ZVEZDA PALA U TEL AVIVU: Makabi prekinuo seriju poraza, Brajant trojkama u finišu slomio crveno-bele

Č. V.

03. 12. 2020. u 19:36 >> 22:14

KOŠARKAŠI Crvene zvezde doživeli su treći vezani poraz u Evroligi, pošto su u 12. kolu poraženi u Tel Avivu od Makabija sa 81:76.

ЗВЕЗДА ПАЛА У ТЕЛ АВИВУ: Макаби прекинуо серију пораза, Брајант тројкама у финишу сломио црвено-беле

Opet su crveno-beli dobro otvorili meč, ali se domaćin brzo konsolidovao i počeo da igra dobro, posebo u napadu na krilima sjajnog Skotija Vilbekina.

Baš kao i prošle sezone i sada je tim Saše Obradovića imao priliku da napravi veliki brejk. Prošle sezone je Bili Beron promašio trojku za tijumf, pa je nakon toga Zvezda pala u produžetku, da bi sada Beograđani pali nakon tri vezane trojke Elajdže Brajanta.

Vodio je domaći tim sredinom treće četvrtine 13 razlike - 52:39. Ipak, Zvezda je odličnom odbranom i sjajnom napadčkom igrom Džordana Lojda uspela da se u potpunosti vrati u meč.

No, kada je trebalo da Zvezda prelomi utakmicu desilo se suprotno. Brajant je vezao tri trojke, zanimljivo da je svaka bila iz ugla. Tada je bilo jasno da crveno-beli neće upisati novu pobedu na strani.

Makabi je do trijumfa predvodio Skoti Vilbekin sa 23 poena, pratio ga je Elajdža Brajant sa 18. U Zvezdi je najbolji bio Džordan Lojd koji je susret okončao sa 24 poena, dok je Dejan Davidovac dodao 14.

Obe ekipe sada imaju identičan učinak 4-8.

Makabi - Crvena zvezda 81:76 (23:20, 18:18, 15:17, 25:21).

Dvorana: "Menora Mivtačim arena". Bez publike. Sudije: Danijel Irizuelo (Španija), Fernando Roča (Portugalija) i Artem Lavruhin (Rusija).

Makabi: Brajant 18, Vilbekin 23, Džons 8, Kalojaro 3, Hanter 13, Koen, Kaspi 4, Dorsi 4, Dibartolomeo 2, Beljzer 2, Bender, Žižić 4.

C. zvezda: Ročesti 4, O'Brajant 13, Volden 3, Lojd 24, Davidovac 14, Lazić, Rit 3, Dobrić 4, Simonović, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić 3, Teri 2.

ČETVRTA ČETVRTINA: Makabi - C. zvezda 81:76

81:76 - Domaćin se bolje snašao u završnici i zahvaljujući dobroj igri Brajanta stigao je do četvrtog trijumfa u Evroligi.

79:74 - Makabi na korak do trijumfa. Volden je bio polovičan sa linije penala.

78:73 - Brajant trećom vezanom trojkom stavlja tačku na utakmicu. Do kraja je ostalo 29 sekundi.

75:71 - Posle dosta vremena poeni na utakmici. Dugo se nije ni igralo, a onda je Lojd poentirao nakon tehničke greške Džonsa.

75:70 - Kazna za loš napad i odbranu. Pogodio je dve vezane trojke Elajdža Brajant i odvodio Makabi na plus pet. Odmah traži trener Zvezde traži tajm-aut.

69:70- Neizvesno je u Izraelu. Poleteo je Emanuel Teri, pre toga poentirao je odlični hanter.

64:66 - Neverovatan je igrač Džordan Lojd. Sjajno je pogodio iz prodora.

64:62 - Makabi je svoja dva prva napada u poslednjem kvartalu počeo trojkama (Vilbekin i Kalojaro. Tu seriju je sa linije penala prekinuo Cons, dok je za Zvedzu poentirao Jagodić-Kuridža.

56:58 - Kakva serija Lojda. Najbolji igrač Zvezde je postigao treću vezanu trojku i gosti tim košem dolaze dolaze do vođstva.

TREĆA ČETVRTINA: Makabi - C. zvezda 56:55

56:55 - Deo meča u kome je Džordan Lojd odigrao dobro. Pogodio je dve vezane trojke, a onda je upisao i asistenciju za Ročestija.

54:50 - Lojd je pogodio prvu trojku na utakmici. Gosti dobro deluju na oba kraja terena u ovim momentima.

52:45 - Serija Zvezde 6:0. Crveno-beli su se koliko-toliko vratili u život.

52:41 - Gosti su do prvih poena iz igre došli tek posle pet i po minuta igre. Poentirao je O'Brajant.

50:39 - Prve poene za Zvezdu postigao je Dobrić. Krilo crveno-belih je bio polovično precizan sa linije penala. Makabi konstantno povećava prednost. Obradović je prinuđen da zatraži tajm-aut.

46:38 - Serijom 5:0 je tim Janisa Sferopulosa počeo treći period.

DRUGA ČETVRTINA: Makabi - C. zvezda 41:38

41:38 - Džons je pogodio drugu trojku, no na druoj strani je istom merom uzvratio Duop Rit.

36:29 - Period meča u kome za Zvezdu jedino može da pogodi Davidovac. Krilni košarkaš vezao je četiri pena, doduše sve sa linije penala. Džons je na drugoj strani pogodio za tri poena.

31:25 - Dugo već nam poena na ovoj utakmici. Poslednji koji je probacio loptu kroz obruč bio je Dejan Davidovac.

31:23 - Konačno je Zvezda došla do poena. Polovičan sa linije penala je bio O'Brajant, ali Hanter zadaje dosta problema gostima.

29:22 - Serija Makabija 7:0. Odmah Obradović reaguje tajm-autom.

25:22 - Po dva poena na obe strane su postignuta za tri minuta igre u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA: Makabi - C. zvezda 23:20

23:20 - Neverovatan pogodak Vilbekina za kraj prve četvrtine. Amerikanac je pogodio trojku u poslednjoj sekundi. Zvezdini igrači su odigrali odličnu odbranu, no ni to nije bilo dovoljno.

20:18 - Makabi je prvi put do prednosti došao nakon što je veoma težak šut na isteknu napada pogodio Elajdža Brajant.

17:17 - Posle tajm-auta i O'Brajant je došao do prvih poena, ali je domaćin već u sledećem napadu došao do koša.

15:16 - Makabi je napravio seriju 6:0 nakon tajm-auta. Svaki koš bio je delo Otela Hantera. Odmah je Saša Obradović morao da reaguje minutom odmora.

9:16 - Odlično se pod košem domaćina snašao Jagodić-Kuridža. Posle njegovog koša viđen je prvi tajm-aut.

9:12 - I gosti su prvi put pogodili za tri poena. Prcizan je bio Ognjen Dobrić posle dodavanja Lojda.

7:9 - Izjednačenje timu iz Tel Aviva doneo je Vilbekin. Pre toga je pogodio i Žižić. Ipak, crveno-beli do nove prednosti dolaze poenima Lojda.

3:7 - Prvu trojku na utakmici postigao je Vilbekin.

0:5 - Meč je počeo poenima Ognjena Kuzmića. Odlučno se pod košem snašao center crveno-belih. Poentirao je uz faul. Posle odlične odbrane pod poentirao je i Jagodić-Kuridža.