ZVEZDA VODILA, ALI POKLEKLA U ZAVRŠNICI: Sedmi poraz u nizu, crveno-beli imali +10, to nije pomoglo!

A. Ilić

02. 03. 2021. u 20:36 >> 23:23

KOŠARKAŠI Crvene zvezde poraženi su na domaćem terenu od Bajerna u okviru 27. kola Evrolige 76:78

ЗВЕЗДА ВОДИЛА, АЛИ ПОКЛЕКЛА У ЗАВРШНИЦИ: Седми пораз у низу, црвено-бели имали +10, то није помогло!

Imaju košarkaši Crvene zvezde za čime da žale nakon sedmog poraza u nizu u Evroligi. Prva četvrtina igrana je na mali broj koševa. Pet minuta Zvezda nije uspela da postigne koš. Nakon toga krenuli su znatno bolje i uspeli da je završe rezultatom 10:15.

Zvezda u drugoj četvrtini uspostavlja kontrolu igre, dolazi do prednosti, a nakon 20 minuta i do osetnije prednosti 27:21. Do kraja četvrtine 35:31.

Uspeva Crvena zvezda u trećoj četvrtini da dođe do dvocifrene prednosti, a taj period igre dobija sa 57:50. Ipak, u poslednjoj četvrtini na terenu je postojao samo Bajern.

Bavarci poput prvog meča dolaze do poena preko Lučića i Boldvina. Iako se srpski reprezentativac nije video u prve tri četvrtine, u poslednjoj je u odlučujućim momentima poentirao.  Sve vreme pratio ga je raspoloženi Vejd Boldvin. Na kraju zaslužena pobeda 76:78.

Crvena zvezda – Bajern Minhen 76:78 (10:15, 25:16, 22:19, 19:28)

Sudije: Garsija, Sukis, Silva

Dvorana: “Aleksandar Nikolić”, Beograd

Crvena zvezda: Hol, Volden 15, Lojd 26, Uskoković 5, Davidovac 3, Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 5, Jagodić-Kuridža 7, Simanić, Kuzmić

Bajern Minhen: Vajler-Beb 6, Boldvin 27, Kramer, Sili 3, Rejnolds 13, Lučić 10, Amaiz, Zipser 2, Gist 6, Džonson, Šiško 9, Radošević 2

KRAJ MEČA

76:78 - Pogađa Lučić penale, a brzu trojku pogađa Kori Volden. Ostaje Zvezdi nada da u tri sekunde može do iznenađenja.

71:76 - Boldvin pogađa novu trojku. Sa druge strane Džordan Lojd gubi loptu. Ostalo je 24 sekunde do kraja meča.

71:73 - Pogađa za Zvezdu Lojd, a sa druge strane pogodio je

68:68 - Lučić pogađa trojku za Bajern, to su njegovi prvi poeni i Radonjić zove tajm-aut. Ni to nije pomoglo domaćima, pa je Boldvin ovoga puta pogodio oba penala za izjednačenje koje dugo nismo videli.

68:61 - Sa druge strane isto tako igra Džordan Lojd koji do sada ubacuje 21 poen. U sledećem napadu ponovo poentira Amerikanac.

64:61 - Bolden ne haje za odbranu Zvezde večeras. Ponovo poentira bez mnogo problema.

64:59 - Četiri od četiri šutira Davidovac za dva večeras. Precizan je kada god je to bilo najpotrebnije.

62:59 - Viler-Bab pogađa tri bacanja, potom i Džejms Gist poentira Zvezda samo na tri poena prednosti.

62:54 Gist je uspeo da iz pivota da pogodi, ali Davidovac pogađa na drugoj strani za tri! Tempo ne pada i Zvezda se dobro drži sa njim.

59:52 - Boldvin je preuzeo odgovornost, dolazi do 18 poena sa 6/9 za dva poena. Uzvraća Jagodić-Kuridža.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

57:50 - Boldvin pogađa uz zvuk sirene trojku. Te Zvezda na "samo" minus sedam pred poslednju deonicu.

51:43 - Sili trojkom spušta ponovo na -7

51:41 - Poenima sa penala Lojd donosi dvocifrenu prednost domaćinu. Prvi put u meču Zvezda na +10

49:41 - Volden, Marko Jagodić Kuridža i Dobrić pogađaju za Zvezdu koja ponovo odlazi na osam poena.

43:36 - Simonović za tri! Ne uzvraća Lučić i ponovo je Zveda u naletu, jer je Lojd uz kontakt koji nije suđen pogodio.

35:36 - Poenima Rejnolda preokrenuli su gosti.

35:34 - Rejnolds je odigrao leđima protiv Kuzmića, pogodio uz faul i ubacio dodatno. Gost je ponovo veoma blizu.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

35:31 - Lojd dolazi sa penala do 15. poena u meču. Sa druge strane Lučić promašuje ponovo za tri.

33:31 - Žan Mark Šiško pogađa treću trojku. Čini se da mu igrači Crvene zvezde dozvoljavaju previše prostora sa distance.

33:27 - Minut odmora traži je Radonjić nakon ped vezanih poena Boldvina. Lojd vezuje četiri poena, potom dva Volden.

27:24 - Taman što je uspela Zvezda da se odvoji petim vezanim poenom Vejd Boldvin smanjuje na tri poena zaostatka.

27:21 - Pogađa ponovo Lojd, pa Aleksa Uskoković polaže uz faul. bio je precizan nakon faula. Raste prednost Zvezde. Ponovo sa druge strane pogađa Boldvin.

22:19 Pogodio je Boldvin, potom Lojd laganim polaganjem ponovo vrađa Zvezdu na tri poena prednosti.

20:17 - Serija Zvezde 10:2 u drugoj četvrtini. Pogađa Dobrić trojku, Zvezda vodi.

17:17 - Zvezda pravi mini seriju. Uskoković hrabro ulazi u reket i polaže, a onda Jagodić-Kuridža pogađa treću trojku crveno-belih! Nerešeno je

12:17 - Dobrić je iznudio kontakt pri šutu što mu je donelo dva penala i bio je precizan. Zvezda je na 26,7 odsto za dva poena. Rejnolds upisuje osmi poen.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10:15 - Pogađa Kori Volden za tri, potom Davidovac krade loptu, ali ne koriste to igrači zvezde. Dok sa druge strane Rejnolds ubacuje lake poene.

7:13 - Tim Dejana Radonjić igra dobru odbranu, ali ofanziva nije na potrebnom nivou. Boldvin probija zonsku defanzivu i poentira. Potom i Šiško za tri poena.

7:8 - Peti poen Džordana Lojda, pogodio je Amerikanac ovoga puta za tri.

4:8 - Lojd nakon više od pet minuta upisuje prve poene u meču za domaći tim. Rejnolds vezuje četiri poena za Bajern.

0:4 - Grč u ekipi Crvene zvezde na samom startu meča. Ne uspevaju igrači Zvezde četiri minuta da postignu koš. Dok Bajern ubacuje samo četiri .