PARTIZAN PAO U FRANCUSKOJ: Skrab u poslednjoj sekundi doneo pobedu Buržu

Č. V.

15. 12. 2020. u 20:12 >> 22:28

KOŠARKAŠI Partizanaporaženi su od Burža sa 73:71 u 10. kolu Evrokupa, a trijumf domaćem timu doneo je Tomas Skrab.

ПАРТИЗАН ПАО У ФРАНЦУСКОЈ: Скраб у последњој секунди донео победу Буржу

Foto ABA liga

Novi poraz doživeli su crno-beli, ovoga puta u Francuskoj. Burž je oba puta pobedio Partizan ove sezone.

Izjednačen meč je viđen tokom većeg dela susreta. Na kraju se u neizvesnoj završnici bolje snašao domaći tim i ostvario trijumf.

Imao je tim Saša Filipovskog priliku da poentira u poslednjem napadu, ali je loše odigran taj napada. Potom je Anđušić šutirao iz velike daljine, pogodio je samo tablu, no tu se našao Skrab i poenima iz "odbojke" doneo pobedu Buržu.

U pobedničkom timu najviše se istakao Danilo Anđušić sa 16 poena, pratio ga je Pjer Pelos sa 13. Kod Beograđana najbolji je bio Rašon Tomas sa 15 poena, dok je Kodi Miler-Mekintajer upisao 11.

Učinak Burža je 6-3, a skor crno-belih je 5-4.

Podsetimo, Partizan ima da odigra još jednu utakmicu - odloženu protiv Venecije u Italiji.

ČETVRTA ČETVRTINA: Burž - Partizan 73:71

73:71 - Skrab donosi pobedu Buržu poenima uz zvuk sirene nakon što je Anđušić promašio daleku trojku.

71:71 - Anđušić je naskočio i pogodio za dva poena i novo izjednačenje.

69:71 - Sada je van linije 6,75 predžizan bio najpre Miler-Mekintajer, a onda je nakon njegovog dodavanje iz ugla pogodio i Tomas.

67:65 - Pelos je u Beogradu bio koban po crno-bele, a to bi mogao da bude i sada. Pogodio je trojku posle sjajne pik-en-pop kombinacije.

64:63 - Janković je postigao veoma bitne poene za Partizan u trenucima kada se lomi utakmica.

62:61 - Domaći su posle tajm-auta u seriji od 6:0 i preuzeli su vođstvo. Sada je Filipovski pozvao tajm-aut.

56:61 - Prve poene u poslednjem periodu tek posle dva minuta postigao je Rašon Tomas.

TREĆA ČETVRTINA: Burž - Partizan 56:59

56:59 - Dozvolio je Partizan domaćinu da postigne trojku u poslednjem napadu treće četvrtine.

49:52 - Precizan sa linije penala je bio Miler-Mekintajer i donoe plus tri svom timu.

49:48 - Poenima Omića Burž je uspeo da povede.

45:48 - Nakon trojke Pikoka za Partizan je lepo posle prodora poentirao Rade Zagorac.

40:44 - Treći segment meča je počeo poenima gostiju.

DRUGA ČETVRTINA: Burž - Partizan 40:41

40:41 - Partizan vodi samo jedan razlike posle 20 minuta košarke, iako je bio bolji rival.

38:41 - Neda se Burž. Domaćin nedozvoljava crno-belima da se odlepe. Opet strateg crno-belih zove minut odmora.

33:39 - Partizan odraža prednost. Dobro služi šut goste za tri poena u ovim momentima.

29:34 - Pogodio je Jaramaz trojku posle minuta odmora. Domaći su uzvratili.

27:31 - Vezao je domaći tim dve trojke i prišli na samo četiri poena zaostatka. Odmah je tajm-autom reagovao Sašo Filipovski.

21:29 - Bolja igra Partizana. Crno-beli su bolje počeli i drugi period.

PRVA ČETVRTINA: Burž - Partizan 21:26

21:26 Danilo Anđušić je pogodio trojku i izvukao faul i dodatno bacanje Jaramaz poentira, potom Partizan igra dobru odbranu, da bi u napadu igrao za Erika Miku na niskom postu i crno-beli vode.

17:18 Odlična utakmica u uvodnim minutima. Rivali su akcenat stavili na ofanzivu što je doprinelo vrlo dinamičnoj igri. Na trojku Dangubića odgovorio je Anđušić istom merom, a posle poena Jankovića nastavio je da vuče Burž sa još dva poena.

11:11 Partizan ne posustaje, pogocima Miler-Mekintajera i Zagorca lako stiže do poena iz tranzicije, ali se u redovima francuskog kluba razigrao Omić sa četiri poena.

9:9 Skrab pogađa prvu trojku za vođstvo Burga. Posle faula u napadu je Partizan imao posed, pa je išla akcija iz kretanja za Radeta Zagorca, koji lagano to rešava za novo poravnanje.

4:5 Odlično je Rašon otvorio utakmicu, posle prvih poena je uspeo da u dva naredna poseda izvuče po faul. U prvom "mandatu" je promašio prvo, a u drugom drugo slobodno bacanje. Partizan vodi

2:2 Rivali su duel otvorili veoma raspoloženi u ofanzivi. Tomas je upisao prve poene, a odmah je istom merom odgogorio Pikok.