BARSELONA PREJAKA ZA ZVEZDU: Katalonci slavili u Beogradu, Lojd se vratio na parket

22. 01. 2021. u 18:34 >> 20:56

KOŠARKAŠI Barselone pobedili su Crvenu zvezdu sa 72:60 u 21. kolu Evrolige.

БАРСЕЛОНА ПРЕЈАКА ЗА ЗВЕЗДУ: Каталонци славили у Београду, Лојд се вратио на паркет

Zasluženo su slavili izabranici Šarunasa Jasikevičijusa u Beogradu, pa će crveno-beli na nekom drugom meču morati da potraže novi trijumf.

Nije Zvezda bila toliko lošiji rival, posebno u prvom poluvremenu. Posle 20 minuta košarke igrači Dejana Radonjića su bili na zaostatku od svega četiri poena 35:31.

Odluka o pobedniku je pala tokom trećeg perioda u kome su Katalonci napravili veliku prednost, i vremena za povratak nije bilo.

Navijače Zvezde može da raduje povratak Džordana Lojda. Amerikanac je na parketu proveo nešto malo više od 19 minuta i za to vreme je postigao devet poena. Takođe, prve poene u crveno-belom dresu u Evroligi je postigao Lendri Noko.

Barselonu je do trijumfa predvodio Kori Higins sa 14 poena, dok je Pjer Oriola dodao 12. Na drugoj strani najbolji je bio Ognjen Dobrić sa 11 i bio je jedini dvocifren.

Učinak Barselone je sada 15-6, a Zvezde 7-14.

Crvena zvezda - Barselona 60:72 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15).

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Bez publike. Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Marćin Kovalski (Poljska) i Mikele Rosi (Italija).

C. zvezda: O'Brajant 6, Volden 8, Lojd 9, Davidovac 7, Lazić 3, Rit, Radanov 5, Dobrić 11, Jagodić-Kuridža 3, Kuzmić, Noko 2, Kolom 6.

Barselona: Dejvis 9, Vesterman 1, Hanga, Šmits 11, Pustovij 2, Oriola 12, Abrines 3, Higins 14, Martinez 2, Kjurik 2, Mirotić 6, Kalates 10.

KRAJ UTAKMICE: Zvezda - Barselona 60:72

60:72 - Kraj utakmice!

56:70 - Privodi kraju Barselona utakmicu i zasluženo je stigla do pobede.

54:68 - Poenima Dejvisa prekinuta je serija domaćih.

54:66 - Serija Zvezde 9:0 nakon koša Lojda. Opet Litvanac na klupi Barselone traži tajm-aut.

52:66 - Noko je upisao prve poene u Zvezdi u Evroligi. Nakon toga je i Dobrić pogodio trojku i primorao Jasikevičijusa da pozove minut odmora.

47:66 - Prve poene u poslednjem periodu postiže Volden sa linije penala.

45:64 - Odličan početak Katalonca u poslednjem periodu. Serijom 7:0 primorali su Radonjića da zatraži minut odmoru.

45:61 - Čudna sudijska odluka. Najpre je pokazan faul na zemlji, a onda je nakon gledanja snimka svirana nesportska lična greška Kinu Kolomu. Oba bacanja je pogodio Šmits.

TREĆA ČETVRTINA: Zvezda - Barselona 45:57

45:57 - Delovalo je da je Zvezda u igri, no iskustvo Barselone je presudilo da sa 12 razlike uđu u poslednji period.

43:55 - Sada serija gostiju i opet idu izabranici Šarunasa Jasikevičijusa na dvocifrenu razliku - čini se o čas posla.

42:49 - Opet trojka za Zvezdu. Sada je pogodio Kolom. Zvezda se opet koliko-toliko vraća u igru.

39:47 - Lazić pogađa za tri i ponovo spušta domaće na jednocifren zaostatak.

36:47 - To je Barselona. Ponovo sjajna odbrana i crveno-beli imaju dosta problema u organizaciji. Morao je Radonjić da traži tajm-aut.

35:43 - Barsa opet pojačava. Zvezda ako želi da ostane u igri ne sme da ima prazan hod.

33:37 - Majsotrija Higinsa za prve poene u nastavku utakmice. Na drugoj strani sjajni Jagodić-Kuridža je odlično poentirao pored Mirotića.

DRUGA ČETVRTINA: Zvezda - Barselona 31:35

31:35 - Kraj prvog poluvremena u dvorani "Aleksandar Nikolić". Dobar drugi period je odigrao domaći tim.

28:33 - Ponovo Kalates na svoj način. Otvorio mu se prostor u reketu i lagano polaganje grčkog majstora košarke. Radonjić zove tajm-aut.

28:31 - Zvezda je došla na samo tri poena minusa nakon novog koša Lojda.

26:31 - Pogodio je posle prodora Kalates i to pored Noka, no trojku na drugoj strani je pogodio Davidovac. To je bio njegov peti poen. Minut odmora je pozvao litvanski stručnjak na klupi Barselone.

23:29 - Prvi poeni Lojda po povratku na teren. Sjajno je prošao i flouterom pogodio koš Barselone.

21:26 - Vezao je četiri slobodna bacanja O'Brajant i sada je Zvezda ne jednocifrenom zaostatku.

17:26 - Dugo nije bilo poena, a onda je Nik Kalates bio precizan sa linije penala. Volden je na drugoj strani pogodio van linije 6,75.

14:24 - Nakon tajm-auta Jasikevičijusa Barselona je odmah pogodila za tri poena - uradio je to Abrines.

14:21 - Dobro otvaranje drugog kvartala za izabranike Dejana Radonjića. Najpre je Jagodić-Kuridža bio polovičan sa linije penala, ali je nakon ofanzivnog skoka Noka u nastavku akcije posle prodora poentirao Davidovac.

PRVA ČETVRTINA: Zvezda - Barselona 11:21

11:21 - Dobrić je pogodio drugu trojku i to je ujedno bio poslednji pogodak u prvoj četvrtini.

8:21 - Odbrana Barselone je za udžbenike. Zvezda u nekim momentima ne vidi koš.

8:18 - Prepisana prva četvrtina iz Katalonije. I u tom meču se Zvezda mučila u napadu. Barselona za sada drži konce igre u svojim rukama.

6:14 - Dobro je Zvezda odreagovala posle tajm-auta. Volden je pogodio trojku, a lepo je ponovo na parketu videti Džordana Lojda.

3:14 - Sjajna košarka Barselone za sada. Crveno-beli ne mogu ništa ni da pogode, ni da odbrane mnogo toga bar na početku meča.

3:9 - Higins je dobro otvorio utakmicu. Igra sjajno na oba kraja terena. Zvezda se za sada muči u napadu.

3:7 - Upisala se i Zvezda na semaforu. Dobrić je izašao iz bloka i pogodio za tri poena.

0:5 - Fantastična odbrana Katalonaca na startu utakmice. Radanov je bio primoran da šutne dve teške trojke na isteku napada.

0:2 - Prvi poeni na utakmici delo su Pjera Oriole koji je pogodio nakon ofanzivnog skoka.