SRBIJA NA EVROBASKETU: "Orlovi" pregazili Gruziju, debi iz snova Filipa Petruševa

19. 02. 2021. u 15:35 >> 17:53

KOŠARKAŠI Srbije plasirali su se na Evrobasket, pošto su pregazili Gruziju u Tbilisiju sa 66:92, a sjajan debi u nacionalnoj selekciji imao je Filip Petrušev.

СРБИЈА НА ЕВРОБАСКЕТУ: Орлови прегазили Грузију, деби из снова Филипа Петрушева

Mladi centar Mege odigrao je sjajno. Utakmicu je okončao sa 27 poena, a uz to je imao šest skokova i dve asistencije. Pokazao je talentovani igrač da će budućnost naše košarke.

Odlično se nosio sa Giorgijem Šermandinijem, iskusnim centrom koji je mnogo toga prošao u dosadašnjem delu karijere.

Što se utakmice tiče nije bilo zanimljivo za gledanje u prvih 20 minuta. Viđen je mali broj poena, "orlovi" su na odmor otišli sa vođstvom od šest razlike 31:37.

Ipak, raspucali su se naši košarkaši u drguom poluvremenu, u šutu za tri poena je pre svih prednjačio Danilo Anđušić koji je pet puta bio precizan van linije 6,75.

Danilo Anđušić je odigrao sjajno protiv Gruzije/FOTO: FIBA

Treba reći da je Srbiju na ovom meču sa klupe predvodio Dejan Milojević, pošto prvi trener Igor Kokoškov ima obaveze sa Fenerbahčeom u Evroligi.

Odlično je strateg Budućnost vodio reprezentaciju na ovoj utakmici i može da priča da je pod njegovom komandom naša selekcija uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Osim sjajnog Petruševa za Srbiju je odličan meč odigrao Danilo Anđušić koji je postigao 22 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Giorgi Šermandini sa 20 poena, pratio ga je Duda Sanadze sa 15.

Naša reprezentacija se tako revanširala današnjem rivalu za poraz u Beogradu (90:94).

Gruzija posle ovog poraza ima učinak 4-1, a "orlovi" 3-2.

Podsetimo, Srbija naredni meč u kvalifikacijama igra protiv Švajcarske u nedelju od 13 sati.

Gruzija - Srbija 66:92 (10:13, 21:24, 20:28, 15:27).

Dvorana: "Sport Palas". Bez publike. Sudije: Jorgos Pursanidis (Grčka), Oskars Lucis (Letonija) i Kerem Baki (Turska).

Gruzija: Frankamp 10, Burjanadze 10, Šermadini 20, Sanadze 15, Korsantija, Fevadze, Berišvili 3, Bokolišvili 3, Lobjanidze, Bekauri, Bakradze 3, Londaridze 2.

Srbija: Petrušev 27, Dangubić 5, Jaramaz 6, Raduljica 6, Apić 4, Ašćerić, Simanić 2, Avramović 9, Radovanović, Anđušić 22, Rebić 11, Luković.

66:92 - Kraj utakmice!

66:92 - Gruzija je pregažena u Tbilisiju. Odličnih drugih 20 minuta su odigrali igrači koje je na ovom meču sa klupe predvodio Dejan Milojević.

60:83 - Nastavljaju "orlovi" da zatrpavaju koš rivala u drugom poluvremenu. Posle nove trojke Anđušića, prve poene je postigao i Boriša Simanić.

58:78 - Srbija je ispunio bonus, Gruzija to koristi i u ovim momentima pogađa isključivo sa linije slobodnih bacanja.

54:78 - Nastavlja da raste prednost Srbije. "Orlovi" u ovim momentima razbijaju rivala. Novu trojku postigao je Anđušić.

54:73 - Petrušev je ponovo pentirao. Odličan debi mladog centra u nacionalnoj selekciji.

54:67 - Počeli su domaći sa 3:0 treći period, ali je na drugoj strani uzvratio Raduljica lakim poenima pod košem.

TREĆA ČETVRTINA: Gruzija - Srbija 51:65

51:65 - Odličan treći period odigrala se Srbija. Ovaj deo meča sjajnim prodorom završio je Avramović koji je razigrao u drugom delu susreta.

51:60 - Sipaju "orlovi" iz svih pozicija u trećem periodu. Prvu trojku postigao je Aleksa Avramović. To je njegov prvi koš iz igre.

48:57 - Nastavlja Petrušev da dominira u reketu rivala. Igrač Mege je na 22 poena. Gruzija odlično šutira sa linije penala i nakon koša Burjanadzea su na 9/9.

45:53 - Milojević je morao da zatraži tajm-aut posle pogotka van linije 6,75 Dude Sanadzea.

42:53 - Nova trojka Anđušića, njegova treća. Sjajno šutira košarkaš Burža.

40:50 - Dobro igraju izabranici Dejana Milojevića na startu trećeg dela. Proradio je i šut za tri poena.

33:43 - "Orlovi" su sjajno počeli drugo poluvreme. Dve trojke su pogodili košarkaši Srbije. Precizni van linije 6,75 bili su Anđušić i Jaramaz.

DRUGA ČETVRTINA: Gruzija - Srbija 31:37

31:37 - Ušli su naši košarkaši u seriju. Drugu vezanu trojku postiže Srbija. Petrušev je ostao sam i upisao 16. poen.

27:32 - Prva trojka na utakmici je postignuta tek u 18. minutu. Berišvili je pogodio veoma težak šut preko ruke uz zvuk sirene. Ono što je dobro je da je istom merom uzvratio Danilo Anđušić.

24:29 - Šermadini je poenima sa linije penela postao prvi dvocifreni igrač u Gruziji. Ipak, sjajno odgovaraju Jeramaz i Petrušev.

22:25 - Neefikasna utakmica u Tbilisiju. Još uvek nema trojke, ali Srbija na krilima viskoh igrača održava vođstvo.

18:22 - Prvi dvocifreni igrač na ovoj utakmici je Filip Petrušev. Došao je do 10 poena pogodtkom nakon ofanzivnog skoka.

18:20 - Lepo je Šermadini centarskom tehnikom poentirao, ali je Anđušić bio precizan sa linije penala.

16:15 - Nastavlja se revija promašaja u šutu za tri poena. Gruzija je na 0/8 za tri, a domaćin je posle poena Frakampa prvi put došao do prednosti

12:15 - Lepa akcija naše selekcije i pogodak Apića. Muče se i jedni i drugi u napadu. Zanimljivo još uvek niko nije postigao trojku.

12:13 - Prvi koš u drugoj četvrtini postigao je domaćin. Sa poludistance je pogodio Beka Burjanadze.

PRVA ČETVRTINA: Gruzija - Srbija 10:13

10:13 - Došli su domaći na minus jedan, ali je odlični Petrušev prekinuo seriju i zaustavio koliko-toliko nalet Gruzije.

6:11 - Srbija je odigrala ne baš dobra dva napada, kaznio je rival to i napravio seriju 4:0.

2:11 - Više od pola poena za našu selekciju postigao je Petrušev. Došao je do šestog poena i to je primoralo stratega Gruzije Ilijasa Zurosa da zatraži tajm-aut.

2:9 - Sjajno "orlovi" igraju u odbrani na početku meča. Domaćin ne vidi koš i to može da raduje. Sa druge strane Srbija je brzo rivala uvela u bonus i uglavnom do poena dolazi sa slobodnih bacanja.

2:6 - Lep potez Danila Anđušića i prvi poeni na utakmici za igrača Burža. Pogodio je "flouterom".

2:4 - Gruzija je stigla do prvog koša na utakmici. Iz kontre je pogodio Frakamp, Amerikanac koji je dobio državljanstvo ove zemlje.

0:2 - Prve poene za našu selekciju postigao je talnetovani Filip Petrušev. Igral Mege realizovao je oba slobodna bacanja.