ZVEZDA DOMINIRALA: Crveno-beli pregazili Asvel!

A. Ilić

11. 11. 2020. u 20:23 >> 21:36

ZAOSTALI meč 4. kola Evrolige između Asvela i Crvene zvezde pripao je crveno-belima.

ЗВЕЗДА ДОМИНИРАЛА: Црвено-бели прегазили Асвел!

Izabranici Saše Obradovića su domaćinu dozvolili samo da dobije 1. četvrtinu nakon čega je na terenu postoja osamo jedan tim.

Raniji mečevi ovih timova završeni su u neizvesnoj završnici, te je malo ko očekivao da danas gledamo ovakvu dominaciju Crvene zvezde.

Crvena zvezda je završnicu meča igrala sa rotiranim sastavom, a to će sigurno pomoći Saši Obradoviću za utakmicu 8. kola koju će igrati Crvena zvezda za dva dana protiv Real Madrida.

Zanimljivo je da je ovo prva pobeda Crvene zvezde na strani u ovoj sezoni.

Asvel - Crvena zvezda 68:86 (21:17,  17:27, 15:23, 15:22)

Asvel: Friman 14, Kaudi 3, Lakomb, Dioet 7, Lomaz, Fal 7, Hejs 5, Bako 4, Lajti 11, Hauard 5, Jabusel 11, Strazel 1.

Crvena zvezda: Ročesti 3, Hol 4, Volden 20, Lojd 29, Davidovac 5, Lazić 4, Rit 9, Dobrić 8, Simonović, Jagodić Kuridža 2, Kuzmić 3, Teri 2.

Kraj meča 68:86

65:64, Nakon izgubljene lopte Teri dobija i tehničku grešku.

62:84 - Crveno-beli odlični u odbrani, još bolji u napadu. Veoma visok ritam meča iako je gotovo sve već rešeno

60:80 - Zvezda je četiri minuta pre kraja meča rešila svako pitanje pobednika, imali su izabranici Saše Obradovića u ovom trenutku 20 poena prednosti. Te je odlučio Obradović da malo rotira igrače i sačuva za neke od narednih mečeva

58:73 - Velika greška Terija koji je poklonio loptu protivniku, ali nije bilo posledica po goste kojji su se odbranili, a brzom kontrom na drugoj strani Volden poentira.

55: 71 - Agresivna igra u odbrani domaćina ne prestaje. To je dovelo do petog faula Hejsa.

Treća četvrtina (21:17,  17:27, 15:23) 53:67

53:67 - Odlična igra Crvene zvezde, u poslednju deonicu ulaze sa 14 poena prednosti.

51:63 - Prvi put Srbija ima dvocifrenu prednost. Trojku ubacuje Dejan Davidovac, Parker je bio prinuđen da traži minut odmora.

51:60 - Odlične role Voldena i Lojda, smenjivali su se u napadu.

48:54 - Kad god izgleda da će igrači francuskog tima uhvatiti voz za preokret dalekometnom paljbom raspali Džordan Lojd. Nova trojka Zvezdinog Amerikanca.

44:49 - Zaboravili su igrači Zvezde Diota, igrač Asvela pogodio je trojku. Sa druge strane odličan je bio Volden koji je ekspresno vratio trojku

41:46 - Dosta agresivnija igra domaći u odbrani na početku četvrtine. Igra se dosta fizički i u napadu, kao i odbrani.

Druga četvrtina (21:17, 17:27) 38:44

38:44 - Odgovorila je Crvena zvezda Francuzima u drugoj četvrtini. Dobili su gosti 27:17. Treba istaći Lojdovih 14 poena u prvom poluvremenu.

36-44 - Za sada najveća prednost Crvene zvezde. Poene je iz reketa upisao Duop Rit. Potom Lojd upisuje novu trojku.

33 -39 Uvlači se nervoza u redove domaćina. Frimen pravi faul u napadu, u prvi mah činilo se da je pogodio uz faul. Potom je i Lojd bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

31-34 - Odličnu rolu ima Lojd, do sada je postigao devet poena. Čini se da Zvezda polako ulazi u dobar ritam u odbrani.

31:31 - Šuterski obračun gledamo u drugoj četvrtini.

26:29 - Jabusele pogađa za tri, odgovara Dobrić. Odlično ga je u poslednjim sekundama meča pronašao Ročesti u uglu.

21:24 - Odličan početak Crvene zvezde! Serijom od 7:0 počela je druga četvrtina. Upisali su se Davidovac i Volden, potom i trojkom Ročesti.

Prva četvrtina 21:17

21:17 - Asvel je u prvoj četvrtini pogodio četiri trojke.

21:16 - Bako je napao Ročestija i došao preko njega do lakih poena. Za razliku od domaćina Zvezda je ušla u bonus.

Kraći prekid zbog sudije

Pomalo neobična situacija viđena je u prvoj deonici. U borbi za loptu stradao je sudija

11:11 - Dobro su šuterski meč otvorili igrači i jednog i drugog tima. Nije ni Asvel, a ni Zvezda uspela da napravi razliku u meču. Gosti su u duel ušli sa odličnim šutem sa distance i poludistance.

17:11 - Sa dve vezane trojke Terija domaćin dolazi do osetnije prednosti, a Obradović odmah traži minut odmora.