ZVEZDA OSVOJILA KUP RADIVOJA KORAĆA: Crveno-beli na krilima sjajnog Davidovca i Jagodića-Kuridže prigrlili "Žućkovu levicu"

14. 02. 2021. u 20:19 >> 22:47

KOŠARKAŠI Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća. Crveno-beli su u finalu savladali Megu sa 73:60, a jedan od najzaslužnijih za pobedu bio je Dejan Davidovac.

ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Црвено-бели на крилима сјајног Давидовца и Јагодића-Куриџе пригрлили Жућкову левицу

Došla je Zvezda desetkovana u Novi Sad. Imao je Dejan Radonjić problema da sastavi tim za ovo takmičenje, čak pet stranih igrača je pozitivno na virus korona i nisu bili u prilici da pomognu saigračima.

Ipak, skupili su se Branko Lazić i drugovi i preko Radničkog, Partizana i Mege posle tri godine posta vratili "Žućkovu levicu" u svoje vitrine.

Vratio se Dejan Radonjić na klupu crveno-belih ove sezone i odmah je osvojio trofej u prvom pokušaju. Najtrofejniji trener kluba sa Malog Kalemegdana je nastavio tamo gde je stao u prvom mandatu.

Što se utakmice tiče mučila se Zvezda u prvom poluvremenu. Mega je bila bolji rival, posle 20 minuta košarke je imala prednost od četiri razlike 36:40. Petrušev je zadavao dosta problema crveno-belima (utakmicu završio sa 21 poenom).

Ipak, Zvezda je odigrala odlično drugo poluvreme, pre svega u odbrani, takođe i na skoku. Mega je imala velikih problema da zagradi koš. Poslednji šampion ABA lige je imao čak 41 skok, a prednjačio je u tom segmentu Marko Jagodić-Kuridža sa 11 uhvaćenih lopti i dobio je nagradu MVP-ija finala.

Davidovac je odigrao sjajno drugo poluvreme, meč je okončao sa 14 poena i šest asistencija.

Obe ekipe se sada okreću obavezama u regionalnom takmičenju, dok Zvezda ima posla i u Evroligi.

C. zvezda - Mega 73:60 (19:21, 17:19, 17:8, 20:12).

Dvorana: "Spens". Bez publike. Sudije: Ilija Belošević, Milija Jovčić, Uroš Obrknežević.

C. zvezda: O'Brajant 14, Vujučić, Lojd 9, Uskoković 5, Davidovac 14, Lazić 10, Radanov, Dobrić 5, Simonović 4, Jagodić-Kuridža 8 (11 sk.), Simanić, Kuzmić 4.

Mega: Jović, Mišković, Smit 7, Petrušev 21, Tepić 4, Momirov 5, M. Simonović 12, Jovičić, Cerovina, Matković 6, Kazalon 5, Langović.

ČETVRTA ČETVRTINA: Zvezda - Mega 73:60

73:60 - O'Brajant u svom stilu. Pogodio je iz okreta sa visine penala i doveo Zvezdu na korak od pobede.

70:60 - Sjajan je Davidovac u drugom poluvremenu. Mega nema rešenja za njega. Petrušev je postigao treću trojku i promrao Dejana Radonjića da zatraži minut odmora.

67:56 - Održava Petrušev Megu u životu na ovoj utakmici. Pogodio je pod faulom, no nije realizovao slobodno bacanje.

65:52 - Raste prednost Zvezde - još jedna trojka! Ovoga puta Džoni O'Brajant.

62:52 - Neverovatan koš Meginog Simonovića. Pogodio je pod košem iz veoma teške pozicije. Ipak, na drugoj strani Davidovac je bio precizan van linije 6,75.

59:50 - Iskoristio je Davidovac visinu i lako poentirao iz reketa. Mega ima veliki problem u drugom poluvremena, za 14 minuta postigla je samo 10 poena. Jovanović je zvao tajm-aut

57:50 - Pogodio je Kuzmić dvojku, ali potez utakmice izveo je Dobrić. Fantastačino je izblokirao Smita.

55:50 - Petrušev je raspoložen, pogodio je sa linije penala.

55:48 - Mega je izgubila loptu i Zvezdin Simonović je lako poentirao u kontri.

TREĆA ČETVRTINA: Zvezda - Mega 53:48

53:48 - Sjajna utakmica za Jagodića-Kuridžu, pogodio je trojku, a uz to je do sada zabeležio i osam skokova.

48:46 - Petrušev dolazi do prvih poena u trećem periodu i opet je pogodio van reketa.

48:44 - Mega ima problem da zagradi koš, Uskoković je pogodio trojku, posle povratnog spasa nakon ofanzivnog skokva.

43:44 - Skuči Smit je postigao prve poene za Megu u drugom poluvremenu, a onda je i Kazalon poentirao u kontra napadu.

43:40 - Zvezda pravi seriju 7:0 na početku drugog poluvremena. Posle trojke Lojda (druge na utakmici) Jovanović je zatražio tajm-aut ne bili prekinuo seriju crveno-belih.

40:40 - Sa velikom energijom igra Jagodić-Kuridža. Najpre je izborio "mrtvu" lopta, a onda i dva slobodna bacanja. Sa linije penala je bio polovično precizan.

39:40 - Drugo poluvreme počelo je sa nekoliko promašaja, a onda je O'Brajant pogodio drugu trojku na meču.

DRUGA ČETVRTINA: Zvezda - Mega 36:40

36:40 - Prvo poluvreme okončano je poenima Filipa Petruševa. Trojku u poslednjoj sekundi je na drugoj strani promašio Dobrić.

36:38 - Mega igra sjajno u finalu. Centri prave dosta problema. Odgovorio je drugom trojkom Lazić.

33:34 - Promašio je Davidovac nekoliko otvorenih trojki, ali ovu je pogodio na isteku napada.

30:34 - Kuzmić je poentirao uz faul, ali ne ide mu sa linije penala. Do sada ima 0-3-

28:32 - U serijama se igra za sada u "Spens-u". Kazalon je pogodio trojku iz ugla, a onda je Megin Simonović bio polovičan sa linije penala.

28:28 - Čelaki su navijači Zvezde najboljeg strelca da se probudi i dočekali su. Džordan Lojd je vezao pet poena. Sada je minut odmora na drugoj strani.

23:28 - Nastavlja se serija Petruševa. Stigao je do 10 poena u ovom finalu i primorao Radonjića da zatraži tajm-aut.

23:26 - Dugo je bio na klupi, ali kada se vratio počeo je Petrušev da pogađa. Drugi put na ovoj utakmici je bio precizan van linije 6,75.

23:23 - Simonović je pogodio  za Megu, a Dobrić posle prodra za crveno-bele.

21:21 - Zvezda drugu deonicu počinje košem Jagodića-Kuridže. Iskusni krilni centar je bio precizan nakon što je pokupio promašaj Radanova.

PRVA ČETVRTINA: Zvezda - Mega 19:21

19:21 - Mega je opet došla do vođstva posle poena Matkovića, a prethodila im je odlična asistencija iskusnog Milenka Tepića.

17:17 - Serija trojki se nastavlja. Četiri vezano smo videli, za Megu je sada pogodio Momirov.

17:14 - Dobro sada šutiraju crveno-beli. Ovoga puta je Dobrić pogodio iz ugla za tri poena.

14:14 - Nastavlja O'Brajant da pogađa. Sada je bio precizan i za tri. Seriju Zvezde je prekinuo Matković.

11:12 - Nastavili su igrači Dejana Radonjića sa serijom. Prve poene u ovom finalu je posle ofanzivnog skoka upisao Džoni O'Brajant

9:12 - Zvezda sada odgovara dobrom igrom na obe strane terena. Prvu trojku za crveno-bele postigao je Branko Lazić i primorao Vladu Jovanuvića da pozove minut odmora.

4:12 - Seruju rivala je sa linije penala prekinuo Aleksa Uskoković.

2:12 - Dvocifrena prednost za Megu posle poena Momirova. Muke Zvezde su se nastavili i posle minuta odmora.

2:10 - Sjajno otvaranje utakmice za Megu. Simonović i Petrušev su postigli po pet poena i zadaju dosta problema crveno-belima, koji imaju muke i u napadu. Morao je Dejan Radonjić da reaguje tajm-autom.

2:3 - Veliko finale Kupa počelo je trojkom Meginog Marka Simonovića, dok je igrač sa istim imenom i prezimenom bio precizan na drugoj strani.