NOVI PORAZ PARTIZANA: Trento ubedljiv, neizvestan plasman crno-belih u četvrtfinale Evrokupa

03. 03. 2021. u 19:35 >> 21:45

KOŠARKAŠI Partizana ubedljivo su poraženi od Trenta kao gosti sa 69:54 u 5. kolu Evrokupa. Plasman crno-belih u četvrtfinale je neizvestan.

НОВИ ПОРАЗ ПАРТИЗАНА: Тренто убедљив, неизвестан пласман црно-белих у четвртфинале Еврокупа

Loša igra izabranika Saša Filipovskog u trećem i četvrtom periodu bila je ključna da domaći ostvare važnu pobedu kada je borba ta Top 8 u pitanju.

Partizanu je posao sada znatno otežan, ali i dalje ima šanse da nastavi takmičenje u Evropi.

Crno-beli i Lokomotiva sada imaju učinak 2-3, dok je skor Metropolitana i Trenta 3-2, tako da je sve otvoreno.

Ako je Partizanu za utehu ima bolji skor od kluba iz Italije pošto je u Beogradu slavio sa 28 razlike (71:48).

Što se ove utakmice tiče gosti su bolje otvorili meč, ali su igrali samo 10 minuta i nakon toga kao loše izdanje.

Koliko je Partizan bio loš, posebno u napadu pokazuje činjenica da su postigli samo 17 poena ukupno u drugoj i trećoj četvrtini, u četvrtoj 18, ali meč je praktično bio gotov posle 30 minuta.

Najefikasniji kod pobednika bio je Džekori Vilijams sa 16 poena, pratio ga je Geri Braun sa 13. Na drugoj strani najbolji je bio Rašon Tomas sa 17, dok je Nemanja Dangubić dodao osam.

Partizan u poslednjem kolu dočekuje Metropolitan, ali ekipa iz Humske će domaćin biti u Ljubljani. Taj meč će se odigrati u dvorani "Stožice". Trento u šestom kolu gostuje Lokomotivi.

Trento - Partizan 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18).

Dvorana: "Pala Trento". Bez publike. Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Are Haliko (Estonija), Husejin Čelik (Turska).

Trento: Martin 8, I. Jovanović, Paskolo, Konti, Braun 13, Foraj 3, Senders 10, Mecanote, Morgan 6, Vilijams 16, Ladurner 4, Mej 9.

Partizan: Zagorac 2, Pejdž 5, Danzubić 8, Stefanović, Jaramaz 7, Perkins 5, Đ. Jovanović, Janković 7, Radovanović, Tomas 17, Trifunović 3.

ČETVRTA ČETVRTINA: TRENTO - PARTIZAN 69:54

69:54 - Težak poraz Partizana. Nisu uspeli da pobede i načine veliko korak ka plasmanu u četvrtfinale.

65:48 - Laki poeni Vilijamsa za koga gosti nisu imali rešenje. Partizan je pred trećim porazom u Top 16 fazi Evrokupa.

63:48 - Dobra energija Tomasa. Pogodio je jedno od dva slobodna bacanja, a onda ukrao loptu i koliko-toliko smanjio zaostatak.

63:45 - Pet vezanih poena Gerija Brauna. Trojku koju je postigao bila je neverovatna - preko ruke sa sedam metara.

56:43 - Prve poene za domaće u poslednjoj četvrtini postigao je Vilijams, to mu je ujedno prvi koš u drugom poluvremenu.

54:43 - Serija Partizana od 7:0. Lako je posle prodora pogodio Pejdž.

54:41 - Jaramaz pogađa trojku i smanjuje koliko-toliko rezultat na startu poslednjeg kvartala. Lako je potom poentirao Tomas i domaći odmah reaguju tajm-autom.

TREĆA ČETVRTINA: TRENTO - PARTIZAN 54:36

54:36 - Loša četvrtina za goste. Trento je treći period dobio sa 25:8, a crno-beli su ukupno u drugoj i trećoj četvrtini postigli samo 17 poena.

52:36 - Nakon realziovanog jednog slobodnog bacanja Viktora Sendera italijanski klub je otišao na maksimalnih plus 16.

49:36 - Problemi za Partizan! Domaćin je počeo da igra dobro u napadu, a gostima ne ide ništa od ruke.

45:35 - Opet trojka za Trento. Geri Braun je pogodio svoj drugi šut za tri u trećem periodu. Na drugoj strani Janković je zakucao posle pik end rola sa Pejdžom.

42:33 - Počeo je Trento da pogađa za tri poena, već treća za italijanski klub u ovom kvartalu, precizan van linije 6,75 bio je Sanders. Filipovski je bio prinuđen da zatraži tajm-aut.

39:31 - Ne ide dobro Partizanu u drugom poluvremenu, posebno u napadu - domaći su na plus osam.

35:31 - Malo je bilo lakih poena na ovom meču, a jedan takav koš je postigao Mej.

33:31 - Po jedna trojka na obe strane na početku drugog poluvremena. Nastavlja se ne baš dobra igra u napadu obe ekipe.

DRUGA ČETVRTINA: TRENTO - PARTIZAN 29:28

29:28 - Tvrda utakmica u Italiji. Gosti nemaju rešenja za Vilijamsa, centar Trenta je došao do 10 poena. Filipovski je pred poslednji napad svog tima u prvom poluvremenu odlučio da zatraži tajm-aut.

27:28 - Nakon poena Nikole Jankovića ispod koša Partizan je ponovo poveo i naterao trenera domaćih Molina da pozove minut odmora.

27:24 - Ovo je bilo potrebno crno-belima. Trojka posle dužeg vremena, precizan van linije 6,75 bio je Uroš Trifunović.

23:21 - Konačno Tomas nakon sedam minuta postiže prvi koš za Beograđane u drugom periodu.

23:19 - Muke u napadu za Partizan se nastavljaju. Na drugoj strani Geri Braun je pogodio oba slobodna bacanja.

21:19 - Serija domaćih 6:0 na početku druge deonice- Problem za goste je taj što su četiri minuta u ovom kvartalu bez poena. Filipovski je reagovao minutom odmora.

19:19 - Druga četvrtina je počela poenima Luka Meja koji je realizovao oba slobodna bacanja.

PRVA ČETVRTINA: TRENTO - PARTIZAN 15:19

15:19 - Vode crno-beli posle prvog perioda. Ovaj deo meča su obeležile i izgubljene lopte - Trento ih ima pet, a Partizan šest.

15:18 - Domaći su postigli prvu trojku na utakmici tek na minut i po pre kraja prvog perioda. Uradio je to plejmejker Toto Foraj.

12:18 - Dobra sekvenca Džoša Perkinsa. Amerikanac je upisao dve asistencije i pogodio jednu trojku za do sada maksimalnih plus šest. To je nateralo Emanuela Molina da zatraži prvi tajm-aut na utakmici.

12:12 - Izjednačena utakmica za sada u dvorani "Pala Trento". U strelce se za goste upisao i Rade Zagorac, dok je Vilijams kod domaćih ceć stigao do šest poena.

8:10 - Dangubić se odlično snašao na isteku napada i pogodio "flouter", potom je pogodio i trojku. Džekori Vilijams pokazuje koliko je opasan kada ostvari dobru poziciju u reketu.

6:5 - Rašon Tomas je postigao prvu trojku na utakmici. Za sada nema puno poena.

2:2 - Prve poene na utakmici postigao je Vilijams. Uzvratio je Jaramaz koji je dao prvi koš za crno-bele.