66 - Mini serija domaćina. Četiri poena upisao je Vezenko, a Dženkins je sa penala dodao jedan.

65:66 - Mekkisik i Kufos održavaju u igri domaći tim. Dok sa distance ponovo rešeta Marko Simonović.

61:61 - Pogađa četvrtu trojku Šakil Mekkisik. Zvezda odgovara lob pasom za Noka koji fantastično zakucava.

58:59 - Serija Zvezde 7:0, pogađali su Hol i Lazić. Kapiten Zvezde pogodio je za tri. Vodi Zvezda.

58:52 - Sada trojka Mekkisika i zakucavanje Kufosa sa druge strane. Zvezda ponovo na pet poena.

53:52 - Dve odlične odbrane Crvene zvezde dovele su do lakih poena. Spustila se Zvezda na samo poen zaostatka.

DRUGA ČETVRTINA

53:48 - Sluskas pogađa za Olimpijakos, njegov deseti poen, potom je usledila trojka Marka Simonovića, pa poeni Printezisa i nova trojka Simonovića. Odgovorio je Čarls Dženkins... Šuterski obračun, a na kraju četvrtine upisuje se i Davidovac zakucavanjem.

46:40 Zvezda sada igra koš za koš sa Olimpijakosom. Pogodio je Herison, potom sa penala Lojd, a odgovorio je Sluskas.

42:38 - Po drugi put Crvena zvezda ima tri slobodna bacanja. Fauliran je Kori Volden. Nakon užasne prve četvrtine popravila je Zvezda skok igru i defanzivu, te  se to i vidi na semaforu.

38:32 - Žan-Šarls pogađa, a pre toga i Dobrić. Zvezda je bila na četiri poena zaostatka.

36:30- Uspeva Ognjen Dobrić svojim petim poenom da spusti zaostatak Crvene zvezde na šest poena. Iako je početkom četvrtine Olimpijakos imao 13 poena prednosti.

32:25 - Printezis upisuje prve poene. Sa druge strane višak su napravili igrači Zvezde. Dobrić je promašio. Uhvatio je skok Jagodić Kuridža i pogodio. Naredni napad odlučio je Dobrić da drugačije izvede. Finitrao je šut, napravio je prostor i zakucao.

30:21 - Tri bacanja imao je Marko Simonović nakon što ga je faulirao Spanulis pri šutu za tri. Iskoristio je samo dva.

PRVA ČETVRTINA

30:19 Održava Olimpijakos sigurno vođstvo, odbrana Zvezde se raspala, jer su skoro 30 poena za četvrtinu

24:17 - Davidovac je napravio prostora,  a to koristi Marko Jagodić Kuridža koji pogađa uz faul, realizuje potom i penal.

24:14 - Davidovac odličan protiv Meksisika, Amerikanac nema rešewe za našeg košarkaša. Čini se da izabranici Dejana Radonjića olako dozvoljavaju protivniku  skok u napadu. Ekipa iz Pireja svaki put kažnjava, dva vezana koša Slukasa

20:12 - Za tri je pogodio Marko Simonović, a sa druge strane lake poene u reketu ubacuje Sluskas, potom i Meksisik.

16:9 - Bolje je domaći tim otvorio meč. Igrači Crvene zvezde dosta prostora ostavljaju unutra igračima domaćeg tima.

13:9  - Domaćin u seriji Mekisik je pogodio pet poena, ubacio je floter Kufos, a Lazić pogodio za tri za Zvezdu. Sjajan pregled igre Džordana Lojda koji ga je našao u korneru.

5:4 - Pogodio je Lojd za dva, potom Kufos pogađa za domaćina.

3:2 - Počeo je meč faulom u napadu Šakila Mekisika. Nije Zvezda iskoristila priliku, te Vezenko dolazi do prve trojke na meču. Sa druge strane Ognjen Kuzmić postiže prve poene za Zvezdu.

Pratite Novosti sport na Fejsbuku

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33