ZVEZDA PALA U FINIŠU: Printezis u poslednjoj sekundi srušio crveno-bele

10. 12. 2020. u 18:34 >> 21:06

KOŠARKAŠKI Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa sa 81:79 u 13. kolu Evrolige.

ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНИШУ: Принтезис у последњој секунди срушио црвено-беле

Velika borba viđena je u duelu dva crveno-bela tima. Ipak, na kraju gosti iz Pireja su ti koji se raduju.

Treba biti pošten i reći da su možda i sudije malo pogurale velikana iz Grčke. Deluje da je na ubacivanju lopte iz auta Spanulis napravio faul nad Lazićem. Sudije su to ignorisale i onda je Prontezis pogodio za tijumf svog tima.

Beogradski crveno-beli su odigrali odlično prvo poluvreme. Imali su prednost od osam razlike posle 20 minuta košarke - 45:37.

Ipak, stvari su se okrenule u drugom poluvremenu. Izabranici Jorgosa Barcokasa su zaigrali dosta agresivnije u odbrani i uz veliki doprinos Larencakisa u napadu (pogodio tri trojke) potpuno istopili prednost rivala, potom i preokrenuli.

Neizvesna završnica je usledila u dvorani "Aleksandar Nikolić". Najpre je O'Brajant fauliran pri vođstvu gostiju od jedan razlike. Polovično je bio precizan Zvezdin Amerikanac.

Na drugoj strani je Printezis dao pomenuti koš i po ko zna koji put u karijeri bio heroj Olimpijakosa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jorgos Printezis sa 16 poena, dok je Vasilis Spanulis dodao 14. U Zvezdi je najbolji poenterski učinak ostvario Džoni O'Brajant koji je postigao 16 poena, dok su Kori Volden i Džordan Lojd meč okončali sa po 13 poena.

Olimpijakos sada ima učinak 7-5, a klub iz Beograda 4-9.

ČETVRTA ČETVRTINA: Zvezda - Olimpijakos 79:81

79:81 - Pobedio je Olimpijakos. Sumnjiv poslednji napad gostiju. Deluje da je Spanulis napravio faul u napadu nad Lazićem. Sudije ništa nisu svirale i na kraju je lako poentirao Printezis.

79:79 -Fauliran je bio O'Brajant. Zvezdin Amerikanac je bio polovično precizan sa linije penala.

78:79 - Čudna odluka trenera Zvezda. Tražio je da se pravi faul na osam sekundi. Ipak, Spaunlis je bio polovično precizan.

78:76 - Poenima O'Brajanta sa linije penala za vođstvo domaćih posle dužeg vremena.

76:76 - Sjajan prodor Lojda za izjednačenje u dvorani "Aleksandar Nikolić".

72:76 - Bolje nije moglo za Zvezdu. Volden je pogodio trojku uz faul. Promašio je bacanje. Treći put je bio precizan van linije 6,75.

69:73 - Larencakis je iks faktor grčkog kluba. Pogodio je treću trojku.

67:70 - Domaći su seriji 6:0. Uspeli su koliko-toliko da se vrate u utakmicu.

63:70 - Olimpijakos sve pogađa u ovim momentima. Prve poene za Zvezdu u ovom periodu je postigao Jagodić-Kuridža i to iz ofanzivnog skoka.

61:67 - Crveno-beli gube kontrolu meča. Sam kao duh je ostao van linije 6,75 Printezis i iskusni Grk je kaznio to. Obradović je morao na stratu četvrtog perioda da pozove minut odmora.

61:64 - Pada Zvezda i to gosti znalački koriste. Spanulis je pogodio dugu dvojku na isteku napada.

TREĆA ČETVRTINA: Zvezda - Olimpijakos 61:62

61:62 - Sjajna igra gostiju u trećem periodu. Trojkom Larencakisa okončan je ovaj period.

60:57 - Pravi momenat za trojku. Pogodio ju je Dobrić posle sjajnog protoka lopte.

57:57 - U ovim trenucima obe ekipe pogađaju sa linije penala.

55:54 - Četiri vezana poena Elisa za vođstvo gostiju. Inače vraćen je koš Slukasa, umesto trojke, upisana je dvojka. Domaći su ponovo poveli trojom Jagodić-Kuridže.

52:51 - Problemi za domaće. Tri vezane trojke pogodio je Herison. Obradović je morao da zatraži tajm-aut

50:45 - Novi pogodak za goste van linije 6,75. Drugi put je za tri bio precizan Herison.

50:42 - Izgleda da je ovo sekvenca Džordana Lojda. Najbolji igrač Zvezde je konačno pogodio prvi šut za tri poena posle četiri promašaja. Sudije su napravile veliki previd. Priznale su Slukasu trojku, iako je ovaj dobranu prešao liniju za tri.

47:39 - U svom stilu Printezis. Poentirao je Grk na startu drugog poluvremena. Lojd je za domeć realizovao oba slobodna bacanja.

DRUGA ČETVRTINA: Zvezda - Olimpijakos 45:37

45:37 - Poenima Vasilisa Spanulisa sa linije slobodnih bacanja okončano je prvo poluvreme.

45:35 - U seriji poeni u napadu su gosti, no i Zvezda pokazuje veliku energiju, pre svih Jagodić-Kuridža, koji je poentirao nakon ofanzivnog skoka.

41:30 - Spustio je Olimpijakos poenima Žan-Šarla razliku na ispod deset poena, ali je Volden brzo vratio dvocifrenu prednost domaćinu.

39:27 - Nekoliko minuta nije bilo poena. Tu seriju je prekinuo O'Brajant koji je u dva navrata bio polovičan sa linije penala.

37:27 - Prve poene upisao je i Lojd, a onda su sudije kumovale da Zvezda u jednom napadu primi četiri poena. Čiste korake Hasana Martina nisu svirali. Obradović je burno reagovao i dobio je tehničku. Spanulis je realizovao slobodno bacanje, a onda je u nastavku pogodio trojku.

35:23 - Crveno-beli nastavljaju da šutiraju dobro. Trojku je pogodio i Lazić, dok je na drugoj strani ponovo precizan bio Printezis.

32:21 - Jedine poene za sada za domaće u drugoj četvrtini upisao je Davidovac.

30:18 - Ušao je Printezis i poentirao na svoj način. Horog levom rukom.

PRVA ČETVRTINA: Zvezda - Olimpijakos 30:16

30:16 - Prve poene u Evroligi za Zvezdu je upisao i mladi Aleksa Uskoković. Već šest trojki su ubacili domaći, poslednju Jagodić-Kuridža.

20:9 - Sjajno igra Zvezda na početku meča. Posebno u odbrani, ali crveno-bele dobro služi i šut za tri poena.

16:7 - Žan-Šarl je poentirao za goste posle tajm-auta, ali je na kraju drugoj strani O'Brajant sjajno zakucao posle pik-end-rola sa Lojdom.

14:5 - Tri napada, tri trojke. Ovoga puta precizan van linije 6,75 precizan je bio Džoni O'Brajant.

11:5 - Dve vezane trojke postigao je Volden. Američki košarkaš je dobro otvorio utakmicu.

8:5 - Igra se brzo u ovim momentima. Zvezda je pogodila dve trojke - Rit i Volden, dok je sve poena za Olimpijakos postigao Slukas.

0:2 - Prve poene na utakmici postigao je Kostas Slukas i to na isteku napada gostiju iz Pireja.