BLEDI PARTIZAN PORAŽEN: Burž slavio u Beogradu, treći neuspeh crno-belih u Evrokupu

28. 10. 2020. u 20:21 >> 22:16

KOŠARKAŠI Partizana doživeli su treći poraz u Evrokupu. Ovoga puta je bolja od crno-belih bila ekipa Burža rezultatom 76:89.

БЛЕДИ ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН: Бурж славио у Београду, трећи неуспех црно-белих у Еврокупу

Loš meč odigrao je klub iz Humske. Nije bilo energije u igri domaćina, posebno u prvom poluvremenu kada su gosti posle 20 minuta igre imali 17 poena prednosti 57:40.

Probali su izabranici Vlada Šćepanovića da se trgnu u drugom delu meča, no kada god bi Partizan nešto dobro uradio Burž bi pronašao rešenje i vraćao ubedljivu prednost na svoju stranu.

Inače, Buržu je ovo prvi meč posle 20 dana. Takođe, ekipa je došla bez prvog trenera Sava Vučevića koji ima problema sa virusom korona. Tim je vodio pomoćnik Slobodan Savović.

Crno-beli su bili totalno bez energije i nema nikakve dileme da su gosti zaslužili ovaj trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Pjer Pelos sa 28 poena, pratio ga je Danilo Anđušeć sa 23. Na drugoj strani najbolji je bio Nemanja Gordić sa 15, dok je Markus Pejdž dodao 14 poena.

Posle ovog meča Burž ima skor 2-1, a Partizan 2-3.

ČETVRTA ČETVRTINA: Partizan - Burž 76:89

76:89 - Kraj utakmice!

71:83 - U ovom momentu se igra koš za koš. Vreme curi i Partizan će sve teže do pobede.

65:77 - Opet je Anđušić taj koji prekida seriju. U međuvremenu Šćepanović je zbog burne reakcije zaradio tehničku grešku.

62:74 - Na startu poslednje četvrtine crno-beli su u seriji od 4:0. Evidentno je da su pojačali u odbrani.

TREĆA ČETVRTINA: Partizan - Burž 58:74

58:74 - Završena je treća četvrtina. Moraće Partizan mnogo, mnogo bolje ukoliko misli da u poslednjih 10 minuta dođe do preokreta.

52:67 - Opet je Anđušić prekinuo seriju crno-belih, ovoga puta od 8:0.

50:65 - Dve vezane trojke košarkaša Partizana. Najpre je pogodio Pejdž, a potom i Miler-Mekintajer.

44:64 - Burž je poenima Pelosa sa linije penala došao do najveće prednosti na utakmici, plus 20.

44:62 - Anđušć je jedini strelac za goste u trećem kvartalu. Pogodio je sada za tri poena.

44:59 - Serijom 5:0 su crno-beli otvorili drugi deo meča, ali je to poenima sa linije penala prekinuo Danilo Anđušić.

DRUGA ČETVRTINA: Partizan - Burž 40:57

40:57 - Loša odbrana Partizana u prvom poluvremenu. Partizan je totalno bez energije, što gosti sjajno koriste i vode velikih 19 razlike.

36:49 - Najpre je Anđušić pogodio trojku za goste, a onda je istom merom vratio Dangubić.

31:44 - Ne posustaju gosti, ali daleko od toga da Partizan igra dobro. Dosta greše izavrabucu Vlada Šćepanovića. To Burž znalački koristi.

28:36 - Burž je na deset razlike. Pelos je postigao osam vezanih poena i Francuzi opet imaju dvocifrenu prenodnost

23:28 - Partizan nikako da počne da se brani u kontitnuitetu, pa gosti i dalje imaju vođstvo.

PRVA ČETVRTINA: Partizan - Burž 19:22

19:22 - Vezao je četiri poena Alen Omić, ali je Pejdž drugom trojkom smanjio prednost rivala. Burž vodi nakon uvodnih 10 minuta.

16:18 - Seriju domaćih 7:0 prekunuo je Pelos posle sjajne akcije sa Anđušićem. Nakon toga je Markus Pejdž postigao prvu trojku na utakmici.

11:16 - Imali su gosti prvi put dvocifrenu prenodst, ali je Partizan to poništio trojkom Trifunovića, pa zakucavanjem Mike.

4:13 - Teško Partizan dolazi do poena na početku utakmice. Ponavlja se situacija sa nekih prethodnih duela, kada su Beograđani loše otvarali meč.

2:10 - Loš početak crno-belih. Morao je Vlado Šćepanović da reaguje posle petog vezanog poena Zakari Pikoka.

0:5 - Burž je bolje otvorio utakmicu. Poentirali su najpre Kurbi za tri poena, a onda i Omić.